Jak sprawić, by stare aplikacje, takie jak Photoshop CS5, działały na macOS Mojave


14

W weekend zaktualizowałem MacBooka Pro do macOS Mojave. Wszystko jest w porządku, ale mam kilka aplikacji, które już nie działają. Najbardziej stresuje mnie Adobe Photoshop CS5. Kiedy próbuję go uruchomić, nie chce się otworzyć.

Próbowałem zresetować NVRAM i uruchomić Narzędzie dyskowe, ale to nie rozwiązało problemu.

Zanim zdecydowałem się na powrót do macOS High Sierra, pomyślałem, że spróbuję szczęścia tutaj.

Czy któryś z was ma jakieś inne sugestie, żebym najpierw spróbował?


1
Witamy w Pytaj inaczej :) Czy możesz sprawdzić, czy program Adobe Photoshop CS5 jest wymieniony w obszarze Preferencje systemowe → Bezpieczeństwo i prywatność → Prywatność?
Nimesh Neema,

Odpowiedzi:


19

Pierwszą rzeczą, którą spróbuję, jest zmiana ustawień bezpieczeństwa i prywatności w Preferencjach systemowych. Możesz to zrobić w następujący sposób:

  1. Przejdź do Apple> Preferencje systemowe…
  2. Kliknij Bezpieczeństwo i prywatność
  3. Wybierz kartę Prywatność w prawym górnym rogu
  4. W lewym okienku wybierz opcję Dostępność
  5. W lewym dolnym rogu okna upewnij się, że kłódka jest odblokowana (jeśli nie, wybierz ją i wprowadź hasło)
  6. Na liście aplikacji po prawej stronie upewnij się, że Photoshop i inne aplikacje, z którymi masz problemy, są zaznaczone
  7. OPCJONALNIE: Jeśli na liście nie ma żadnych aplikacji, z którymi masz problemy, kliknij +przycisk pod listą i przejdź do aplikacji, aby je wybrać i dodać do listy. Po zakończeniu powtórz krok 6
  8. Pamiętaj, aby ponownie zablokować kłódkę odblokowaną w kroku 5
  9. Zamknij i uruchom ponownie wszystkie aplikacje, którym właśnie zezwoliłeś na sterowanie komputerem Mac (tj. Jeśli były już otwarte)

Teraz spróbuj ponownie uruchomić Photoshop itp., Aby sprawdzić, czy działają.


1
Jesteś cholernie niesamowity! Adobe Photoshop CS5 teraz działa, podobnie jak pozostałe dwie aplikacje. Cieszę się, że się śmieję !!! :-)
user312788

11
Czy możesz dodać wyjaśnienie, dlaczego zmiana ustawień dostępności dla tej aplikacji działa? Jestem zaskoczony, dlaczego przejście do ustawień pomocy użytkownikom niepełnosprawnym pomogłoby działać aplikacji do edycji zdjęć.
Thunderforge

1
@ user312788 Pamiętaj, że Mojave to ostatnia wersja, w której będą działać te aplikacje. 10.15 całkowicie usunie 32-bitową obsługę aplikacji. Kiedy pojawi się główna aktualizacja w przyszłym roku, zastanów się wcześniej i zrób kopię zapasową starego systemu operacyjnego.
Wowfunhappy

@Wowfunhappy Dzięki za przypomnienie. :) To dobra rada, chociaż Adobe Photoshop CS5 można faktycznie zainstalować jako wersję 64-bitową. Niezależnie od tego jestem z tobą w tej sprawie. Użytkownicy, którzy nie chcą zdecydować się na model subskrypcji Adobe, będą musieli albo nie uaktualniać macOS, kupować Photoshop Elements (co dla większości użytkowników prawdopodobnie by wystarczyło), albo przejść do produktu innego niż Adobe.
Monomeeth

@Monomeeth Czy testowałeś wyłączanie wykonywania 32-bitowego poprzez uruchomienie z -no32execflagą boot? Nie mam CS5, ale mam CS6, który jest w pełni 64-bitowy, z wyjątkiem niektórych 32-bitowych aplikacji pomocniczych. Przypuszczalnie tych pomocników nie będzie działać w -no32exectrybie. Awaria natychmiast. :(
Wowfunhappy

5

Naszym celem w zakresie ochrony cennego, ale przestarzałego oprogramowania jest umieszczenie go na maszynie wirtualnej za pomocą Oracle Virtualbox lub VMWare, dzięki czemu można go używać w dowolnym systemie na zawsze, nie martwiąc się o to, że zostanie uszkodzony przez aktualizację systemu / awarię sprzętu itp.


