Czy transfery LAN domyślnie korzystają zarówno z sieci Ethernet, jak i WiFi?


11

Tak więc, robię transfer ponad 100 GB przez moją sieć LAN z mojego komputera iMac do mojego serwera NAS, po prostu zastanawiałem się, czy do transferu wykorzysta zarówno Ethernet, jak i Wi-Fi. Jeśli nie, to czy istnieje sposób, aby umożliwić przelewom korzystanie z obu?


Zredagowałem drugą część twojego pytania. Pytania działają lepiej, jeśli koncentrują się na jednym temacie, również druga część jest wysoce zależna od konfiguracji i prawdopodobnie nie ma na to konkretnej odpowiedzi.
nohillside

1
To byłby bardzo zły pomysł. Istnieje wiele pytań i odpowiedzi na ten temat na temat Inżynierii sieci i Usterki serwera na temat używania wielu interfejsów dla jednego przepływu ruchu. Może to spowodować wolniejszy transfer. Zobacz tę odpowiedź wśród wielu.
Ron Maupin,

Odpowiedzi:


20

Czy transfery LAN domyślnie korzystają zarówno z sieci Ethernet, jak i WiFi?

Nie. Domyślną czynnością jest użycie tej o najwyższym priorytecie. Zwykle odbywa się to w kolejności interfejsów określonych w Preferencjach sieciowych. Kolejnym priorytetem jest opóźnienie sieci.

Jeśli nie, to czy istnieje sposób, aby umożliwić przelewom korzystanie z obu?

To, o czym mówisz, nazywa się agregacją łączy lub łączeniem . Twój komputer Mac jest na pewno w stanie to zrobić, jednak musisz podłączyć się do przełącznika (zwykle „inteligentnego przełącznika”), który również ma taką możliwość. Tak więc, chyba że twój przełącznik ma tę zdolność, nie możesz tego zrobić.

Ponadto nie można połączyć Wi-Fi i Ethernet; agregacja łączy służy do łączenia łączy Ethernet .


Czy można użyć punktu dostępowego, aby oba łącza były podłączone do sieci Ethernet? Czy agregacja łączy nie działa jak zwykłe pakiety?
Filipe Nicoli,

2
Agregacja łączy nie działa również w przypadku pojedynczego połączenia TCP, czyli transferu plików SMB. Agregacja łączy szczególnie dba o to, aby wszystkie pakiety w jednym połączeniu były podłączone do tego samego łącza. W tym przypadku musisz użyć specjalnych protokołów wielostrumieniowych.
user71659,

1
@ user71659 Może działać dla pojedynczego połączenia TCP, jeśli oba punkty końcowe obsługują MPTCP. Ale MPTCP nie jest powszechnie obsługiwany.
kasperd

Należy pamiętać, że kolejność wyświetlana w panelu przednim sieci może nie być rzeczywistą preferencją. Tam panel pokazuje połączone powyżej niepołączonych. Aby zobaczyć (lub zmienić) prawdziwe zamówienie, kliknij ikonę koła zębatego u dołu i wybierz „ustaw zamówienie serwisowe”.
WGroleau,

5

Jeśli nie, to czy istnieje sposób, aby umożliwić przelewom korzystanie z obu?

Tak. Chociaż jest to skomplikowane (lub, w przypadku tańszych urządzeń, niemożliwe), aby to zrobić na warstwie łącza, sieci lub routingu, możesz korzystać zarówno z sieci Ethernet, jak i Wi-Fi, łatwo łącząc dwa łącza w warstwę aplikacji.

Umieść oba urządzenia w sieci Ethernet i Wi-Fi; i upewnij się, że Ethernet / Wi-Fi znajdują się w różnych podsieciach. Następnie podziel 100 GB plików na dwa zestawy, których rozmiar odpowiada w przybliżeniu względnej szybkości dwóch połączeń.

Następnie połącz z iMaca do NAS dwa razy w tym samym czasie, raz dla każdego z dwóch adresów IP NAS. Użyłem komputera Mac jeden raz w życiu, około 20 lat temu, więc nie mam pojęcia, jak to robisz, ale nadal jestem pewien, że jest to w jakiś sposób możliwe (w najgorszym przypadku, nie podłączając bezpośrednio systemu plików NAS na komputerze iMac, ale zamiast tego za pomocą transferu plików scp / ftp / rsync.

Następnie przenieś dwa zestawy oddzielonych wcześniej plików, jeden na pierwszy adres IP, a drugi na drugi. Ruch TCP / IP będzie przechodził tylko przez odpowiednie łącze, i zakładając, że oba urządzenia są w stanie obsłużyć tę pojemność (tj. Dyski są wystarczająco szybkie, nie ma sztucznego wąskiego gardła z powodu źle zoptymalizowanych stosów sieciowych itp.), Otrzymasz maksymalna wydajność zbliżona do sumy dwóch pasm.


0

Nie, pierwszym priorytetem jest przewodowa sieć LAN. Jeśli sieć LAN jest odłączona, wówczas używane jest Wi-Fi.


2
Czy masz na to jakieś źródło? Dlaczego połączenie przewodowe powinno mieć wyższy priorytet?
Nico Haase,

1
Zależy od tabeli routingu i metryki interfejsu. Interfejsy bezprzewodowe mają zazwyczaj wyższą charakterystykę (=> wyższy koszt, mniej prawdopodobne, że zostanie wybrany)
Caius Jard,

Używałem zarówno sieci Ethernet, jak i bezprzewodowej w moim laptopie podłączonym do tej samej sieci. Windows używa tylko sieci LAN. W przypadku, gdy sieć LAN nie działa lub jest połączona z Internetem, używany jest bezprzewodowy, mimo że sieć LAN jest podłączona.
Arvind Bakshi

Przynajmniej w Linuksie priorytet interfejsu można konfigurować, ale tak, ethernet ma wyższy priorytet. Nie oznacza to jednak, że zawsze będziesz używać tego interfejsu, ponieważ równie dobrze możesz być podłączony do dwóch różnych podsieci.
Filipe Nicoli,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.