Mac 10.14.2 Ostrzeżenie o migawce: inode_val, obiekt ma nieprawidłowe flagi bsd


3

Podczas rutynowej konserwacji (przy użyciu DiskUtil) otrzymałem następujący komunikat o błędzie:

warning: inode_val: object (oid 0x3024a71c3): invalid bsd_flags (0x10)

Nie zauważyłem żadnych problemów z wydajnością i nadal mogę uruchomić komputer. Obecnie jestem w trybie awaryjnym i tworzę nowy dysk rozruchowy, aby móc uruchomić Drive Genius; jednak czy ktoś może uprzejmie doradzić, w jaki sposób mógł wystąpić ten błąd i / lub najlepsze praktyki, jak go rozwiązać? Mam najnowszą kopię zapasową Time Machine, do której mogę przywrócić, ale nie jestem pewien, co spowodowało problem i czy to się powtórzy (lub zwiększy od tego momentu).


To nie jest komunikat o błędzie, ale ostrzeżenie. Błędy poprzedza słowo „błąd”. Czy na pewno jest w nim napisane „nieprawidłowe niepoprawne flagi”, a nie „nieprawidłowe bsd_flagi”? Czy otrzymujesz to ostrzeżenie nie tylko po sprawdzeniu migawek, ale także po Checking the fsroot treei dodatkowo The volume /dev/rdisk1s1 appears to be OKpod koniec? PS. Ostrzeżenie może być również obecne na kopii zapasowej Time Machine.
Redarm

Tak, masz rację, że wiadomość jest „bsd”, a nie „zła”. Otrzymuję ostrzeżenie po sprawdzeniu migawki, ale nie sądzę, że otrzymałem to po sprawdzeniu drzewa fsroot. Dostałem wiadomość, że głośność wydaje się być w porządku ... Czy możesz mi pomóc zrozumieć, co oznacza ostrzeżenie i czy muszę podjąć działania? Skończyłem uruchamiać program Disk Genius; jednak nadal wyświetlało ostrzeżenie ...
Bryan Mixer,

Przepraszam, opublikowałbym odpowiedź, gdybym wiedział. Ale jeśli ostrzeżenia pojawiają się tylko dla migawek, możesz poczekać, aż zostaną usunięte / przerzedzone, lub usunąć je lub przerzedzić samodzielnie. Również twoja kopia zapasowa TimeMachine może być w porządku, bez ostrzeżeń w rzeczywistym systemie plików. Osobiście byłbym skłonny nie brać ostrzeżeń zbyt poważnie. APFS jest wciąż stosunkowo nowy i spodziewałbym się drobnych problemów tu i tam.
Redarm

@Redarm, to było pomocne i doceniam odpowiedź. Chciałem zaznaczyć to jako pomocne i spróbować zamknąć pytanie, ale nie wydaje mi się, aby wymyślić, jak to zrobić. :)
Bryan Mixer,

Chciałbym zobaczyć właściwą odpowiedź na twoje pytanie. Może sposób na znalezienie obiektu przez „oid” (identyfikator obiektu?).
Redarm

Odpowiedzi:


2

Dla tych, którzy nie chcą przeprowadzić czystej instalacji systemu macOS, oto co zrobiłem. Po tym samym problemie i stwierdzeniu, że ma on zdecydowanie wszystko wspólnego z OneDrive:

 1. Pobierz wszystko z OneDrive na Maca, jeśli jeszcze tak nie było.

 2. Zamknij OneDrive.

 3. Odinstaluj OneDrive, użyłem aplikacji AppCleaner . Usuń aplikację OneDrive, wszystkie powiązane z nią pliki, elementy logowania i agenty uruchamiania. Aplikacja App Cleaner ułatwia tę część.

 4. Usuń wszystkie elementy pęku kluczy związane z OneDrive.

 5. Usuń uprawnienia do pozycji logowania w Preferencjach systemowych → Użytkownicy i grupy → Twoja nazwa użytkownika → Elementy logowania.

 6. Skopiuj wszystkie foldery i pliki z folderu OneDrive na zewnętrzny dysk twardy. Folder OneDrive zwykle znajduje się bezpośrednio w głównym folderze użytkownika. Powinno tam być wszystko, co poprzednio było w OneDrive.

 7. Usuń folder OneDrive.

 8. Wynieś śmieci.

 9. Skopiuj całą zawartość folderu OneDrive z zewnętrznego dysku twardego z powrotem na komputer Mac, gdzie mają się znajdować. Jest to ważna część , ta operacja kopiowania i przywracania na zewnętrznym dysku twardym jest tym, co resetuje bałagan OneDrive z uprawnieniami lub flagami szkodliwych plików.

 10. Zweryfikuj MacintoshHD za pomocą pierwszej pomocy Narzędzia dyskowego, Onyx lub wiersza poleceń w Terminalu. Bez względu na to, jaką metodę zastosowałeś, zdałeś sobie sprawę z inode_valproblemu, zgodnie z tym wątkiem. Nie powinieneś mieć więcej ostrzeżeń, ale w takim przypadku ostrzeżenia te wskazują pliki, które w pewnym momencie musiały coś zrobić z OneDrive.

