zainstaluj Windows 10 za pośrednictwem bootcampa nie na dysku głównym


2

Naprawiłem Mac Pro 4.1 z początku 2009 roku; a po zainstalowaniu GTX970 zdałem sobie sprawę, że mogę go używać również do grania w Windows.

Chociaż mój główny dysk to tylko bootowanie dla OSX, który jest dyskiem SSD 90 GB; reszta mojego katalogu domowego i obsługa aplikacji znajduje się na dysku mechanicznym SATA. Czy można zainstalować system Windows 10 za pomocą bootcamp na dysku, który nie jest dyskiem głównym? Korzystam z wersji 10.11 (el capitan), co jest najwyższym systemem operacyjnym, który wydaje się być w stanie uruchomić.

EDYCJA Nie, nie używam zewnętrznego dysku, ale wewnętrzny dysk (Mac Pro ma 4 wewnętrzne wnęki SATA na dyski)

Odpowiedzi:


1

Poniżej cytat z Przewodnika instalacji i konfiguracji Boot Camp (prawa autorskie 2013).

• Jeśli masz komputer Mac Pro z więcej niż jednym dyskiem wewnętrznym i chcesz zainstalować program Boot Camp na dysku, który nie znajduje się w pierwszej wnęce dysku twardego, wyjmij dyski z wnęk o niższych numerach. Możesz ponownie zainstalować dyski po zainstalowaniu Boot Camp.

Można więc zainstalować system Windows za pośrednictwem Boot Camp na dysku, który nie jest dyskiem głównym. Maksymalny system Windows oficjalnie obsługiwany przez Apple to Windows 8.1 (64-bit). Microsoft twierdzi, że powinieneś być w stanie uaktualnić istniejącą instalację Boot Camp Windows 8.1 do Windows 10.

Wszystko, co do tej pory opublikowałem, pochodzi z książki . Proponujesz jednak wyłączenie skryptu poprzez bezpośrednią instalację systemu Windows 10. Oficjalnie odpowiedź brzmi „nie”, ale nieoficjalnie odpowiedź brzmi „tak”. Jeśli spróbujesz, spodziewaj się spotkania ze Strachami na Wróble. Innymi słowy, spodziewaj się komunikatów o błędach od Apple, ponieważ podczas instalacji powiesz, że nie możesz kontynuować. Zazwyczaj istnieje jeden lub więcej sposobów na ominięcie wszelkich napotkanych problemów. Możesz spróbować opublikować problem tutaj i sprawdzić, czy ktoś może zaproponować rozwiązanie.

Oto kilka rad.

  • Wypal ISO systemu Windows 10 na DVD. Możesz potrzebować DL DVD.
  • Zainstaluj system BIOS podczas uruchamiania systemu Windows.
  • Przed instalacją upewnij się, że oprogramowanie pomocy dla wdów zostało skopiowane na dysk flash w formacie FAT.
  • Wybierz schemat partycjonowania Master Boot Record podczas korzystania z Narzędzia dyskowego do wymazywania dysku flash.

BTW, nie potrzebujesz licencji, aby wypróbować system Windows 10. Możesz pobrać i zainstalować bez klucza produktu. Jeśli zdecydujesz się zachować system Windows 10, musisz kupić licencję.

Zawsze istnieje możliwość, że Windows 10 nie będzie kompatybilny z twoim procesorem. Zakładam, że instalator systemu Windows 10 poinformuje cię, gdyby tak było. Zetknąłem się z komputerami, na których mogłem zainstalować 64-bitowy system Windows 7, 8 i 8.1, ale nie Windows 10. Zasadniczo procesor nie spełniał wymagań podanych poniżej. (Pobrano ze strony internetowej Microsoft: Minimalne wymagania sprzętowe , Rozdział 3.1 Procesor )

  • Kompatybilny z zestawem instrukcji x86 lub x64.
  • Obsługuje PAE, NX i SSE2.
  • Obsługuje CMPXCHG16b, LAHF / SAHF i PrefetchW dla instalacji 64-bitowego systemu operacyjnego

Z drugiej strony natknąłem się na witrynę Microsoft: Wymagania procesora Windows , która stwierdza:

Procesory Intel Xeon są obsługiwane tylko w systemie Windows 10 Pro dla stacji roboczych i Windows 10 Enterprise

Najwyraźniej możesz pobrać i wypróbować system Windows 10 Enterprise za darmo. Zobacz witrynę Centrum oceny Microsoft .

