Czy można usunąć dok w lwie?


16

Czy istnieje polecenie defaults write usunąć doku w Lion .

Próbowałem wymienionych kroków, ale wydaje się, że to nie działa na Lwie. Nadal widzę dok. Czy istnieją ukryte wartości domyślne, które mogą sprawić, że stacja dokująca będzie niewidoczna lub poza ekranem w systemie OS X Lion?


Masz na myśli usunięcie, a nie automatyczne ukrywanie. Poprawny?
gentmatt,

Zgadza się, miałem na myśli usunięcie
Prashant,

Mam zamiar zredagować drugie pytanie - „jak usunąć wszystkie ikony ze stacji dokującej” i pozostawić odpowiadającą część „Jak sprawić, aby stacja nie była widoczna na ekranie?”
bmike

Odpowiedzi:


21

Tak. Możesz to zrobić, aby nie widzieć doku, dodając do animacji bardzo duże opóźnienie, aby w praktyce nigdy nie zostawiać myszy na celu „odsłonięcia doku” wystarczająco długo, aby ją zobaczyć.

Jest to technicznie „obejście”, ponieważ stacja dokująca wciąż tam jest, po prostu pojawia się wolniej niż zależy nam na naszej skali czasu.


Aby to skonfigurować, potrzebne są dwa kroki.

Po pierwsze, włącz automatyczne ukrywanie w Preferencjach systemowych → Dock → Autohide lub wpisz + +D

Po drugie, otwórz Terminal typ:

defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -int 100; killall Dock

Jesteś teraz skonfigurowany. W tym przykładzie pojawienie się stacji dokującej zajmuje 100 sekund. Jeśli chcesz, wydłuż czas, a to długie opóźnienie pomoże Ci zapomnieć, że stacja dokująca nawet tam jest.

Zresetuj do domyślnego zachowania, wpisując:

defaults delete com.apple.dock autohide-time-modifier; killall Dock

Właściwie uważam, że jest to dla mnie idealne rozwiązanie, ponieważ chciałem to ukryć, aby pokazać to tylko za pomocą klawiatury zamiast myszy. Ale po tej zmianie na śnieżnym
lampartie

2
Modyfikacja tego parametru robi zapobiec Dock od pojawiające się na 100 sekund, powoduje ją wziąć 100 sekund dla animacji, aby zakończyć. Oznacza to, że nawet po kilku sekundach Dock zaczyna animować, co oznacza, że ​​wszystkie podpowiedzi, gorące obszary itp. Zaczynają się pojawiać, co oznacza, że ​​nadal możesz przypadkowo uruchomić aplikację. Przedstawiony poniżej parametr (opóźnienie automatycznego ukrywania) działa znacznie lepiej, ponieważ w ogóle zatrzymuje animację.
Xcalibur,

14

Istnieje inna ukryta preferencja opóźnienia przed rozpoczęciem animacji:

defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 9999999
killall Dock

Usunięcie /System/Library/CoreServices/Dock.app/ spowoduje także wyłączenie Kontroli misji, Launchpada, Pulpitu nawigacyjnego, okien pełnoekranowych, paska bocznego Centrum powiadomień i przełącznika aplikacji.


To powinna być zaakceptowana odpowiedź, ponieważ w większości zapobiega to pojawieniu się Docka. Akceptowana obecnie odpowiedź, jak wskazał @Xcalibur, jedynie spowalnia wygląd Docka - jeśli kursor zostanie przytrzymany na krawędzi ekranu, pojawią się podpowiedzi nazw aplikacji i aplikacje będą mogły zostać ostatecznie kliknięte.
opłacony frajer

2

Istnieje aplikacja o nazwie Docker, która ma opcję „usuń dok”. Nigdy nie korzystałem z tej aplikacji, więc nie mogłem powiedzieć, jak skuteczna lub trwała. Jest darmowy (darowizny są akceptowane), mam nadzieję, że będzie to dla ciebie przydatne.

http://www.blocksoft.net/docker.html


Ten link jest martwy.
Björn Pollex

1

Po prostu zmniejszam Docka do bardzo małego rozmiaru, usuwam z niego prawie wszystkie ikony, umieszczam go po prawej stronie ekranu i włączam Ukrywanie. W ten sposób staje się praktycznie niewidoczny, ale nadal jest dostępny, jeśli potrzebujesz go z jakiegoś powodu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.