Emoji pojawiają się w niektórych częściach aplikacji, ale w innych częściach są znakami zapytania


2

Na przykład w Messages.app pasek boczny z listą ostatnich kontaktów wyświetla emotikony, ale panel wiadomości nie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W przeglądarce Safari niektóre emotikony pojawiają się w witrynach, ale nie w innych witrynach . Ponadto w witrynach, w których emoji nie działają w przeglądarce Safari, działają w Inspektorze sieci:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak naprawić ten brak ponownej instalacji systemu Mac OS?

Jestem na MacOS Mojave 10.14.2 (18C54). Myślę, że zaczęło się to dziać od aktualizacji do 10.14.1.

Próbowałem Font Book> Restore Standard Fonts ..., sprawdziłem poprawność czcionek, ale nie miałem szczęścia.

Firefox wyświetla emoji w porządku.


1
Czy możesz podać adres URL strony, na której Firefox wyświetla emoji, ale Safari tego nie robi?
Tom Gewecke

Emoji w nagłówku działa w przeglądarce Firefox, a nie Safari: notion.so/Use-Cases-Catalog-fb4ec3f01f554c41b8ddae6fe1fa4053
Gezim

Fabuła się zagęszcza. Czcionka tego nagłówka, które nie są wyświetlane prawidłowo w Safari jest ustawione na: -apple-system, BlinkMacSystemFont, "Segoe UI", Helvetica, "Apple Color Emoji", Arial, sans-serif, "Segoe UI Emoji", "Segoe UI Symbol". Jeśli usunę -apple-systemto działa!
Gezim

Jestem na macOS 10.13.6 High Sierra. Myślałem, że mam ten sam problem w Wiadomościach, ale to tylko nowy Emoji Unicode 11, którego High Sierra nie może wyświetlić (jeszcze?). Widzę też emoji dzielące indeks kart na obu wymienionych przez ciebie stronach. Wygląda podobnie do mojego starego wydania: apple.stackexchange.com/q/303962/15281
Matt Sephton

1
Dalsze przemyślenia: Myślę, że najprawdopodobniej jest to regresja błędu WebKit wymienionego w moim starym wydaniu, więc wrócę tam komentarz. Prawy panel w Wiadomościach to widok WebKit, a lewy nie. ( UI BrowserPotwierdziłem to aplikacją innej firmy ).
Matt Sephton,

Odpowiedzi:


0

Musiałem ponownie zainstalować system Mac OS. Zrobiłem to, naciskając Command + R podczas ponownego uruchamiania, a następnie wyświetlałem menu. Wybrałeś Reinstall Mac OSi przeinstaluje to dla ciebie.

Zrobiłem kopię zapasową przed wykonaniem tej ponownej instalacji przy użyciu TimeMachine i dysku zewnętrznego, ponieważ myślałem, że będę musiał ponownie wszystko przywrócić.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​wcale nie musiałem. Wszystkie moje pliki były nienaruszone, a problem emoji został naprawiony!

Oto więcej informacji na temat tego typu instalacji .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.