Jak wyświetlić katalog główny i podkatalogi w Finderze?


76

Najwyraźniej ikona Macintosh HD na pulpicie wskazuje katalog główny, ale nie pokazuje całej zawartości.

Niektóre z plików i katalogów są takie same jak te, które widzę, kiedy wykonują lsna /dir w terminalu, ale większość innych katalogów, jak /usr, /binitp nie są widoczne.

Zakładam, że ze względów bezpieczeństwa system Mac OS X nie wyświetla pozostałych plików i katalogów. Czy istnieje sposób na zmianę tego zachowania, aby wyglądało to tak, jakbyśmy oglądali folder główny w systemie Linux?

Edycja: właśnie znalazłem tutaj :

Finder i Terminal wyświetlają inną zawartość katalogu głównego. Niektóre elementy w katalogu głównym nie są widoczne w Finderze. Zmniejsza to bałagan wizualny i poprawia prostotę. Jeśli znasz linię poleceń w stylu UNIX, możesz użyć Terminala, aby wyświetlić wszystkie elementy w katalogu.

Zgodnie z tą notatką, terminal musi być używany do przeglądania wszystkich elementów. Co robią inni? Użyj terminalu czy jest jakiś inny sposób?


8
„Zmniejsza bałagan wizualny i zwiększa prostotę” Apple jeszcze bardziej utrudnia zaawansowanym użytkownikom.
MikeMurko

Odpowiedzi:


48

Wprowadź w terminalu:

sudo chflags nohidden directoryname

Przy czym nazwa katalogu to nazwa katalogu, który chcesz zobaczyć w Finderze.

Odwróć to, wpisując:

sudo chflags hidden directoryname

Macintosh HDW zasadzie podobny do katalogu głównego. Jeśli chcesz, aby pojawiał się na pulpicie iw wyszukiwarce, zmień to w preferencjach wyszukiwarki.


Pokazuje wszystkie pliki w Finderze

Wpisz terminal

domyślnie napisz com.apple.finder AppleShowAllFiles PRAWDA

Następnie wyloguj się i zaloguj ponownie.


wydaje się nie działać ... Wpisałem sudo chflags nohidden /Czy wpisałem poprawnie? Czy muszę się wylogować i zalogować ponownie?
Atul Goyal,

Katalog główny Macintosh HDmożna wyświetlić na pulpicie lub pasku bocznym okna wyszukiwarki. Polecenie z pewnością działa w każdym podkatalogu! Jeśli chcesz, aby katalog główny był widoczny w wyszukiwarce, musisz edytować ustawienia systemowe. Zmodyfikuję moją odpowiedź, aby to zwizualizować.
gentmatt,

1
Jak powiedziałem w moim pytaniu, widzę Macintosh HD, a nawet jego zawartość, problemem jest to, że po otwarciu Macintosh HD, które ma być root dir, to tylko pokazuje tylko kilka katalogów i nie wszystkie katalogi jak bin, usr, sbin, itd., które są obecne w katalogu głównym (i można to zobaczyć, kiedy to zrobisz, cd /a potem ls.
Atul Goyal

Cóż, możesz uczynić wszystko widocznym, pisząc defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE. Następnie wyloguj się i zaloguj ponownie. Jednak pierwotnie ukryte pliki są wyszarzone. Nadal możesz je otworzyć.
gentmatt

nawet defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUEnie działa.
Atul Goyal

65

Shift- Command- Gw Finderze wyświetla okno dialogowe „Przejdź do folderu”. Wpisz nazwę katalogu, na przykład /usr/local. Finder pokaże katalog. Używam tego z Finderem w „Wyświetl jako kolumny”

Chociaż nie daje to katalogu możliwego do przeglądania z katalogu głównego w dół, uważam go za całkiem użyteczny.


To! Umożliwiło mi to przesłanie / usr / local / bin / files do Virus Total w celu skanowania w poszukiwaniu wirusów. Nie zrobiłbym tego z domyślnymi ustawieniami totalitarnymi, bez tego ukrytego skrótu. Czasami MAC OS X strzela w stopę.
Dan Dascalescu

To działa także w oknach próbnika! Użyłem go w akcji Uruchom aplikację Automatora, aby znaleźć aplikację schowaną w / usr / local / bin.
Jacktose

6

Problem z używaniem sudo chflags nohidden /polega na tym, że odkryje katalog główny (który jest już widoczny) ... ale chcesz odkryć określone foldery, które znajdują się w katalogu głównym. Właśnie dlatego sudo chflags -R nohidden /*będzie działać.

