Jak mogę zmienić domyślną szerokość kolumn Findera?


26

Odkryłem, że domyślna szerokość kolumny OS X jest nieco zbyt wąska. Czy jest jakiś sposób na poszerzenie go?

Wiem, jak ręcznie zmienić rozmiar kolumn, ale denerwujące jest powtarzanie tego procesu za każdym razem, gdy otwieram nowy folder. Czy mogę zmusić Findera do „zapamiętania” nowej szerokości kolumny? Ponadto, jeśli to możliwe, czy ktoś może skierować mnie w stronę oficjalnej dokumentacji Apple, która opisuje, jak to zrobić?


W widoku kolumny w Finderze?
Daniel

@Daniel Dokładnie
Chris Frederick

Dołącz do mnie i powiedz im, że chcesz również ten rozmiar szerokości automatycznej kolumny tutaj: apple.com/feedback (w „APLIKACJACH OS X” wybierz OS X dla kategorii, w której chcesz się zgłosić)… może jeśli wystarczająco dużo z nas będzie dalej mówić im, napiszą skrypt, aby dodać do OS X!

Odpowiedzi:


32

W widoku kolumn w Finderze możesz zmieniać rozmiar kolumn, umieszczając wskaźnik myszy nad cienką linią oddzielającą panele kolumn i przeciągając go w lewo, aby zmniejszyć lub w prawo, aby zwiększyć.

Aby Finder zapamiętał nową szerokość, przytrzymaj klawisz opcji ( ) podczas przeciągania separatora okien do żądanej szerokości.

Najlepiej dokumentację można znaleźć na ten temat od Apple, nawiązuje do faktu, że przytrzymując opcja zmienia „wszystkie kolumny na raz”, ale nie wyraźnie powiedzieć, że to sprawia, że zmiana trwała.


Dziękuję Ci! Właśnie tego szukałem. Nie mogę jednak uwierzyć, że to nieoczywiste.
Chris Frederick

1
Klawisz opcji! Naciskam go w menu, aby odkryć nowe i ukryte funkcje MacOSX. To tak, jakbym
szukała

@ Chris, jeśli jest dokładnie tym, czego szukasz, możesz zaakceptować go jako poprawną odpowiedź, aby przyszłe osoby z tym samym problemem mogły łatwiej znaleźć tę odpowiedź.
Daniel

1
To nie działa w systemie OS X Yosemite.
RǢF

2
Nadal nie działa w systemie OS X El Capitan
eshellborn,

0

Używam El Capitan. Znalazłem następujące:
Shift+ Kliknięcie lewym przyciskiem myszy na prawej ramce powoduje zmianę szerokości i wysokości.
Optioni Kliknięcie lewym przyciskiem na prawej krawędzi zmniejsza szerokość poziomą od prawej, zachowując szerokość kolumny.
Na dole krawędzi kolumny znajdują się 2 małe pionowe linie. Umieszczenie kursora na nich spowoduje ... Shift+ Kliknięcie lewym przyciskiem zmienia szerokość kolumny lewej kolumny.
Option+ Kliknięcie lewym przyciskiem zmienia szerokość wszystkich kolumn na ten sam rozmiar.
Używanie Commandzamiast Shiftwydaje się mieć ten sam efekt.


Sformatuj ponownie swoją odpowiedź, używając właściwej interpunkcji. W tej chwili odpowiedź jest bardzo trudna do odczytania i zrozumienia. Myślę, że możesz podać dobrą odpowiedź z tymi informacjami, ale bardzo trudno ją przeczytać.
fsb

Ciekawy. Czy możesz podać zrzuty ekranu, aby pokazać, o czym mówisz?
Chris Frederick
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.