Dlaczego nie mogę przeglądać Internetu za pomocą Safari, ale Chrome działa?


14

Nie mogę przeglądać stron internetowych za pomocą Safari; ale Google Chrome i Firefox działają dobrze. Mac App Store informuje również, że nie może się połączyć.

Używam OSX 10.7.2 na MacBooku Pro 2011.


czy próbowałeś też Firefoksa? przynajmniej mieć trzecią opinię i sprawdzić, czy Twój WebKit (zastąpiony przez Chrome) ma problem.
Martin Marconcini,

Firefox działa również. Również zaznaczone i wygląda na to, że iTunes nie może się również połączyć.
Lee Tickett

3
Czy masz coś w swoich proxy? (Safari -> Preferencje -> Zaawansowane -> Serwery proxy (zmień ustawienia).?
Martin Marconcini

Autodiscover został zaznaczony. Nie zaznaczyłem i voila! Jesteś zainteresowany tą witryną, ale czy chcesz opublikować rozwiązanie, aby oznaczyć jako odpowiedź? Dziękuję
Lee Tickett,

gotowe, cieszę się, że to naprawiłeś.
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


11

Ponieważ znaleźliśmy rozwiązanie za pomocą komentarzy, oto formalna odpowiedź.

Ilekroć masz problemy z Safari, App Store, iTunes i innymi usługami korzystającymi z „tego samego” pakietu WebKit, ale wydaje się, że nie widzisz żadnego problemu w Google Chrome lub Firefox, dobrze jest sprawdzić, czy masz czystą konfigurację serwerów proxy. Ponieważ czasami Chrome (i Firefox) zastępują te ustawienia (w przypadku własnych rzeczy na wielu platformach), mogą one działać, gdy formatory ulegną awarii.

Można to łatwo sprawdzić, otwierając Safari -> Preferencje -> Zaawansowane -> Proxy (Zmień ustawienia).

Upewnij się, że funkcja automatycznego wykrywania nie jest zaznaczona. Prawdopodobnie powinien wyglądać tak pusto:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

uwaga / nie na temat : użycie PASV FTP jest zwykle dobrym pomysłem, jeśli jesteś za routerem / modemem / NAT, takim jak Airport Extreme lub AirportExpress (lub jakikolwiek inny szczerze mówiąc), ponieważ FTP nie został zaprojektowany do użycia za tymi „ hacki ”. W każdym razie, jeśli nie wiesz, co to jest, możesz bezpiecznie go zignorować, ale jeśli od czasu do czasu masz problemy z FTP (lub FTP działa jak diabli), sprawdź to i spróbuj ponownie.

Lokalne ignorowanie serwerów proxy zostało dodane przez system operacyjny, ale zazwyczaj dobrym pomysłem jest ignorowanie danych lokalnych przez proxy. ;)


1
Dzięki za to, Martin! Moje Chrome, FF i Opera działały dobrze, ale moje Safari mówi, że mój MB nie był podłączony do Internetu. Twoja wskazówka sprawiła, że ​​moje Safari znów działa! Nigdy tego nie zgadłem, ponieważ zawsze sprawdzano to wcześniej we wszystkich moich systemach Mac OS (obecnie korzystam z Yosemite).

To nie rozwiązuje mojego problemu. Używam 10.12.2
Kasra

Niesamowite .. działało idealnie
Gagi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.