Czy zmusić dowolną drukarkę do automatycznej konwersji wszystkich kolorów na skalę szarości?


1

Mam kolorową drukarkę atramentową i pozostał mi tylko czarny atrament.

Chcę, aby moja drukarka automatycznie przekonwertowała wszystkie wydrukowane kolory na odpowiedniki w skali szarości.

Chciałbym rozwiązania, które działa z każdą drukarką, a nie tylko z moją konkretną drukarką.

Czy jest to możliwe przy użyciu wirtualnej drukarki lub czegoś takiego?

Zauważ, że jak podano w tytule, chciałbym móc to zrobić automatycznie, więc nie muszę za każdym razem wybierać opcji w oknie dialogowym drukowania.

Odpowiedzi:


2

Podejście „jeden rozmiar dla wszystkich” może nie być możliwe, ponieważ różne drukarki mają różne możliwości i sterowanie sterownikami do określania tylko czarnego tuszu.

Możesz wypróbować panel Dopasowywanie kolorów w oknie dialogowym drukowania: wybierz ColorSync i wybierz profil kolorów Skala szarości lub Czarno-biały. Jednak nawet jeśli to zrobisz, niektóre drukarki mogą nadal próbować wydrukować to jako „4-kolorowy czarny”, aby rozłożyć zużycie tuszu na wszystkie pojemniki.

Najlepszą opcją jest ustalenie, jakie elementy sterujące (jeśli występują) w drukarce do drukowania tylko na czarnym tuszu: wybierz je w oknie dialogowym drukowania i zapisz jako ustawienie wstępne drukowania.


1
Opcja Funkcje drukarki w oknie dialogowym drukowania macOS powinna mieć możliwość selektywnego drukowania w skali szarości, jeśli drukarka obsługuje tę funkcję. Jak sugeruje @benwiggy, producenci drukarek mają różne metody uzyskiwania skali szarości.
IconDaemon

1

Korzystając z interfejsu internetowego CUPS, mogłem zmienić ustawienie domyślne mojego Canona MX860 na skalę szarości z koloru. Wcześniej musiałem przejść do menu rozwijanego Funkcje drukarki w oknie dialogowym drukowania macOS i zmienić go ręcznie dla każdego zadania drukowania. To ustawienie skali szarości zachowuje się między zadaniami drukowania a restartem systemu. To może nie być dokładnie to, czego szukasz: ustawienie, które wpłynie na wszystkie drukarki podłączone do komputera w dowolnym momencie, ale przynajmniej ustawia skalę szarości jako domyślną opcję drukowania.

Aby użyć CUPS, musisz najpierw włączyć interfejs zestawu CUPS w terminalu:

sudo cupsctl WebInterface = tak

i użyj hasła administratora do uwierzytelnienia.

Po włączeniu interfejsu internetowego uzyskaj dostęp do CUPS, przechodząc do tego adresu URL w wybranej przeglądarce:

localhost: 631 / printers

Następnie w menu rozwijanym Administracja dla wybranej drukarki wybierz Ustaw opcje domyślne , co prowadzi do tego arkusza ustawień:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Sugeruję wyłączenie dostępu internetowego do CUPS po zakończeniu. Nie jestem pewien, jaki nieuprzejmy dostęp do twojej maszyny można uzyskać dzięki CUPS, ale nigdy nie wiesz:

sudo cupsctl WebInterface = no


Próbowałem tego i dało mi to podobne opcje, ale oczywiście inne, ponieważ moja drukarka jest inna. Nie miałem jednak opcji domyślnego włączenia skali szarości, ale zagram jeszcze trochę. Dzieki za sugestie!
Brad Parks
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.