iDevice jako pilot zdalnego sterowania Macbook (zdalny pulpit)


12

Czy jest jakaś aplikacja, która pozwala na używanie iPhone'a lub iPoda Touch jako zaawansowanego pilota do Macbooka Pro?


1
Oto, co do tej pory znalazłem: apple.com/itunes/remote, ale nadal jest to tylko kontrola iTunes.
Jorge

Byłbym pomocny, gdybyś mógł być bardziej szczegółowy. Czy chcesz zdalnie sterować całym systemem Mac OS jak na zdalnym pulpicie?
gentmatt,

Tak. Chcę sterować komputerem Mac jako zdalnym pulpitem, ale chcę też móc go wyłączać, zwiększać i zmniejszać jasność, przełączać komputery stacjonarne i uzyskiwać dostęp do aplikacji.
Jorge

Odpowiedzi:


1

Ostatnio spojrzałem, w sklepie iOS App Store było kilkadziesiąt aplikacji iPhone'a typu VNC, RDP, SSH i X11 do zdalnego przeglądania i sterowania komputerem Mac z urządzenia z systemem iOS (Wyse PocketCloud, żeby wymienić tylko jedno z wielu). Wystarczy wyszukać niektóre z tych słów kluczowych w sklepie z aplikacjami na iOS i przeczytać mnóstwo opinii (znacznie więcej niż znajdziesz tutaj w odpowiedziach).

Niektóre wymagają zainstalowania oprogramowania pomocniczego na komputerze Mac. Niektóre korzystają z wbudowanych opcji pulpitu zdalnego. Istnieje również kilka opcji serwerów RDP innych firm dla komputerów Mac (iRapp to jedna), jeśli wolisz protokół RDP od VNC.

SSH w sesji terminalowej to kolejna opcja, która pozwala na wykonywanie dowolnej zaawansowanej kontroli systemu, którą można wykonać z wiersza poleceń komputera Mac.


1

LogMeIn jest iOS jest wolny (od 2011-12-22). Musisz zainstalować oprogramowanie LogMeIn na swoim komputerze (Mac lub Windows), który będzie działał w tle i pozwoli ci na połączenie bez względu na to, czy użytkownik jest aktualnie zalogowany na twoim komputerze. Twoje urządzenie iOS (lub inny komputer) nie musi znajdować się w tej samej sieci co komputer, którym chcesz sterować, ani nie musisz dostosowywać żadnych ustawień zapory.

Podstawowe konta LogMeIn Free zapewniają pełną zdalną kontrolę na pulpicie, a płatne konta Pro dodają transfery plików, zdalny dźwięk i funkcje zdalnego drukowania.


1

Do zdalnego sterowania komputerem Mac - jak w przypadku prezentacji dla klasy lub grupy - użyłem myszy mobilnej ( iPhone , iPad ) i TouchPad (aplikacja uniwersalna) . Mysz mobilna ma jeszcze kilka funkcji, ale wymaga uruchomienia aplikacji serwera na komputerze Mac. TouchPad jest nieco usprawniony i korzysta z wbudowanego serwera VNC (Udostępnianie ekranu), który jest już na komputerze Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.