Jeśli nie używasz Asystenta Boot Camp do instalowania wdów, postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez Microsoft. W przypadku uruchamiania systemu BIOS z systemu Windows instrukcje dotyczące partycjonowania można znaleźć na stronie partycji dysku twardego opartej na systemie BIOS / MBR .

Polecam umieszczenie partycji systemowej na pierwszym (głównym) dysku, a następnie umieszczenie partycji Windows i Recovery na drugim dysku wewnętrznym. Jeśli chcesz, możesz połączyć partycje Windows i Recovery. Ta partycja systemowa ma tylko odpowiednio 100 MB rozmiaru, więc partycja powinna mieć minimalny wpływ na miejsce na macOS.

Uwaga: instrukcje Microsoft nie zawierają wymogu dla komputerów Mac, że wszystkie dyski, które współużytkują system macOS i system BIOS do uruchamiania systemu Windows, muszą być partycjonowane hybrydowo.


Dzięki David; niestety moja sytuacja nie jest idealna, ponieważ używam starego Mac Pro 4.1; który nie ma szans na aktualizację do nowszych wersji; i jako taki nie mogę bezpośrednio zainstalować W10, jak wiesz. Napotkałem błędy, problemy i próbowałem obejście; i tylko w tym momencie poddałem się i opublikowałem tutaj; ponieważ zakładam, że istnieją inne z systemem Mac pro 4.1, które są w stanie uruchomić system Windows na tych komputerach. Spróbuję rozwiązać problem i opublikować konkretne pytania; ponieważ w tym momencie próbowałem wystarczająco dużo obejść, aby być bardziej szczegółowym niż kilka dni temu. Dzięki
rataplan

1
@heyjude: Najstarszym komputerem Mac, na którym zainstalowałem 64-bitowy system Windows 10, jest iMac z 2007 roku. Twój Mac Pro 2009 powinien okazać się łatwiejszy niż to, co musiałem zrobić. Spróbuj nakreślić kroki, które Twoim zdaniem doprowadzą do sukcesu, a ja postaram się skomentować.
David Anderson

Dziękuję za słowa zachęty. Do tej pory próbowałem uruchomić asystenta bootcampa z waniliowego systemu operacyjnego; i próbowałem również usunąć wpisy z, info.plistaby moja maszyna nie znalazła się na czarnej liście; ale okazało się to bezużyteczne, ponieważ z mojego zrozumienia, modyfikowanie listy odtwarzania nie wpłynie na aplikację od 2014 roku. Wszystkie filmy, które znalazłem na youtube, pokazują trzecią opcję, która używa ISO do utworzenia instalatora w asystencie bootcamp, ale dostaję tylko 2 opcje i nigdzie nie mogę załadować mojego iso W10.
rataplan

I użycie nagranego dysku DVD W10 również nie idzie do przodu, ponieważ pojawia się komunikat, że mogę zainstalować tylko system Windows 8. Próbowałem zainstalować system Windows 7 (który działał na tym komputerze kilka lat temu) i nawet to nie działało; ponieważ kiedy instalator Windows zrestartował się i zaczął pisać na dysku, dawałby mi błąd, gdy wybrałem dysk we wnęce 1 (ten, który przypisałem jako okna całkowicie w asystencie bootcamp)
rataplan

@heyjude: Moja odpowiedź brzmi: spodziewaj się komunikatów o błędach od Apple, ponieważ w pewnym momencie instalacji powiesz, że nie możesz kontynuować. Czy możesz już zrezygnować z korzystania z Asystenta Boot Camp, aby zainstalować system Windows 10, czy nadal potrzebujesz więcej czasu? BTW, zaktualizowałem swoją odpowiedź.
David Anderson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.