Czy istnieje skrót klawiaturowy do edycji komórki w Numbers?


21

Kiedy korzystałem z programu Excel, możesz łatwo wykonywać nawigację i edycję w arkuszu kalkulacyjnym za pomocą klawiatury. Mogłem poruszać się za pomocą klawiszy strzałek i naciskać, F2aby edytować komórkę i zacząć pisać.

W Numbers '09 mogę łatwo nawigować za pomocą strzałek, a następnie zacząć pisać, aby nadpisać zawartość komórki. Ale nie mogę wymyślić, jak nawigować do komórki, a następnie edytować jej zawartość bez klikania komórki myszą [1].

Czy istnieje prosty sposób na zrobienie tego bez myszy?


1 - Ok, więc zrobiłem figurę na jedną stronę ( + C, space, backspace, + V), ale to taki hack że mysz zaczyna szukać lepiej.

Odpowiedzi:


22

( ⌥OptionEnter↩).

Lub po prostu wróć, jeśli odznaczyłeś klawisz Return przenosi do następnej komórki w inspektorze:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie mogę znaleźć tej opcji w Numbers 4.0. Jednak Alt + Enter i tak działa.
thSoft

Jeśli komórka zawiera formułę, Control + = otworzy edytor formuł (podobnie jak Option + Return, jak wspomniano).
George C

7

Istnieją dwa sposoby zmiany zawartości komórki za pomocą klawiatury:

  1. Przejdź do żądanej komórki za pomocą klawiszy strzałek, a następnie po prostu zacznij pisać. Poprzednia zawartość komórki (jeśli była) zostanie zastąpiona.
  2. Przejdź do żądanej komórki za pomocą klawiszy strzałek i naciśnij ALT+ Return. Zawartość komórki nie zostanie zastąpiona, a kursor pojawi się na końcu zawartości komórki.

Poszedłem z odpowiedzią Lri, ponieważ powtórzyłeś to, o czym wspomniałem w pytaniu o zastąpienie, a oni dodali wskazówkę dotyczącą zmiany zachowania klawisza powrotu.
zwrócił uwagę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.