Po usunięciu aplikacji na iPhonie iTunes kopiuje ją podczas następnej synchronizacji


9

Na iPhonie idę do App Store. Pobieram aplikację. To badziewie, więc usuwam je, klikając „x”, gdy ikony zaczynają chwiejne.

Jakiś czas później włączam komputer Mac i iTunes zaczyna synchronizować się z moim iPhonem. Z jakiegoś powodu iTunes kopiuje usuniętą aplikację na iPhone'a, więc muszę ją ponownie usunąć. Tylko wtedy, gdy usunę go ponownie, przestanie go kopiować.

Trudno mi uwierzyć, że jest to decyzja projektowa. Zrozumiałe byłoby zachowanie aplikacji na moim komputerze, ale dlaczego kopiuje ją na iPhone'a, mimo że ją tam usunąłem?

Specyfikacja: najnowsza wersja iTunes na najnowszą wersję Lion i najnowsza wersja iOS na iPhone 4.


Nadal sprawa dotyczy iOS 9.2 i iTunes 12.3. „Automatycznie instaluj nowe aplikacje” nie jest zaznaczone w iTunes, a automatyczne pobieranie jest wyłączone w preferencjach iOS.
duozmo

Odpowiedzi:


6

Problem dotyczy funkcji automatycznego pobierania z iTunes i iOS. Wierzę (nie jestem w 100% pewien), że po aktualizacji do iTunes X i iOS 5 funkcja automatycznej synchronizacji aplikacji między urządzeniami jest domyślnie włączona i użytkownik musi ją wyłączyć.

Zasadniczo, gdy pobierzesz aplikację z włączoną tą funkcją, pobierze również kopię na Twój komputer. Następnie możesz usunąć tę aplikację z iPhone'a, ale pozostanie ona w iTunes.

Teraz po podłączeniu iPhone'a jest inne ustawienie, które oznacza, że ​​usunięta aplikacja zostanie wysłana bezpośrednio z iTunes z powrotem na iPhone'a. Przejdź do sekcji Aplikacja na karcie iPhone, gdy jest on podłączony w iTunes, a pod listą aplikacji, które będą synchronizowane, jest opcja „Automatycznie synchronizuj nowe aplikacje”. Powoduje to, że iTunes wysyła aplikację, którą skopiowała, gdy pierwotnie pobrałeś ją z iPhone'a bezpośrednio na iPhone'a. Aby rozwiązać problem, usuń zaznaczenie tego.

Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć automatyczne pobieranie aplikacji, w iTunes przejdź do Preferencji - Sklep - i usuń zaznaczenie pola wyboru „Aplikacje”. Na iPhonie przejdź do Ustawienia - Sklep i zrób to samo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.