Jak wyciszyć powiadomienie „Twój dysk jest prawie pełny” w systemie MacOS Mojave 10.14.1 (18B75)


2

Dostaję tę wiadomość co 2 minuty i to naprawdę doprowadza mnie do szału !!! Próbowałem już podążać za sugestiami tutaj . Nadal wyskakuje co 2 minuty.

Niektóre dane wyjściowe mojej maszyny:

$ defaults read com.apple.diskspaced
{
  checkAllVolumes = 0;
  debugLog = 1;
  freeSpaceWarningLevel = 1;
  lastWarningDate = "2020-05-05";
  minFreeSpace = 1;
  removeAllNotifications = 1;
  warningInterval = 36000000000;
}

Ustawiłem te wartości samodzielnie i wypróbowałem inne wartości, ale nic nie działało.

$ grep com.apple.diskspaced /var/log/system.log

Ustawiłem poziom debugowania na 1 (jak widać wcześniej z wartości domyślnych), więc pomyślałem, że może coś jest w logach. Okazało się, że nic nie ma.

Próbowałem też czegoś, o czym tu mowa .

$ grep -A6 debugLog <(strings $(find /System/Library/PrivateFrameworks -name diskspaced -print -quit))
debugLog (BOOL) - log additional debug information. Default: NO
Commands:
removeAllNotifications - Removes all scheduled and delivered user notificiations.
removeAllNotifications
com.apple.diskspaced
_mbsetupuser
Ignoring low disk notification during migration.
--
debugLog
systemUpdateDate
com.apple.updatesettings
Interval since system update :%f
alloc
init
lowSpaceTimer

Może to pomaga komuś zrozumieć tę usługę i pomaga rozwiązać ten błąd.

PS: Tak, wiem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, aby zignorować ten problem, ALE nie mogę sobie pozwolić na nowy komputer Mac i nie mogę usunąć żadnych plików, ponieważ już to zrobiłem! Mam tylko 128 GB, a 80 z nich to programy, reszta jest zarezerwowana dla MacOS. Wszystkie pliki są na osobnej karcie SD.Nie sądzę, że to dobry pomysł. To całkowicie wyłącza demona, a ponieważ nikt tak naprawdę nie wie, co jeszcze robi ten demon (może jakieś krytyczne dla systemu rzeczy), może to spowodować uszkodzenie na dłuższą metę lub wyłączyć inne funkcje, które mogą być przydatne lub konieczne. Ale tak, jest to również sposób na rozwiązanie tego.
Hard_Veur

Odpowiedzi:


1

Umieść programy na zewnętrznym napędzie USB. Nie potrzebują specjalnej prędkości zapisu, a będziesz bardzo szczęśliwy, gdy uzyskasz wystarczająco dużo miejsca, aby system operacyjny mógł oddychać.

Masz rację 128 GB jest zbyt małe, aby wszystko mogło siedzieć tam, gdzie zostanie zainstalowane. Powiedziałbym, że powinieneś mieć 15 GB wolnego miejsca na głównym systemie plików, aby uzyskać najlepsze wrażenia.

Jeśli nie masz pewności, które aplikacje można łatwo przenieść, opublikuj obraz folderu Aplikacje, oblicz rozmiar, posortuj malejąco, aby pomóc nam wskazać łatwe aplikacje do przeniesienia lub przeniesienia, jeśli potrzebujesz pomocy.


1
Nie wiedziałem, że możliwe jest outsourcing programów na MacOS. Moim największym problemem jest to, że mam naprawdę naprawdę duże programy. Na przykład cała chmura kreatywna z każdym programem około 1,5 GB, pakiet Microsoft Office (każdy około 1 GB) i kilka IDE z każdym 1 GB. Jak mogę umieścić coś takiego jak Microsoft Word na karcie SD? Po prostu skopiuj, a następnie umieść link z powrotem do / Aplikacje?
Hard_Veur
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.