iTunes Match - ten element nie jest objęty usługą iCloud


17

Zarejestrowałem się w iTunes Match i przesłałem prawie całą moją kolekcję do iCloud. Niestety mam kilka utworów, które dały mi następujący błąd:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ten wątek wskazuje, że mogę przekonwertować je wszystkie na mp3 (mimo że większość z nich jest już w formacie mp3) i powinienem móc przesłać je na iCloud. Jednak, jak wskazano w tym wątku, jest to niepożądane ze względu na a) potencjalną utratę jakości z powodu procesu konwersji oraz b) konieczność upewnienia się, że poprawnie zastępuję ścieżki na wszystkich powiązanych listach odtwarzania.

Czy ktoś wie, jaka jest podstawowa przyczyna? Czy istnieje inny sposób rozwiązania problemu?

AKTUALIZACJA Oto zrzut ekranu podsumowania informacji o pliku, zgodnie z żądaniem: wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Kliknij utwór prawym przyciskiem myszy, kliknij „Uzyskaj informacje”, pokaż nam zrzut ekranu tego okna.
Jason Salaz,

Odpowiedzi:


17

Mam tę samą płytę CD i iTunes mógł pobrać tę ścieżkę za pośrednictwem Match.

Wygląda na to, że twój problem wynika z przepływności pliku. Dopasowanie wymaga przepływności większej niż 96 kb / s, twój pokazuje 84 kb / s:

http://support.apple.com/kb/TS4124

Znalazłem tę wskazówkę dotyczącą ponownego kodowania w iTunes:

http://www.mac-forums.com/forums/ipod-hardware-accessories/58137-change-encoding-itunes-possible.html#post361408

Możesz zmienić jakość kodowania, zmieniając ustawienia jakości w iTunes -> Preferencje -> Zaawansowane -> Importowanie. Ponowne wybranie utworów w liczbie 320, kliknięcie prawym przyciskiem myszy i kliknięcie Konwertuj na MP3 (lub AAC, cokolwiek użyjesz) spowoduje ponowne kodowanie ich do niższych częstotliwości

Wierzę, że kiedy to zrobisz, zachowuje oryginalny plik, ale i tak utworzy kopię zapasową - lepiej zabezpieczyć niż przepraszać.


Hm, ciekawe. Użyłem kodowania ze zmienną przepływnością podczas kodowania te lata temu i wygląda na to, że mogło to spowodować, że te ścieżki nie będą się kwalifikować do meczu w iTunes
emmby

Działa to również w przypadku audiobooków, chociaż jeśli są one monofoniczne, faktyczna szybkość transmisji bitów staje się połową wartości określonej w ustawieniach kodowania; z tego powodu należy ponownie zakodować pliki mono o szybkości nie mniejszej niż 192 kb / s (dla mnie pracowało 256 kb / s).
Sergii Volchkov

3

Powodem, dla którego ta konkretna piosenka nie kwalifikuje się do iCloud, jest kompresja ze zmienną przepływnością. A bitrate na początku utworu jest mniejszy niż 96 kbit / s, co jest minimum, które należy dopasować w iTunes Match.


Zmienna przepływność nie ma znaczenia. Liczy się tylko szybkość transmisji zgłaszana przez iTunes. Możesz kodować pliki MP3 za pomocą VBR na „szalonych” poziomach, a iTunes Match zaakceptuje je w porządku. Ta piosenka właśnie spadła poniżej progu 96 kbit, to wszystko.

1
Mój iTunes pokazuje mi wartość bitrate dla plików MP3 VBR. Pokazany poziom NIE jest poziomem VBR, jaki ma MP3. Na przykład mam VBR 320 kb / s, który zaczyna się bardzo wolno i cicho. Szybkość transmisji jest pokazana jako około 84 kbit / s (jak w przykładzie w pierwotnym pytaniu). Tej wartości użyto do dopasowania iCloud, a dany utwór nie pasował do dopasowania iTunes.
Martin

1
Dlatego: „Zmienna szybkość transmisji nie ma znaczenia. Liczy się tylko szybkość transmisji zgłaszana przez iTunes ”.

1

Miałem tę samą sytuację, w której wybór moich starszych utworów został oznaczony jako niekwalifikujący się. Po krótkim dochodzeniu zrozumiałem, że to dlatego, że kupiłem je przy użyciu innego konta iTunes (utworzyłem nowe konto po emigracji do nowego kraju). Myślę, że nie mogę nic zrobić z tymi starymi.


3
A co z nagrywaniem ich na CD i ponownym importowaniem?
Jack Brewster

0

Możesz także przekonwertować utwory na AAC, wybierając je, a następnie klikając prawym przyciskiem myszy. Zobaczysz opcję „Konwertuj na AAC”. Wszystkie piosenki będą teraz podwójnie. Możesz usunąć oryginalne utwory. Konwertowane będą mogły zostać przesłane do iCloud.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.