Czy zmieniono limit rozmiaru pobierania App Store na dane komórkowe ze 150 MB w iOS 12?


2

Pobrałem dzisiaj 200 MB aplikacji na dane Cellular. Następnie spróbowałem innej aplikacji 300 MB, bez żadnych ostrzeżeń, a pobieranie zakończyło się pomyślnie. Ostatecznie próbowałem pobrać 1,2 GB, które nie powiodło się z wyskakującym komunikatem ostrzegawczym.

Rozumiem, że Odcinanie aplikacji pojawił się od iOS 9. Rzeczywisty rozmiar pobierania różni się od wskazanego rozmiaru. Ale po pobraniu sprawdziłem aplikację Ustawienia → Ogólne → → Pamięć iPhone'a, a te dwie aplikacje mają ponad 150 MB (198 MB i 211 MB). Są to nowe aktualizacje do pobrania.

Czy rozmiar wyświetlany jest nieprawidłowo lub czy zmieniono górny limit pobierania nowych aplikacji przez dane komórkowe?

PS: Pobrałem tę dwie aplikacje przed, ale odinstalowałem. Innym założeniem jest to, że pobrana zawartość jest w rzeczywistości mniejsza niż 150 MB, ale istnieje proces dekompresji?


Czy możesz sprawdzić, czy data i godzina są poprawnie ustawione na telefonie iPhone?
Nimesh Neema

@NimeshNeema Czas i data są automatycznie dostosowywane i poprawiane
maP1E bluE

Rozmiar pokazany na stronie App Store to rozmiar pobierania.
Nimesh Neema

Odpowiedzi:


0

Nie . Górna granica pobierania nowych aplikacji przez mobilne połączenie danych nie zmieniła się od Apple. Wciąż ma 150 MB. Nie ma oficjalnego słowa od Apple po ostatniej rewizji górnego limitu do 150 MB. Jest to ostrzeżenie, które otrzymuję (Indian App Store, uzyskując dostęp przez połączenie danych 3G w Indiach) podczas próby pobrania aplikacji o rozmiarze 2 GB.

Jednak powiązany dokument wsparcia Apple, Jeśli nie możesz pobrać lub zaktualizować aplikacji lub jeśli aplikacje zablokują się wspomina o tym w drobnym drukiem.

Połącz się z Wi-Fi

Jeśli używasz danych komórkowych lub Wi-Fi i masz problemy z aplikacją, spróbuj połączyć się z inną siecią Wi-Fi . Możesz korzystać z danych komórkowych w aplikacjach o rozmiarze do 150 MB *.


Uzyskaj więcej pomocy

Jeśli nadal masz problemy z aplikacjami na swoim urządzeniu, Skontaktuj się z Apple Support .

* W zależności od kraju lub regionu i operatora, limit pobierania może być wyższy.

Ograniczenie to nie wynika z pewnych ograniczeń systemu iOS, ale z ochrony sieci dostawców usług mobilnych przed przeciążeniami. Z tego stwierdzenia wynika, że ​​niektórzy dostawcy usług musieli współpracować z Apple i oferują wyższy limit rozmiaru pobierania.


0

Potwierdzona moją własną hipotezą, pobrana zawartość jest w rzeczywistości mniejsza niż 150 MB.

Mój obiekt testowy to bilibili-niebieski Po pierwsze, rozmiar pokazany w APP Store wynosi 224,2 MB enter image description here

Po pobraniu W aplikacji Ustawienia → Ogólne → iPhone Storage pokazuje rozmiar aplikacji 224MB

enter image description here

Używam nazwy aplikacji VPN shadowrocket do sprawdzania ruchu, pokazuje, że użycie wynosi 131,3 MB.

enter image description here

Potem używam Charles aby potwierdzić, daje to wynik, że rzeczywisty rozmiar pobierania jest mniejszy niż 150 MB (130,63).

enter image description here

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.