1
Uważam to za jeszcze bardziej niepraktyczne niż powrót do High Sierra. Uruchamianie dwóch wersji systemu macOS jednocześnie jest marnowaniem zasobów systemowych i znacznie spowalnia działanie. Jest to również niewygodne przy przełączaniu między aplikacjami, gdy niektóre działają na maszynie wirtualnej, a niektóre na hoście.
Revetahw mówi Przywróć Monikę

Nowoczesne maszyny wirtualne na nowoczesnym sprzęcie mają dość wysoką wydajność, często pracuję wewnątrz 2 lub 3 maszyn wirtualnych na moim komputerze dla takich rzeczy jak CAD i IDE i nie ma zauważalnej utraty wydajności - a foldery współdzielone, dyski sieciowe, repozytorium git itp. Działają w różnych VM. Posiadanie wystarczającej ilości pamięci RAM zdecydowanie pomaga, ale jeśli profesjonalnie używasz czegoś takiego jak Photoshop, powinieneś już zaciąć całą pamięć RAM.
John U

Wydajność @JohnU uległa poprawie, ale nadal całkowicie tracisz wydajność. Jeśli masz na początku potężną maszynę, możesz tego nie zauważyć. Jeśli jednak masz wolniejszą maszynę lub jeśli korzystasz z laptopa i chcesz, aby bateria była wystarczająca, zauważysz trafienie.
Wowfunhappy

Niewątpliwie zawsze pojawią się pewne koszty ogólne, ale w dzisiejszych czasach jest zaskakująco niski, biorąc pod uwagę zalety zachowania drogich / niezgodnych pakietów. Warto kupić kompletną maszynę o wysokiej specyfikacji do uruchamiania maszyny wirtualnej, jeśli alternatywą jest „kup nową wersję za 10k +” lub „stracić biznes”.
John U

2

Wreszcie na horyzoncie pojawia się rozwiązanie ...

Przeszedłem szaloną podróż z moją wersją PS5 Creative Suite PS. Musisz wziąć pod uwagę rzeczy serwerowe, które mogą być problemem

-> aktualizacja do 12.0.4 lub nawet 12.0.5 tutaj znajdziesz sposób na uruchomienie „starego” niekompatybilnego programu aktualizującego ... pamiętaj, aby uruchomić je z sudo https://forums.adobe.com/thread/2552114

-> Ustawienie czcionek w PS, ustaw podgląd na mały, jeśli nie jest ustawiony, PS zawiesi się przy użyciu narzędzia czcionek, renderując okno podglądu czcionek

-> Ten https://www.macworld.co.uk/how-to/mac-software/open-apps-wont-work-mojave-photoshop-3684425/ był moim drugim problemem ... i wpadłem na inną wersję z tego, z dnia na dzień, PS się zawiesił, kiedy próbowałem użyć np. narzędzi lub przenieść obraz. Próbowałem wielu rzeczy. Ale zapomniałem może rozważyć ponowne wdrożenie kwestii bezpieczeństwa wspomnianej w powiązanym artykule ...

-> Kolejnym problemem mogą być pomieszane czcionki, użyj FontBook do skanowania czcionek, usuń wszystkie oznaczone na czerwono

-> Czasami stare wtyczki mogą również spowodować awarię PS ... spróbuj je wyłączyć za pomocą Adobe Extension Manager, w zależności od instalacji, być może musisz uruchomić Menedżera z rootem, terminal: sudo (przeciągnij tutaj .dmg -> pokaż pakiet zawartość -> Spis treści -> MacOS -> AdobePatchInstaller, aby wstawić ścieżkę do terminala)

Jedyne, czego nie mogłem się pozbyć, to komunikat o awarii, gdy zamykam PS

Mam nadzieję, że to pomoże


0

Jest to testowane dla Photoshopa CS5 na Mac Pro - Mojave

Przejdź do Preferencji systemowych, Bezpieczeństwa i prywatności, Dostępność i upewnij się, że pole Photoshop CS5 jest zaznaczone.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.