Aktywacja mojego odblokowanego iPhone'a 4S tymczasowo za pomocą karty SIM znajomego


2

Kupiłem więc odblokowanego iPhone'a 4S i utknąłem przy aktywacji. Chcę tylko połączyć się z telefonem, pobrać aplikacje i inne rzeczy przez Wi-Fi. Mój przyjaciel ma także odblokowanego iPhone'a, czy mogę włożyć jego kartę SIM do mojego iPhone'a, aby przejść przez aktywację, a następnie go usunąć?

Czy wpłynie to na mój telefon, czy wkrótce będzie mieć kartę SIM? Czy wpłynie to na jego kartę SIM lub iPhone?

Dzięki !


Tak. Nie, nie wpłynie to na twój telefon.

Jesteś pewny ? Czy próbowałeś tego sam lub widziałeś, jak to się dzieje? Jeśli tak, proszę opublikować to jako odpowiedź, abym mógł oznaczyć jako odpowiedź.
Odpłaca się

Tak, jestem pewny. IPhone wymaga karty SIM do aktywacji. Jeśli telefon był zablokowany dla określonego operatora, wymagałby karty SIM od tego odpowiedniego usługodawcy. Ponieważ iPhone jest fabrycznie odblokowany, do aktywacji wystarczy dowolna karta SIM (pod warunkiem, że jest to micro-SIM). Karty SIM nie mają wpływu na twoje urządzenie. Możesz dostać karty SIM od Fido, Rogers, Bell, AT&T i Verizon i używać każdej z nich co godzinę, jeśli chcesz. Karty SIM pozwalają tylko urządzeniu łączyć się z wieżami przewoźników, to wszystko. Po to są karty SIM, aby porozmawiać z operatorem i powiedzieć: „Hej, jestem upoważniony do bycia tutaj”.

prześlij to jako odpowiedź, abym mógł zaznaczyć to jako poprawne
zrenderuj

Odpowiedzi:


3

Tak. Nie, nie wpłynie to na twój telefon.

IPhone wymaga karty SIM do aktywacji. Jeśli telefon był zablokowany dla określonego operatora, wymagałby karty SIM od tego odpowiedniego usługodawcy. Ponieważ iPhone jest fabrycznie odblokowany, do aktywacji wystarczy dowolna karta SIM (pod warunkiem, że jest to micro-SIM). Karty SIM nie mają wpływu na twoje urządzenie. Możesz dostać karty SIM od Fido, Rogers, Bell, AT&T i Verizon i używać każdej z nich co godzinę, jeśli chcesz. Właśnie dlatego „telefony świata” (urządzenia, które nie są przypisane do konkretnego operatora) są atrakcyjne dla tych, którzy podróżują. Mogą na przykład używać jednej karty SIM w Ameryce Północnej, a drugiej w Azji podczas podróży.

Karty SIM pozwalają tylko urządzeniu łączyć się z wieżami operatora, to wszystko. Po to są karty SIM, aby porozmawiać z operatorem i powiedzieć: „Hej, jestem upoważniony do bycia tutaj”. Starsza technologia (CDMA) wymagała bezpośredniej aktywacji urządzenia. Oznaczało to konieczność skontaktowania się z operatorem i aktywacji urządzenia. Jeśli zmienisz urządzenie, będziesz musiał ponownie zadzwonić, aby aktywować nowe. Karty SIM (dla nowszej sieci GSM) rozwiązały ten problem, rejestrując kartę SIM, a nie urządzenie. Po zarejestrowaniu karty SIM każde urządzenie, do którego jest podłączony, ma dostęp do tej sieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.