  Tak więc postępowałem zgodnie z instrukcjami Redmana z 23 stycznia o 18:00 powyżej, aby zlokalizować w Finderze pierwszy element, który pojawia się na liście ostrzeżeń z operacji weryfikacji, a następnie skopiowałem cały folder zawierający plik na zewnętrzny dysk twardy. Skopiowałem cały folder, ponieważ jest prawdopodobne, że w tym folderze znajdują się inne pliki, które generują ostrzeżenie, ponieważ w przeszłości mogły mieć coś wspólnego z OneDrive. Następnie usuń folder na komputerze Mac, przywróć go z zewnętrznego dysku twardego i ponownie zweryfikuj. Musiałem to zrobić około pięć lub sześć razy, ponieważ były to pliki, które przeniosłem do OneDrive lub zsynchronizowałem je lub coś w przeszłości i oczywiście nie pamiętałem.

 11. Jeśli chcesz, usuń zawartość folderu OneDrive na zewnętrznym dysku twardym.

 12. Pamiętaj, aby zawsze wątpić w jakość produktów Microsoft, niektóre są dobre, ale niestety inne są bardzo niskiej jakości.

Cały proces zajął mi około pół godziny, ale pozbyłem się ostrzeżeń.

Użyłem 13-calowego MacBooka Pro z 2015 r. Z systemem macOS 10.14.4.1

Dzięki linkowi Ollegowi w jego odpowiedzi staje się jasne, że aby znaleźć plik wymieniony w komunikacie o błędzie narzędzia dyskowego, należy najpierw przekonwertować go na numer i-węzła. „Oid” (identyfikator obiektu) jest szesnastkowy, a „inum” (numer i-węzła) jest dziesiętny.

Możesz ręcznie przekonwertować go na dziesiętny lub użyć jednego z wielu konwerterów online .

W przypadku OID 0x3024a71c3 konwertowany numer i-węzła to 12923335107. Aby wyszukać plik o numerze i-węzła (inum), uruchom Terminal z / Aplikacje / Narzędzia / lub znajdź go za pomocą Spotlight i wpisz:

find / -inum 12923335107 -print 2> /dev/null

Powinno to pokazać dany plik, w tym ścieżkę, w jego wynikach.

W linku Olleg wydaje się to typowe dla folderu OneDrive.

I-węzeł jest również wyświetlany podczas uruchamiania sprawdzania systemu plików z flagą debugowania (-d) na kontenerze: fsck_apfs -d
Przykład: APFS: drzewo fsroot jest nieprawidłowe po utworzeniu kopii zapasowej Time Machine - jak odzyskać i uniknąć w przyszłości?


Znajduje ścieżkę, ale terminal nie przestaje „działać”, to znaczy nie wraca do stanu początkowego, w którym mogę wprowadzić dowolne polecenie. Co powinienem zrobić, gdy już znajdę ścieżkę (która jest przy okazji czymś w folderze Kosz ...)?
NotationMaster

1
^C, lub ⌘.(cmd + kropka lub ctrl + C) powinien zatrzymać wyszukiwanie. Inne wyjścia z różnych poleceń zobacz także unix.stackexchange.com/questions/45646/…
Redarm

0

OK, wymyśliłem rozwiązanie przerażającego fiasku „Ostrzeżenie: inode_val: .....”. Ten sam problem nęka mojego MB Pro 2018 od kilku miesięcy, do tej pory w końcu miałem czas, aby zagłębić się w problem i stworzyć rozwiązanie, mam nadzieję, że poniższe działania również dla was wszystkich. Apple i Microsoft naprawdę muszą zebrać swoje działania, aby stworzyć łatkę na ten problem, na przykład PITA całkowicie traci użytkowników danych, informacji i czas rozwiązywania problemów.

Na początek nie jestem pewien, od czego to się zaczęło, ale wydaje się, że są to 2 rzeczy, jakiś rodzaj uszkodzenia pliku lub nazwy pliku w OneDrive, który jest również podłączony do rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych zdjęć, takich jak TimeMachine i Carbon Copy, które Używam wszystkich trzech, OneDrive, TimeMachine i Carbon Copy. Podczas uruchamiania Narzędzia dyskowego z „Command-R” dostaję „Ostrzeżenie: inode_val: ......” i zauważyłem również, że moje 1 TB ssd zostało prawie maksymalne przy ponad 500 GB naruszonych przez Dane Systemowe, najwyższy System Dane wychwycone jednego dnia przy 650 GB (patrz poniżej zrzut ekranu).

Moje rozwiązywanie problemów: Po wielu próbach i kilku odmianach całkowitego wyczyszczenia mojego SSD i OS, zaczynając od czystej instalacji, były to moje wyniki: Pierwsza próba: Command-R | wyczyść ssd i podjęto próbę wykonania kopii zapasowej z partycji TimeMachine, co spowodowało całkowicie nieudany proces przywracania, wszystkie kopie zapasowe TimeMachine były uszkodzone i nie działały.

 Second Attempt: Command-R | wipe ssd and attempted backup from Carbon Copy partition completed restored my device and all files but cloned the same corrupted files over from OneDrive resulting in the same "Warning: inode_val:....." error when running Disk Utility.

Third Attempt: Command-R | wipe ssd and this time did not connect and external Thunderbolt 3 devices, and conducted a fresh install of OS Mojave from the Apple Server. Presto! Warning: inode_val: problem solved, after booting up the the fresh OS install, I installed OneDrive waited for all files download, then restarted the machine, Command-R to run Disk Utility and boom no more errors. So in short, Do Not try and restore you machine from previous corrupted backup sources as this will bring the same corrupted files back to your new install. With the new installed I also recovered 75% of my compromised ssd storage. One final note, I am completely abandoning the use of TimeMachine, this is no longer a reliable or stable solution for file or system restoration.(See Final Screenshots)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.