Czy powinienem używać adaptera czy baterii?


12

Chcę wiedzieć, kiedy bateria mojego MBP jest w pełni naładowana, czy lepiej jest odłączyć zasilacz i korzystać z zasilania z baterii, czy nadal pozwolić na korzystanie z zasilania z adaptera?

Czytałem gdzieś, że kiedy akumulator MBP jest w pełni naładowany, wystarczy użyć zasilacza do zasilania i nie używać akumulatora, jeśli to prawda, nie zranił adaptera i skrócił jego żywotności?


Mam dwurdzeniowy Macbook Pro 13 "(2.53)

Odpowiedzi:


12

Przeczytaj, co Apple ma do powiedzenia na temat baterii do notebooków:

  1. Strona baterii firmy Apple
  2. Baterie do notebooków Apple

EDYCJA dla leniwych, którzy nie chcą czytać linków:

  1. akumulatory litowo-jonowe muszą być całkowicie rozładowane i ładowane co najmniej raz w miesiącu. Śmiało i stwórz przypomnienie iCal…
  2. Pozostawienie go podłączonego nie wpłynie na to, o ile pamiętasz, aby robić (1) co 30 dni.
  3. Jeśli musisz „przechowywać” i odłożyć baterię na dłużej niż sześć miesięcy, zdecydowanie powinieneś przechowywać baterię z 50% naładowaniem. Powody są wymienione w odpowiednim łączu.
  4. Zwróć uwagę na temperatury, mogą one uszkodzić i poważnie utrudnić pracę akumulatora.

Mam nadzieję, że to czyni wszystkich szczęśliwymi.

Teraz… jako ostatnia uwaga: nowe urządzenia unibody pochodzące od Apple nie mają wymiennych baterii, jednak konstrukcja baterii jest taka sama… są to baterie litowo-jonowe, bez względu na to, jak wymyślnie wyglądają. Macbooki nie mają jądra nuklearnego, więc obowiązują te same zasady, z tym wyjątkiem, że… cóż, nie można go usunąć w celu przechowywania, więc bardziej niż kiedykolwiek pamiętaj o regule 30 dni.


2
Zastanawiam się, dlaczego zaakceptowałeś tę odpowiedź. Nie otrzymujesz informacji z tego ... Naprawdę chcę również wiedzieć, czy „zawsze w pełni naładowana” bateria skróci jego życie. IOW, zastanawiam się, czy w przypadku długiego podłączonego okresu czasu lepiej wyciągniemy baterię ...
Pierre Watelet, 26.10

1
@Pierre, dlaczego zaakceptował, nie mam pojęcia, ale uważam, że drugie łącze jest dość proste: „W celu prawidłowej konserwacji baterii litowej [snip] Apple nie zaleca pozostawiania przenośnego przez cały czas podłączonego do sieci”. Jakich innych informacji potrzebujesz? Ma „stary” model z wyjmowaną baterią, każda bateria Li-On musi być w pełni naładowana / naładowana przynajmniej raz w miesiącu. Tak długo, jak to zrobisz, zmaksymalizujesz jej długość życia (wszystko to zostało powiedziane w powyższych linkach); dlatego prawdopodobnie przyjął odpowiedź.
Martin Marconcini,

Oto interesujący link: forum.notebookreview.com/…
Pierre

1

Myślę, że zasady zarządzania bateriami są związane z posiadanym modelem MBP. Nowe MBP unibody mają znacznie lepsze zarządzanie bateriami, a te baterie nie pasują do tych samych chorób, które nękały poprzednie modele sprzed unibody.

Mam MBP unibody w pracy od czasu ich pierwszego wydania, trzymam go podłączony przez cały dzień, każdego dnia, a bateria jest w porządku, gdy idę na spotkania przez cały tydzień. W domu mam MBP przed unibody i spaliłem dwie baterie w mniej niż cztery lata.


1
Mam podwójny rdzeń 13 "MBP 13, ale nie dostaję odpowiedzi. Chcę wiedzieć, że skraca to żywotność baterii (lub żywotność adaptera), kiedy zawsze podłączam adapter, chociaż bateria jest w pełni naładowana
Am1rr3zA

To proste: jeśli jest to komputer Mac typu unibody, masz lepszą wydajność baterii. Jeśli nie, musisz samodzielnie zarządzać baterią.
Philip Regan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.