Jak utworzyć skrót do aplikacji w Chrome na Maca


11

To mnie denerwuje od jakiegoś czasu i pomimo tego, że googluję, nie mogę nawet znaleźć wyjaśnienia, dlaczego „Utwórz skrót do aplikacji” jest wyłączony.

Odpowiedzi:


8

Niestety odpowiedź na twoje pytanie brzmi „nie możesz”, a powodem jest „ponieważ Google tak mówi.

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=pl&answer=95710 mówi

Ta funkcja jest dostępna tylko dla Google Chrome w systemie Windows i Linux.

ale nie ma prawdziwego wyjaśnienia, dlaczego. Nie znalazłem też nigdzie indziej. Wydaje się, że jest to często wymagana funkcja, ale nigdy nie widziałem, aby Google sugerował, że planują ją dodać (chociaż zakładam / mam nadzieję, że tak zrobią).

Alternatywne rozwiązanie: Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem przeglądarek specyficznych dla witryny w systemie Mac OS X, Fluid.app działa świetnie, ale (IIRC) jest oparty na Webkit, a nie na Chrome.

2013-06-27: Okazuje się, że istnieje sposób na tworzenie SSB Chrome na Macu, choć jest to trochę skomplikowane.

Instrukcje są zbyt długie, aby się tutaj replikować, i jest zaangażowany skrypt powłoki i / lub AppleScript. Oba można znaleźć na stronie http://www.lessannoyingsoftware.com/blog/2010/08/149/Create+application+shortcuts+in+Google+Chrome+on+a+Mac

LifeHacker również to opisał i stworzył film, aby się z tym pogodzić. Można to znaleźć na stronie: http://lifehacker.com/5611711/create-application-shortcuts-in-google-chrome-for-mac-with-a-shell-script


Dzięki! Nie używałem Fluid wcześniej, ale teraz użyję go także do innych celów.
Lance Fisher

1
Nitpick: Chrome jest oparty na Webkit, podobnie jak Safari (a zatem Fluid). Czego nie dostać w płynie jest silnik JavaScript Chrome.
Marnen Laibow-Koser

Chciałbym wiedzieć, dlaczego nie jest włączony w Mac OS X. Naprawdę tęsknię za tym, pochodzącym z Ubuntu.
Paweł Gościcki

W rzeczywistości chrome używa migania, które zostało trochę rozwidlone z webkita
John Keates,


1

Pojawiły się wątki wsparcia Google, w których „przedstawiciel” stwierdza, że ​​ta funkcja działa. Kiedyś był ustalony na 2 miesiące, a może 2 tygodnie, nie pamiętam. To było ponad rok temu.

Podejrzewam, że nie jest to bardzo wysoki priorytet, dlatego niewielu użytkowników wie nawet, do czego by to przydało się. Miałem PC / Windowsa używającego przyjaciela do wypróbowania go, nie tylko nie mógł wymyślić, jak go skonfigurować, ale nie mógł wymyślić dobrego powodu, dla którego byłby to świetny pomysł.

Przez cały czas klikał i myślał za pomocą myszy z 1900 przyciskami, którą tak bardzo kocha. :)


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Dziękujemy za opublikowanie odpowiedzi! Czy możesz dodać więcej źródeł? Czy możesz na przykład utworzyć link do wątków wsparcia Google, o których mówiłeś? Dzięki wielkie!
daviesgeek

productforums.google.com/forum/#!category-topic/chrome/... pokazuje żądanie złożone 20 grudnia 2009 r., a „Blair The Bear” (określany jako „Googler”) powiedział 29 czerwca 2010 r .: Pracujemy nad tą funkcją i powinna ona być dostępna jeszcze w tym roku. Dziękujemy za wszystkie opinie ”. Blair oznaczyła to również jako najlepszą odpowiedź. Zastanawiam się, gdzie była Blair przez ostatnie trzy lata. Być może jest to przypadek przedłużającej się hibernacji.
TJ Luoma

0

Fluid.app to aplikacja innej firmy, która zapewnia tę funkcję. Działa świetnie, a darmowa wersja ma wystarczającą liczbę funkcji. Możesz ustawić globalne skróty, niestandardowe ikony aplikacji i wiele innych rzeczy.


0

Myślę, że pomysł polega na tym, że autor witryny tworzy „aplikację” w Chrome Web Store, a następnie możesz zainstalować tę aplikację w Chrome, a następnie, gdy ją otworzysz, otwiera się we własnym oknie, z własną ikoną w dok itp.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.