Czy mogę ponownie sformatować dysk OS X bez wyjmowania go z mojego MacBooka Pro?


9

Mam MacBooka Pro z połowy 2012 roku (bez siatkówki) z wymiennym dyskiem HD (maszyna A). Chcę przeprowadzić czystą instalację systemu OS X El Capitan 10.11 na dysku HD, dla którego mam zainstalowaną pamięć USB.

Zwykle w tym celu:

 1. Usuń HD z urządzenia A.

 2. Umieść go w obudowie HD.

 3. Podłącz obudowę HD do innej maszyny (Maszyna B).

 4. Uruchom narzędzie dyskowe na komputerze B, aby wyczyścić dysk twardy w obudowie.

 5. Wyjmij HD z obudowy i włóż z powrotem do Maszyny A.

 6. Uruchom komputer A na moim instalatorze USB i stamtąd zainstaluj OS X 10.11.

Nie mam pod ręką obudowy HD i zastanawiałem się, czy mogę zamiast tego:

 1. Wyłącz maszynę A.

 2. Połącz maszynę B i maszynę A kablem. (Jaka specyfikacja kabla?)

 3. Uruchom narzędzie dyskowe na komputerze B, aby ponownie sformatować dysk na komputerze A.

 4. Wykonaj zadanie 6 z góry.

Czy to zadziała? Jakiego kabla należy użyć?

Odpowiedzi:


26

Nie musisz usuwać dysku twardego i nie potrzebujesz drugiego komputera Mac.

 1. Uruchom MacBooka Pro z pamięci USB (wykonanej w systemie OS X El Capitan 10.11)

 2. Korzystając z Narzędzi dyskowych w menu Narzędzia , możesz sformatować dysk twardy w ramach procesu instalacji.

Aby uruchomić komputer za pomocą USB, uruchom ponownie MacBooka, naciśnij i przytrzymaj klawisz Opcja, a następnie wybierz dysk USB do rozruchu.

Uwaga: działasz (używasz OS X) z USB


3
Pamiętaj tylko, że uruchamianie MacOS z USB jest powolne. Ale działa dobrze.
gnasher729,

Pamięci USB 2 są zawsze wolne. USB 3 jest znacznie lepszy.
Dev

7

Pamięć USB nie jest potrzebna, możesz wykonać czystą instalację z partycji odzyskiwania, jeśli jest dostępna. W zależności od pochodzenia pamięci USB korzystanie z niej może być nawet złym pomysłem.

Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania, usuń bieżącą instalację i ponownie zainstaluj system operacyjny, aby uzyskać ten sam wynik: https://support.apple.com/en-us/HT204904


3
Tak, chociaż prawdą jest, że można użyć instalacji z partycji odzyskiwania bez USB, jednak użytkownik chce zainstalować OS X El Capitan i MacBook Pro z połowy 2012 r. (Nie Retina) dostarczany z Mac OS X 10.7.4, a nie OS X 10.11 i jako taki nie może bezpośrednio zainstalować OS X El Capitan 10.11 bez użycia instalatora USB, który już ma, który ma już OS X El Capitan 10.11. Korzystanie z jego istniejącego instalatora USB to najlepszy i najbardziej zalecany sposób postępowania w danych okolicznościach!
user3439894,

Jest to możliwe przy użyciu programu Internet Recovery, który instaluje dostarczony system operacyjny. Ten model z 2012 roku może to mieć.
John Keates,

@JohnKeates MacBook Pro 2012 nie mógł zostać dostarczony z El Capitan, który został wydany we wrześniu 2015 r.
Mike Scott

@MikeScott Chyba John oznacza, że ​​model 2012 ma Internet Recovery. „[Instalacja OS X 10.11] jest możliwa przy użyciu IR, [partycja odzyskiwania] instaluje dostarczony system operacyjny”.
11684

1
OP już utworzył już instalator USB z OS X El Capitan i nie ma sensu go nie używać, ponieważ trzeba by było pobrać kolejne +5 GB, co w zależności od przepustowości może potrwać kilka godzin. Nie każdy ma dużą przepustowość swojego dostawcy usług internetowych. Tak, chociaż technicznie można to zrobić bez użycia Instalatora USB, nie ma jednak absolutnie żadnego sensu robić tego inaczej niż przy użyciu już istniejącego Instalatora USB z OS X El Capitan!
user3439894,

5

Czy mogę ponownie sformatować dysk OS X bez wyjmowania go z mojego MacBooka Pro?

Tak .

Aby to zrobić, nie musisz wyjmować dysku twardego z komputera A ani podłączać komputera A do komputera B.

Potrzebujesz tylko bootowalnego instalatora (USB) dla OS X El Capitan 10.11. Po przygotowaniu rozruchowego instalatora po prostu zostaw dysk twardy w komputerze A, podłącz bootowalny instalator USB i uruchom go.

Po uruchomieniu, po prostu uruchom narzędzie dyskowe, usuń dysk twardy i wykonaj na nim świeżą instalację systemu OS X El Capitan 10.11.

Instrukcje tworzenia rozruchowego instalatora dla systemu OS X El Capitan 10.11 można znaleźć tutaj:

Aby uruchomić komputer z USB, po prostu uruchom ponownie MacBooka Pro z podłączonym dyskiem USB instalatora, a następnie naciśnij i przytrzymaj Optionklawisz. Zostaniesz poproszony o wybranie nośnika rozruchowego. Wybierz dysk USB do uruchomienia.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz sekcję Użyj menedżera uruchamiania w artykule Wsparcia Apple, jak wybrać inny dysk startowy .


1

Te inne odpowiedzi opisać najprostszy i najbardziej bezpośredni sposób, aby to zrobić.

Jednak ze względu na kompletność rozważ tryb dysku docelowego .

Tryb dysku docelowego pozwala uruchomić komputer Mac w stan, w którym przedstawia się innym komputerom Mac jako zewnętrzny dysk twardy.

Najpierw połącz oba komputery za pomocą USB C, Thunderbolt lub Firewire. Następnie na komputerze docelowym uruchom ponownie, przytrzymując Tklawisz.

Docelowy komputer Mac uruchomi się na ekranie z symbolem Thunderbolt lub Firewire. Powinien pojawić się jako zewnętrzny HD na podłączonym komputerze Mac.

Więcej informacji można znaleźć w tym artykule pomocy technicznej Apple .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.