Jak mogę usunąć „Dark Mode” z aplikacji Ms Office bez wyłączania go w systemie macOS?


11

Korzystam z systemu macOS Mojave i mam ustawiony tryb ciemny jako mój domyślny wygląd w Apple> Preferencje systemowe> Ogólne.

Niedawno zaktualizowałem MS Office na moim Macu, a najnowsza aktualizacja MS Office (tj. Wersja 16.20) obsługuje tryb ciemny. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych aplikacji, nie ma sposobu, aby włączyć / wyłączyć ten wygląd w samej aplikacji.

Ponieważ zdecydowanie wolę zwykły wygląd aplikacji MS Office, ale nadal chcę korzystać z trybu ciemnego w systemie macOS, w jaki sposób mogę osiągnąć ten wynik?

Odpowiedzi:


18

Aby wyłączyć tryb ciemny tylko dla MS Office, musisz uruchomić polecenie terminalu dla każdej aplikacji MS Office, o której mowa.

Na przykład, jeśli chcesz wyłączyć tryb ciemny w MS Excel, wykonaj następujące kroki:

  1. Zamknij program Excel, jeśli jest uruchomiony
  2. Uruchom terminal (zwykle znajduje się w folderze Aplikacje / Narzędzia)
  3. Wpisz (lub skopiuj i wklej) następujące polecenie: defaults write com.microsoft.Excel NSRequiresAquaSystemAppearance -bool yes
  4. Teraz naciśnij return
  5. Wpisz (lub skopiuj i wklej) następujące polecenie: killall cfprefsd
  6. Teraz naciśnij return

Teraz po uruchomieniu MS Excel powinien wyglądać tak, jak zwykle bez włączonego trybu ciemnego.

UWAGI:

  • Aby to zrobić z innymi aplikacjami MS Office, wystarczy zmienić polecenie w kroku 3, aby odwoływało się do danej aplikacji.
  • Każda nazwa aplikacji w poleceniu musi zaczynać się wielką literą (zwróć uwagę na wielką literę „E” dla programu Excel w poleceniu w kroku 3.
  • W przypadku programu PowerPoint nazwa aplikacji musi być napisana w następujący sposób: Powerpoint(tzn. Tylko pierwsza litera P jest pisana wielkimi literami, a nie oba Ps)
  • Aby powrócić do trybu ciemnego, wykonaj te same kroki, ale zakończ polecenie w kroku 3 za pomocą nozamiast yes.

1
Niedawno dowiedziałem się o aplikacji paska menu o nazwie NightOwl, która umożliwia przełączanie między trybem ciemnym a jasnym. Co ciekawe, oferuje także możliwość przełączania trybu dla poszczególnych aplikacji. Myślę, że korzysta z czegoś podobnego, jak opisano w twoim poście, aby to osiągnąć.
Nimesh Neema,

1

Alternatywą byłoby użycie aplikacji o nazwie wyłączony światła lub Night Owl. Oba zapewniają opcję wyłączenia trybu ciemnego dla określonych aplikacji:

Dzięki LightsOff możesz łatwo i szybko przełączać się między trybem jasnym a ciemnym, a nawet określać, który tryb chcesz dla każdej aplikacji.

Zapewnia to interfejs pola wyboru, w którym można przełączać tryby we wszystkich aplikacjach:

wizerunek

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.