Retina MacBook Pro z połowy 2015 r .: powolne uruchamianie po aktualizacji SSD


2

Niedawno zaktualizowałem oryginalny dysk SSD Retina MacBooka Pro z połowy 2015 r. Do 2 TB Samsung EVO 970 NVMe M.2 w połączeniu z najnowszym adapterem SSD Sintech. Używam macOS High Sierra 10.13.6. Postępowałem zgodnie z procedurą opisaną tutaj .

Od czasu aktualizacji dysku SSD czas uruchamiania znacznie się wydłużył. Teraz jest zawsze dokładnie 58 sekund od gongu do ekranu logowania. Kiedyś było to około 20 sekund wcześniej.

Testy prędkości Czarnej Magii wykazują dobrą wysoką wydajność. Jedyne uruchomienie to opór.

Czy to normalne? Dlaczego miałoby być tak wolno? Jak mogę to naprawić / ulepszyć?


„uruchomienie polecenia” sudo trimforce disable ”naprawiło dla mnie problem powolnego rozruchu, ponieważ mój dysk rozruchowy jest dyskiem SSD. Dalsze plakaty mówią, że to nie zadziała na dyskach NVMe. I że musisz używać HFS ​​+ J zamiast APFS jako systemu plików (wierzę, że można to osiągnąć poprzez ponowne sformatowanie, a następnie użycie czegoś takiego jak Carbon Copy Cloner do kopiowania danych). źródło: tonymacx86.com/threads/… (nie jestem zaznajomiony z tym problemem, po prostu dosłownie przejrzałem twoje pytanie ..)
Kevin Grabher

Dzięki. Informacje o APFS vs. HFS + J na dyskach SSD NVMe wydają się poprawne. Po dalszym przeszukiwaniu witryny, do której prowadziłeś link, znalazłem odniesienie do rozwiązania tego problemu przez zainstalowanie systemu macOS 10.14 Mojave. Zrobiłem to i faktycznie poprawiłem prędkość ładowania z 58 sekund do 33 sekund, co jest świetne. Wydaje mi się, że można to jeszcze poprawić, ale wciąż nie udało się znaleźć ostatecznego rozwiązania, które nie wiąże się z potencjalnym uszkodzeniem systemu plików. Inni użytkownicy mówią o 10 sekundach ładowania, aczkolwiek na dyskach SSD o mniejszej pojemności.
Vaultnaemsae,

W trybie pełnym widzę ten punkt, w którym proces uruchamiania się zawiesza. „FIPSPOST_USER [3722302532] fipspost_post: 197: wszystkie testy PASSED (213 ms) com_seagte_IOPowSec00_10_5: GetVendorAndModel Informacje o identyfikatorze nie powiodły się com_maxtor_IOPowSec00_10_5: GetVendorAndModel Informacje nieudane Ostrzeżenie: kext nie powiodło się; kontynuowanie bez blokady dla <unrown> Ostrzeżenie: nie można zablokować uśpienia podczas aktualizacji pamięci podręcznej Ostrzeżenie: kontynuacja bez DiskArb Ostrzeżenie: / AppleInternal / Library / Extensions: Brak takiego pliku lub katalogu / dev / disk1s1 on / (apfs, local , kronikowany) 0x91 0x2A 0x00 0xD0 00x3F 0x00 0x07 0x47 "
Vaultnaemsae

Myślę, że możesz uzyskać więcej odpowiedzi na forum hackintosha, ponieważ wykracza to poza zwykły zakres Mac
Kevin Grabher

Jakieś aktualizacje? Mój osiąga tylko 2,5 GB / s odczytu zamiast 3,5 GB / s jak w reklamie. A także czasami wydaje się, że zawiesza się podczas odczytu / zapisu
Andrei Verdes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.