Dlaczego Apple zdecydowało się zablokować moje konto i zmusić mnie do zmiany hasła?


0

Kilka dni temu dostałem wiadomość na moim komputerze Mac, że moje konto Apple zostało zablokowane i muszę zmienić hasło. Zrobiłem to, ale od tego czasu korzystanie z produktów Apple stało się koszmarem. Mam komputery Mac, iPhone, iPad i Apple TV, jestem zalogowany na wszystkich tych urządzeniach i są one synchronizowane przez iCloud.

Wszystkie urządzenia proszą o hasło kilka razy dziennie, aplikacje synchronizowane również przez iCloud (na przykład Notability) nie mogą się synchronizować, ponieważ wykrywają, że iCloud jest niedostępny. Nastąpił wielokrotny restart, usunąłem lokalne pliki, usunąłem pamięci podręczne i nadal nie działam tak jak kilka dni temu. Dlaczego, do cholery, muszę wielokrotnie wpisywać hasło na urządzeniu, kiedy zakładam, że powinno wystarczyć (zakładam, że serwer uwierzytelniania powinien być w stanie obsłużyć wszystkie żądania związane z uwierzytelnianiem centralnie) tylko raz?

Czy Apple często blokuje konta użytkowników i zmusza użytkowników do zmiany haseł? Jeśli nie, to czy można uzyskać informacje, dlaczego zrobili to w moim przypadku?

Moje konto ma to hasło od kilku miesięcy lub pół roku. Jest używany na co dzień do pracy.


Jak otrzymałeś powiadomienie? Kiedy go otrzymałeś, jak trafiłeś na stronę Apple?
Mark

To było wyskakujące okno na Macu, a link na nim otworzył stronę iCloud, o ile pamiętam.
SayusiAndo

1
OK, podejrzewam, że phishing. Ilekroć zostaniesz poproszony o zmianę hasła, zawsze idź do witryny, wpisując jej nazwę w pasku przeglądarki (lub użyj Bing Google - znanych wyszukiwarek), nigdy bezpośredniego linku. Wejdź na icloud.com i zmień hasło - być może nawet zamknij przeglądarkę, a następnie uruchom ją ponownie
Mark

1
Czy pamiętasz dokładne brzmienie wyskakującego okienka i sprawdziłeś, czy naprawdę doprowadziło Cię to do strony Apple? Chciałbym przejść do appleid.apple.com, zalogować się tam, zmienić hasło ponownie i wyłączyć wszystkie hasła aplikacji (jeśli takie istnieją). Następnie wyloguj się i zaloguj ponownie na wszystkich posiadanych urządzeniach. Jeśli to zrobisz, przejdź do appleid.apple.com i włącz 2FA.
nohillside

Zostałeś ofiarą ataku phishingowego. Radzę skontaktować się bezpośrednio z Apple w sprawie tego problemu i podać im wszystkie szczegóły dotyczące tego, co się z tobą stało. Twoje hasło AppleID jest teraz znane przestępcom, zmienili je i używają. To jest powód, dla którego twój dostęp nie działa od czasu tego ataku.
dan

Odpowiedzi:


5

Wspomniałeś, że „wszystkie urządzenia proszą o hasło kilka razy dziennie ...”

Apple opisuje rodzaj wiadomości, którą możesz otrzymać w dokumencie wsparcia, jeśli Twój Apple ID jest zablokowany lub wyłączony

Jeśli ty lub ktoś inny wprowadzisz hasło, pytania bezpieczeństwa lub inne informacje o koncie zbyt często niepoprawnie, twój Apple ID automatycznie się zablokuje, aby chronić twoje bezpieczeństwo i nie będziesz mógł zalogować się do żadnej usługi Apple. Możesz odblokować swój Apple ID po zweryfikowaniu swojej tożsamości.

Jeśli było to uzasadnione obawy związane z bezpieczeństwem (które, jak sądzę, mogłoby to być bardzo prawdopodobne), musisz zresetować (zmienić) hasło, a nawet włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Teraz pamiętaj, że istnieją oszustwa phishingowe AppleID , które poinformują Cię, że Twoje konto jest zablokowane, a następnie podasz link, na którym możesz potwierdzić szczegóły konta. Jeśli kliknąłeś na to, podałeś dane swojego konta. Zresetuj go jak najszybciej.

Uwaga: Wiarygodne firmy (banki, Apple, Facebook itp.) Nigdy nie wyślemy Ci linku w celu potwierdzenia lub zalogowania się. Zawsze idź do ich stron ręcznie .


Chciałbym, żeby wszystkie legalne firmy to zrobiły, ale niektóre nie.
Mark

AFAIK: wyskakujący tekst brzmiał: „Ten identyfikator Apple ID został zablokowany ze względów bezpieczeństwa”. Od tego czasu zmieniłem hasło, wylogowałem się i zalogowałem ponownie na wszystkie urządzenia.
SayusiAndo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.