Wyślij wyjście audio MacBooka do iPhone'a w celu zdalnego słuchania


27

Czy można wysyłać dźwięk z muzyki w iTunes lub z filmów na Netflix, dźwięków gier wideo itp. Z mojego MacBooka oraz odbierać i słuchać dźwięku na moim iPhonie? Myślę o tym, że działa jak słuchawki bezprzewodowe, z wyjątkiem naprawdę długiego przewodu. Jeśli jest jakiś sposób, abyś mógł mi powiedzieć, jak działa to rozwiązanie, jestem zainteresowany stworzeniem własnego skryptu / aplikacji, aby to zrobić, jeśli nie jest to zbyt trudne.

Jeśli to ważne, używam starego MacBooka 2009 z systemem Snow Leopard.


2
Crikey, w którym roku mieszkasz, jeśli 20009 jest stary? To 18 000 lat w przyszłości! ;)
Graeme Hutchison,

1
Cieszę się, że mogłeś skomentować ten komentarz, zanim go zredagowałem, @GraemeHutchison :).
Jason Salaz,

Czy jest coś nowego od 2011 roku?
Adam_G

Odpowiedzi:


10

Tak, korzystając z Airfoil na Maca (dostępnego również dla Windows ) i dodatkowej aplikacji Airfoil Speakers Touch możesz przesyłać strumieniowo dowolny dźwięk z komputera Mac na urządzenie z systemem iOS.

Nie próbowałem zbyt wiele sam, a recenzje są mieszane, ale możesz wypróbować za darmo, zanim wydasz na to pieniądze.

Może to również służyć do przesyłania dźwięku z MacBooka do zestawu słuchawkowego Bluetooth podłączonego do urządzenia z systemem iOS. W przeciwnym razie jest to coś bardzo trudnego.


3
To rozwiązanie działało, chociaż w przypadku aplikacji na żywo, takich jak oglądanie filmu w serwisie Netflix, dźwięk był wystarczająco opóźniony, aby być denerwujący. Być może zagłębię się w Core Audio API i zobaczę, czy mogę tam znaleźć kilka narzędzi
theck01,

Czy Airfoil jest nadal najlepszy?
Adam_G

Na pewno działa z Airfoil, ale osobiście nie byłem fanem płacenia 25 $ za rozwiązanie w konfiguracji. Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek po tym użyję ponownie. A tak na poważnie, nie mogę znieść „hej-wykorzystaj mnie-jestem-wolny-ale-będę-drażnić-gówno-z-ciebie-po-15-min-freeridingu” polityka ..
Damian Vogel

Główną wadą Airfoil jest znaczne opóźnienie, zwykle około 2 sekund. Nie ma znaczenia tylko słuchanie muzyki, ale dźwięk ze Skype lub Netflix będzie całkowicie niezsynchronizowany z wideo.
Adam_G

8

Oto małe rozwiązanie, które korzysta z programów Open Source Soundflower, VLC i SoX.

Przede wszystkim musisz zainstalować niezbędne programy za pomocą Homebrew:

brew install sox
brew cask install soundflower vlc

Wybierz urządzenie Soundflower (2ch) w ustawieniach systemu dla wyjścia dźwięku, tak aby mogło zostać przesłane do serwera VLC, który skonfigurujemy w następnej kolejności. (Uwaga: powoduje to wyciszenie wewnętrznych głośników / słuchawek.) Zaznaczając „Pokaż głośność na pasku menu”, możesz także zmienić urządzenie wyjściowe, klikając klawisz paska menu bardziej wygodnie.

Ustawienia dźwięku

Teraz uruchom serwer VLC:

sox -t coreaudio "Soundflower (2c" -t mp3 -C 96 -q - | \
  vlc - --sout "#standard{access=http,mux=ogg,dst=localhost:8080}" --intf dummy

Możesz dostosować jakość i szybkość transmisji za pomocą -Cprzełącznika (patrz dokumentacja SoX ). Usuń, -qaby uzyskać wizualną informację zwrotną na temat tego, czy dźwięk jest odtwarzany.

Wreszcie na urządzeniu z systemem iOS zainstaluj klienta iOS VLC . W menu bocznym wybierz Strumień sieci i wprowadź, http://[YOUR-LOCAL-IP]:8080aby rozpocząć transmisję.

Ostrzeżenia: Ta konfiguracja nie jest odpowiednia dla aplikacji w czasie rzeczywistym, takich jak gry lub czat, ponieważ występuje około 2 sekundy opóźnienia. Można go jednak użyć do oglądania filmów w VLC, przesuwając ścieżkę dźwiękową, aby uwzględnić opóźnienie (Okno> Synchronizacja ścieżki).


1
świetne rozwiązanie! dzięki. Zaleca się uwzględnienie: aktualizacji aktualizacji i resetowania parzenia przed rozpoczęciem instalacji
Roy

Nie brewaktualizuje się automatycznie podczas instalowania czegoś? Nawiasem mówiąc, właśnie przyszło mi do głowy, że można uzyskać dostęp do urządzenia wejściowego audio (w tym przypadku Soundflower) bezpośrednio z VLC za pomocą, qtsound://jak opisano tutaj . W ten sposób można uniknąć SoX jako dodatkowego programu do przechwytywania dźwięku.
Robin Dinse

2

Nie chciałem płacić za Airfoil - a ponadto jestem nieco podejrzliwy, że nie mogę korzystać ze wszystkich źródeł dźwięku na komputerze Mac.

Zamiast tego korzystam z Airphones (USUNIĘTO - aplikacja jest teraz niedostępna)


1
Głosowałem za odrzuceniem, ponieważ Airphonesapp.com wyświetla teraz stronę z pornografią .. NSFW!
Dominik Dorn

1
Targi. Edytowano ...
Joe

1

Korzystałem z Airfoil i mogłem przesyłać strumieniowo muzykę z iTunes (na komputerze iMac z systemem OSX Mavericks 10.9.1) do moich urządzeń iDevices.

Przyznaję, że cena 25 USD nie podobała mi się.

Jednak to działa. Możesz odtwarzać muzykę z iTunes na laptopie i jednocześnie słuchać muzyki na iPhonie zdalnie.

Cały dom może odtwarzać tę samą muzykę za pośrednictwem różnych głośników: laptopa, telefonu iPhone i być może imaca lub iPada.

Dla mnie cena 25 USD jest nieco łatwiejsza do przełknięcia niż zakup Apple Airport Express 94 USD plus głośniki, aby połączyć się z Airport Express.

Co więcej, Airport Express ma tylko jeden port Audio Jack, więc jeden głośnik dla jednego Airport Express.

Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.