Utknął ze starą wersją MacOS


11

Mam 13-calowego MacBooka z połowy 2010 roku i utknąłem z wersją 10.11.6, nie mogę dokonać żadnej aktualizacji. Obecnie nie mogę pobrać żadnej aplikacji ze sklepu App Store (tylko stare wersje) i obawiam się, że wkrótce nie będę w stanie zaktualizować niektórych aplikacji (takich jak Unity, VS i GitHub Desktop). Czy możesz mi pomóc z jakimś rozwiązaniem? Naprawdę nie chcę trzymać się starej wersji moich aplikacji. Zastąpienie mojego komputera Mac nie wchodzi w grę


Mam komputer iMac z połowy 2010 roku i korzystam z wersji 10.13.6.
jmh

Odpowiedzi:


25

Z wyglądu szczegółów na EveryMac.com Twój Mac zabierze do macOS 10.13.x (High Sierra).

Obecna wersja MacOS firmy Apple to 10.14.x, więc jesteś w naprawdę dobrej formie. High Sierra wciąż otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń, a większość wydanego oprogramowania będzie działać na ostatnich 2 do 3 wersjach macOS. Wiele będzie działać na wcześniejszych wersjach.

Powinieneś być w stanie zalogować się do App Store i pobrać macOS High Sierra. tutaj jest link, który otworzy to w iTunes, https://itunes.apple.com/us/app/macos-high-sierra/id1246284741?mt=12

Po uaktualnieniu do High Sierra będzie to ostatnia ważna wersja systemu macOS obsługiwanego na komputerze Mac. W zależności od potrzeb i używanych aplikacji może być konieczne uzyskanie nowszego komputera Mac obsługującego system macOS Mojave (10.14) i nowsze. Ale IMHO prawdopodobnie masz kilka lat ( przynajmniej ) życia na obecnym komputerze Mac.


6
I szczerze mówiąc, po 10 latach można oczekiwać, że laptop będzie przestarzały w wielu obszarach; imponujące jest to, że najnowsze oprogramowanie nadal będzie na nim działać!
Tim

1
To nie jest zła maszyna, o ile włożysz w nią co najmniej 8 GB pamięci RAM. Zastąpienie dysku dyskiem SSD pomaga, ale nie tak bardzo, jak można by się spodziewać. Jedynym problemem, na który zwykle natrafisz, jest to, że jeśli system operacyjny zacznie próbować używać „pamięci skompresowanej”, wydajność żonglowania pamięcią RAM maszyny nie będzie zbyt dobra; Zakładam, że jest to kombinacja prędkości procesora, ale także, że prawdopodobnie brakuje mu instrukcji, które przyspieszyłyby ten rodzaj operacji (np. Przyspieszenia AES256). Nadal jednak nadaje się do codziennego i lekkiego rozwoju.
bjb

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie ma nic lepszego, aby komputer poczuł się „fajniejszy” niż zastąpienie obracającego się dysku dyskiem SSD. W niektórych komputerach sprawia, że ​​wydaje się to zupełnie nowe, w niektórych różnica jest subtelniejsza, ale wciąż zauważalna. YMMV.
Steve Chambers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.