Najszybszy sposób na udostępnienie aplikacji na iOS


9

Mam zainstalowaną na iPhonie aplikację do gry o nazwie Odyssey . Jeden z moich przyjaciół to lubi i poprosił, żebym mu to udostępnił. Poprosiłem go, aby szukał według nazwy w App Store, ale nie był w stanie tego zrobić.

Jak udostępnić mu aplikację? Czy jest na to szybki i prosty sposób?

Używam iPhone'a 8, a mój przyjaciel używa iPhone'a 7.


2
@Chloe Założę się, że po prostu nie umie przeliterować słowa „odyseja”.
Nonny Moose

Odpowiedzi:


10

Aktualizacja (wrzesień 2019 r.)

Niektóre informacje podane w odpowiedzi nie są już aktualne (szczegółowo omówione w punkcie 1 ), ze względu na zmiany wprowadzone w kolejnych wersjach sprzętu iPhone i oprogramowania iOS 13. Są one omówione w drugiej części odpowiedzi.

Oryginalna odpowiedź ma zastosowanie do iPhone'a wyposażonego w funkcję 3D Touch i obsługującego iOS 12 lub wcześniejszą obsługiwaną wersję iOS. Oto lista iPhone'ów dostarczanych ze sprzętem 3D Touch:

  • iPhone 6s / 6s Plus

  • iPhone 7/7 Plus

  • iPhone 8/8 Plus

  • iPhone X

  • iPhone XS / XS Max


Oryginalna odpowiedź

Nie można udostępnić aplikacji bezpośrednio z jednego telefonu iPhone (urządzenia z systemem iOS) na inny. Zamiast tego można udostępnić link do App Store aplikacji. Twój przyjaciel może następnie zainstalować aplikację ze sklepu App Store na swoim iPhonie. Istnieją różne sposoby udostępniania łącza do App Store znajomym. Spiszę je, zaczynając od najprostszego i najszybszego.

1. Korzystanie z szybkich akcji 3D Touch:

iPhone 6s i nowsze (z wyjątkiem iPhone XR), mianowicie 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, XS, XS Max zawierają funkcję 3D Touch . Daje użytkownikom dodatkowy mechanizm interakcji z iPhone'em poprzez naciskanie, aby zaglądać i otwierać otwarte treści na iPhone'ie. Jest to funkcja sprzętowa wbudowana w wyświetlacz i nie jest dostępna na żadnym innym urządzeniu z systemem iOS (iPod touch, iPad mini, iPad i iPad Pro).

Za pomocą Szybkich działań możesz łatwo i szybko udostępnić link do aplikacji znajomemu. Na iPhonie przejdź do ekranu głównego, zlokalizuj aplikację i delikatnie naciśnij ikonę aplikacji, aż iPhone dostarczy haptyczną informację zwrotną i wyświetli menu szybkich działań:

Teraz wystarczy dotknąć elementu Udostępnij Odyssey, aby wyświetlić arkusz Udostępnij. Możesz AirDrop link do aplikacji do swojego znajomego, który bezpośrednio ujawni aplikację w App Store na iPhonie twojego znajomego. On / Ona może po prostu przystąpić do instalacji.

Aby korzystać z AirDrop, musisz poprosić znajomego o włączenie go na iPhonie. AirDrop można włączyć, przechodząc do aplikacji Ustawienia → Ogólne → AirDrop i dotykając Tylko kontakty lub Wszyscy . AirDrop można również włączyć z poziomu Centrum sterowania (ujawnia się, przeciągając palcem od dołu ekranu w modelu iPhone'a i jego przyjaciół).

Jest to najszybszy, najłatwiejszy i najbardziej przyjazny dla początkujących sposób udostępniania aplikacji z jednego iPhone'a na drugi.

2. Z historii zakupów w App Store:

Otwórz aplikację App Store na swoim iPhonie. Teraz stuknij zdjęcie profilowe pokazane w prawym górnym rogu. Stuknij Kupione, aby wyświetlić listę wszystkich aplikacji, które kupiłeś i które są powiązane z Twoim Apple ID. Upewnij się, że cała sekcja jest zaznaczona u góry.

Teraz znajdź aplikację z listy. Możesz także skorzystać z funkcji wyszukiwania, jeśli lista aplikacji jest długa. Po przefiltrowaniu w celu zlokalizowania aplikacji dotknij ikony aplikacji, aby wyświetlić stronę App Store. Teraz dotknij niebieskiego okrągłego przycisku z trzema kropkami, aby odsłonić arkusz akcji. Stuknij pozycję Udostępnij aplikację ..., aby otworzyć arkusz udostępniania. Możesz wybrać zwykłe opcje udostępniania, aby udostępnić aplikację znajomym (AirDrop, Wiadomości itp.).

