Czy istnieją kable USB-C do Thunderbolt 2?


19

Kupuję MacBooka 2017 i planuję używać mojego starego komputera iMac z połowy 2011 roku jako monitora w docelowym trybie wyświetlania.

Odkryłem, że potrzebuję połączenia USB-C z Thunderbolt 2, aby to zadziałało, ale mam trudności ze znalezieniem kabla, który działa. Próbowałem z portu USB-C na port Mini-Display (używając mojego roboczego laptopa, tak jak zamawiam) bez powodzenia.

Czy taki kabel istnieje?

Widziałem przejściówki męskie USB-C na żeńskie Thunderbolt 2, które wymagałyby męskiego kabla Thunderbolt, ale są drogie i chciałbym potwierdzić, że działają zanim kupię jeden.

Czy ktoś może potwierdzić, że ta konfiguracja zadziała?


James, czy kiedykolwiek rozwiązałeś ten problem? Mam dokładnie ten sam problem: iMac z połowy 11 roku i 2017 MB Pro ... i rzeczywiście, że adapter Thunderbolt 3 -> Thunderbolt 2 jest dość drogi (tutaj w Belgii: 55 EUR = 62 USD, plus zwykły kabel Thunderbolt 2 w cenie 35 € = 40 $). 100 USD Wystarczy podłączyć (wolniej ..) iMaca do szybszego MB-Pro ... Jeśli to działa, ok ... Szukałem również jednego kabla, ale wydaje się, że nie istnieje.
HansM

Odpowiedzi:


13

Nie znajdziesz kabla Thunderbolt 3 do Thunderbolt 2, ponieważ do połączenia ze starszymi urządzeniami wymagany jest adapter.

Jednym z (głównych) wyróżników Thunderbolt 1/2 i Thunderbolt 3 jest to, że Thunderbolt 1/2 wymagał, aby kabel był aktywny (wymagał zasilania do działania), podczas gdy Thunderbolt 3 może używać standardowych kabli USB typu C (jest pasywny) 1 .

W tych starszych standardach Thunderbolt kabel był aktywny, co oznacza, że ​​sam kabel jest urządzeniem wymagającym zasilania do działania (dlatego większość urządzeń Thunderbolt 1 lub 2 wymaga zewnętrznego źródła zasilania, aby mogło działać).

Thunderbolt 3 jest wstecznie kompatybilny, ale wymaga adaptera. 2)

Z FAQ:

Czy Thunderbolt 3 jest wstecznie kompatybilny z Thunderbolt i Thunderbolt 2?

Tak, rozwiązania i produkty zgodne ze specyfikacjami Thunderbolt i Thunderbolt 2 będą współpracować z Thunderbolt 3 za pośrednictwem adaptera .

(moje podkreślenie)

Aby konfiguracja działała, należy użyć adaptera StarTech TBT3TBTADAP TB 3 na starszą wersję TB.

StarTech TBT3TBTADAP

Osobiście użyłem tego adaptera do połączenia MacBooka Pro 2018 ze starszym (Thunderbolt 1) WD MyBook Duo i działało bez problemów.


Uwaga

Ten rodzaj adaptera jest kompatybilny tylko z urządzeniami Thunderbolt, a nie Mini DisplayPort.


1 C | Net: USB Type-C i Thunderbolt 3: Jeden port do połączenia ich wszystkich

2 Często zadawane pytania dotyczące technologii Thunderbolt


3
Zamiast tego poleciłbym adapter Apple z mojej odpowiedzi, ponieważ jest tańszy, i faktycznie sprawdziłem, czy działa z docelowym trybem wyświetlania!
jksoegaard

@ jksoegaard - Zwykle nie polecam markowych adapterów / kluczy Apple, ponieważ mają one wysoki poziom najmu do niepowodzenia, a recenzje w sklepie Apple wydają się potwierdzać moje doświadczenia.
Allan

2
Brzmi jak anegdotyczny dowód - moje doświadczenie jest wręcz przeciwne. W mojej firmie korzystaliśmy z wielu różnych rodzajów adapterów / kluczy Apple i mieliśmy bardzo niski wskaźnik awaryjności. W szczególności nie mieliśmy jeszcze awarii adaptera Thunderbolt 3 na Thunderbolt 2. Czy masz jakieś statystyki potwierdzające, że sprzęt Apple jest niezgodny ze StarTech?
jksoegaard

2
@jksoegaard, jak powiedział Allan, opinie na temat adapterów Apple są często raczej niskie. Chciałbym również zauważyć, że odrzucił pan jego komentarz, twierdząc, że był on anegdotyczny i przystąpił do dostarczania dalszych anegdotycznych dowodów. Czy masz statystyki?
Tim

@Tim Wiem, że to anegdota - o to właśnie chodziło. Dwie sprzeczne anegdoty - tak naprawdę nikomu nie pomagają. Konieczne są statystyki, aby ogólnie stwierdzić, że adaptery Apple zawodzą częściej niż inne marki. Gdybym miał statystyki, opublikowałbym je.
jksoegaard

10

Nie sądzę, że istnieje prosty kabel, nie. Możesz jednak uzyskać adapter / klucz sprzętowy, który działa idealnie w twoim scenariuszu. Będziesz potrzebował przejściówki Apple Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2:

https://www.apple.com/us_smb_83039/shop/product/MMEL2AM/A/thunderbolt-3-usb-c-to-thunderbolt-2-adapter

Możesz przeczytać więcej o adapterze tutaj:

https://support.apple.com/en-gb/HT207266

Pamiętaj, że tryb docelowego wyświetlania nie używa tego samego rodzaju sygnału, co mini-DisplayPort - dlatego kabel USB-C do mini-DisplayPort nie będzie działał! To musi być faktyczne źródło Thunderbolt 2.


Re: sygnał dla docelowego trybu wyświetlania, w zależności od generacji jest to Thunderbolt lub DisplayPort .
user71659,

1
@ user71659 Tak, ale to pytanie dotyczy komputera iMac z połowy 2011 r., który wykorzystuje Thunderbolt - a nie sygnał mini-DisplayPort.
jksoegaard

tylko dla potwierdzenia tego, co powiedział jksegaard: aby podłączyć MacBooka Pro 2017 do iMaca 2011, polecam:
Antonio23249
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.