Nowy użytkownik Maca - jak zacząć od nowa z komputerem Mac mini z zainstalowanym systemem Windows


9

Ogólnie jestem bardzo nowy w korzystaniu z komputerów Mac - mój obecny komputer roboczy (iMac z połowy 2010 r.) Jest pierwszym, którego używałem i minęło zaledwie kilka miesięcy.

Pracuję dla organizacji non-profit i ktoś uprzejmie podarował nam komputer Mac mini (pod koniec 2012 r.). Ma jednak zainstalowany system Windows 7 (dlaczego, nie wiem). Chciałbym używać mini jako komputera w domu do synchronizacji z tym, co robię w biurze. Przejrzałem menu startowe i nie wygląda na to, żeby pozostały resztki systemu Mac OS - został wyczyszczony i ma zainstalowany system Windows.

Może być na to bardzo łatwa odpowiedź (przeprowadziłem tutaj wyszukiwania, które wydają się nie pasować do mojej ogólnej sytuacji, ale mogłem to przegapić) i przepraszam za brak wiedzy na temat komputerów Mac, ale chcę zainstalować system Mac OS z powrotem na komputerze Mac mini. Jakie jest najlepsze podejście? Dzięki.

Odpowiedzi:


9

Najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu jest potraktowanie komputera Mac mini tak, jakby miał pusty dysk i konieczne było (ponowne) zainstalowanie systemu macOS z programu Internet Recovery.


2
Może nie jest to konieczne, ale najpierw wykonaj kopię zapasową wszystkich potrzebnych plików. (na wszystkich twoich komputerach, gdy na nim jesteś) Miałem zbyt wielu przyjaciół, którzy czyszczą swój dysk, ponownie instalując system operacyjny, i nie zdaję sobie sprawy, że zabiera ze sobą wszystkie pliki, nie tylko system operacyjny.
Aaron

Problem polega na tym , że nie wiesz, czy oprogramowanie, którego potrzebujesz, będzie działało na macOS . Po ponownej instalacji systemu macOS wykonanie zadania może być niemożliwe.
Dev

Dzięki za wszelką pomoc - znalazłem więcej informacji o tym konkretnym komputerze Mac mini, których wcześniej nie miałem, więc mój problem nieco się zmienił. Doceniam odpowiedzi.
Todd K

@Dev - oprogramowanie, które muszę uruchomić na mini, to wszystko na Maca - to samo, co uruchamiam na iMacu, którego używam w pracy.
Todd K

@ToddK Oh, dobra, cieszę się, że to dla ciebie zadziałało!
Dev
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.