3. Wyszukiwanie w App Store:

Dość często wyświetlana nazwa aplikacji (pokazana pod ikoną aplikacji) różni się od faktycznej nazwy. Wyszukiwanie w App Store według wyświetlanej nazwy pokazuje aplikację w większości przypadków (w niektórych przypadkach może być konieczne przewijanie). Aby wyszukać aplikację, otwórz aplikację App Store, dotknij elementu Wyszukaj i wprowadź wyświetlaną nazwę aplikacji na pasku wyszukiwania.

Po zlokalizowaniu aplikacji pod wynikami wyszukiwania wystarczy dotknąć ikony, aby wyświetlić stronę App Store dla aplikacji. Teraz dotknij niebieskiego okrągłego przycisku z trzema kropkami, aby odsłonić arkusz akcji. Stuknij pozycję Udostępnij aplikację ..., aby otworzyć arkusz udostępniania. Możesz wybrać zwykłe opcje udostępniania, aby udostępnić aplikację znajomym (AirDrop, Wiadomości itp.).

4. Wyszukiwanie w Internecie i udostępnianie łącza:

Możesz także wyszukiwać według nazwy aplikacji lub nazwy wyświetlanej w Internecie za pomocą zapytania podobnego do „nazwa aplikacji + łącze iTunes” ( w tym przypadku link Odyssey + iTunes ). Czasami jest to bardziej wydajne niż wyszukiwanie w App Store. (Nie ma dobrego ani złego podejścia, logika wyszukiwania dla App Store i wyszukiwania w sieci działa inaczej).

Teraz, gdy masz już link do aplikacji, możesz udostępnić ją w dowolny odpowiedni sposób, jak omówiono powyżej ze swoim przyjacielem. Podczas wyszukiwania w Internecie na telefonie iPhone stuknięcie łącza otwiera go bezpośrednio w aplikacji App Store.


Ta aplikacja to pięknie zaprojektowana gra Odyssey Alto . Możesz udostępnić przyjacielowi następujący link do sklepu App Store:


Aktualizacja

3D Touch, funkcja sprzętowa została następnie usunięta z najnowszej generacji iPhone'a. Funkcjonalność symulowana jest za pomocą funkcji oprogramowania o nazwie Haptic Touch. Zamiast wykrywać fizyczną presję na ekranie, wykrywane jest długie dotknięcie, a urządzenie zapewnia sprzężenie zwrotne Haptic za pomocą wbudowanego silnika Taptic Engine w telefonie iPhone 6s i nowszych (z wyjątkiem iPhone SE). Oto zrzut ekranu z iPhone'a 7 z systemem iOS 13 z Haptic Touch w akcji, aby udostępnić link App Store do zainstalowanej aplikacji innej firmy.

Długie naciśnięcie było wcześniej zarezerwowane, aby ikony aplikacji poruszały się, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo odinstalowywać lub przestawiać aplikacje, przenosić je do folderów i zmieniać nazwy folderów. Ponieważ Haptic Touch przejął go w iOS 13, opcje są teraz dostępne w menu podobnym do pokazanego wcześniej menu pików. Podczas gdy wcześniej aplikacja mogła wyświetlać tylko polecenie udostępniania, teraz co 3 aplikacje zewnętrzne pokazują przynajmniej dwa polecenia, a mianowicie: Zmień kolejność aplikacji i Udostępnij aplikację.

Wykonanie 3D Touch lub długie dotknięcie urządzeń, które mają sprzęt 3D Touch, przedstawia to samo zerknięcie do menu kontekstowego.

iPhone XR, wprowadzony w 2018 roku, był pierwszym iPhone'em, który pozbył się sprzętu dotykowego 3D, a jednocześnie iPhone XS i XS Max go zachowały. Linia iPhone'a 2019, a mianowicie iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max pozbyła się sprzętu 3D Touch. Wszystkie polegają na Haptic Touch, który oferuje podobną funkcjonalność, jak omówiono w punkcie 1 powyżej.

Jeden z wcześniejszych modeli iPhone'a, a mianowicie iPhone SE, nie posiadał sprzętu 3D Touch, ale obsługuje system iOS 13. Ponieważ Haptic Touch jest funkcją opartą na oprogramowaniu, otrzymał podobną funkcjonalność, która nie była wcześniej dostępna.


PS: Szybki i pouczający przewodnik na temat różnic między Haptic Touch a 3D Touch można znaleźć tutaj:


4
Możesz udostępnić tylko link do sklepu, a nie samą aplikację
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.