Ale to sprawi, że wszystko w katalogu głównym będzie widoczne.

Osobiście nie chciałem, aby wszystko było widoczne, tylko katalog / usr.

Więc użyłem sudo chflags nohidden /usr


2

Zmień polecenie na:

sudo chflags -R nohidden /*

Istnieje w tym oczywiście niebezpieczeństwo. Rozmowa ukryje wszystko. Więc najlepszym rozwiązaniem jest:

ls -lo

aby wyświetlić listę plików, które chcesz zobaczyć.


2

Chciałbym zaktualizować to o kilka istotnych informacji dotyczących El-Capitan. Najwyżej głosowane odpowiedzi (które działały dobrze w przeszłości), wydają się już nie działać. Ciągle otrzymuję odpowiedzi „Operacja niedozwolona”, gdy na przykład próbuję użyć sugerowanej komendy schflags dla katalogu / usr.

Wydaje się, że jest to zgodne z projektem, ponieważ nowy paradygmat bezpieczeństwa firmy Apple usuwa możliwość zmiany niektórych flag w kluczowych katalogach systemowych przez administratora.

Dobrym obejściem, które znalazłem (które odnosi się do pierwotnego pytania) jest po prostu użycie opcji Idź do folderu (cmd-shift-G), aby przejść bezpośrednio do potrzebnych katalogów (lubię mieć / usr, / var i / etc widoczne w Finderze), a następnie przeciągnij je na pasek Ulubionych, aby uzyskać łatwy dostęp.


2

Żadna z powyższych odpowiedzi dla mnie pracować w Sierra (wersja 10.12.2), ale wprowadzenie tej komendy w terminalu działa i pokazuje wszystkie pliki ukryte wszędzie (wyszarzona, dzięki czemu można zobaczyć, które są ukryte przez projekt), w tym /var, /usr, /etc, itp:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -boolean true ; killall Finder

Zauważ, że pokazuje to wszędzie ukryte pliki - uważam to za dobrą rzecz, ale niektórzy ludzie mogą nie chcieć widzieć wszystkich ukrytych plików rozproszonych w swoich katalogach. killall FinderNieco prostu restartuje Finder tak, że zmiana zaczyna obowiązywać natychmiast.

Podziękowania dla tego artykułu LifeWire , który również zaleca użycie tego polecenia, jeśli korzystasz z systemu OS X 10.8 lub wcześniejszego:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE ; killall Finder

Oba polecenia można cofnąć, powtarzając polecenie, ale zastępując true(lub TRUE) false(lub FALSE).


Po zmianie katalog główny wygląda następująco:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Używam 1 lub 0 zamiast -boolean truelub falsei to działa dobrze.
SilverWolf,

2

Sposób 2018 (High Sierra) wydaje mi się:

  1. otwórz Findera
  2. Otwórz preferencje
  3. Idź do paska bocznego
  4. Dodaj, co chcesz

Jest to już zawarte w innych odpowiedziach tutaj :-)
nohillside

masz rację :)
sapo_cosmico

-1

Przejdź do Findera-> Preferencje ... Na karcie Pasek boczny znajdź swoją nazwę Mac w sekcji URZĄDZENIA . Ustaw to zaznaczone. Następnie zamknij Preferencje i przejrzyj pasek boczny Findera. Czy nazwa twojego Maca pojawiła się w dziale URZĄDZENIA ? Czy folder głównej partycji jest w środku? To jest katalog główny! (nie działało to na wszystkich komputerach Mac - czasami partycja główna nie została zarejestrowana)


-2

Spróbuj tego :

Otwórz Finder> Preferencje> Urządzenia (sprawdź nazwę komputera Mac)

Mam nadzieję, że to może pomóc.


2
To nie pomaga w korzystaniu z Findera do przeglądania /usritp.
nohillside

-2

Możesz zainstalować kde4-baseapps z MacPorts i używać Dolphin razem z Finderem. Finder to śmieci ... Dolphin jest w porządku.


-3

Naciśnięcie Command + Strzałka w górę przejdzie o 1 poziom wyżej, aby odsłonić katalog główny.


2
Nie powoduje to jednak, że katalogi systemowe są widoczne
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.