Jaki jest najlepszy edytor tekstu do użytku z dużymi plikami?


43

Jakie są twoje zalecenia dotyczące otwierania dużych plików tekstowych w systemie OS X? Odkryłem, że zarówno BBEdit, jak i Textmate walczą w tym dziale.


1
jest duplikat tego na stackoverflow: stackoverflow.com/questions/952886/...
Robert S Ciaccio 25.10

(To SO pytanie powinno być prawdopodobnie przeniesione do Super User lub tutaj :)
Jonik

Jak duży jest plik, który próbujesz załadować? Textmate jest okropny w przypadku dużych plików, zwłaszcza plików z długimi liniami. Nigdy nie miałem problemu z BBedit otwierającym 10s plików Mbyte.
Henry

1
64-bitowa wersja Emacsa powinna być również całkiem dobra podczas otwierania tak dużych plików.
Gio

4
Zdefiniuj „duży”. Zwykle staje się interesujący, gdy pliki nie mieszczą się w dostępnej pamięci.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


27

Korzystam z HexFiend do pracy z plikiem tekstowym o pojemności 60 GB i działa świetnie (najwyraźniej może obsługiwać pliki o wielkości do 118 GB).


Hex Fiend jest o wiele szybszy niż VIM w linii poleceń i wieje lesslub moreodjeżdża. Szczególnie w przypadku wielobajtowych jednowierszowych plików tekstowych. Zalecana.
Brent Faust

1
+1 Właśnie próbowałem przeklętego heksa na podstawie tego nagrania i natychmiast odszukałem archiwum skrzynki odbiorczej 3 GB, a następnie z powodzeniem przeszukałem całe słowo w ciągu mniej niż 20 sekund.
Paul Gowder

2
może to być Notepad ++ lub nawet lepiej, ale potrzebuje kilku tygodni. Po prostu drukuje cokolwiek w pliku, bez względu na nową linię lub nie. Zobaczę, czy mogę wprowadzić jakieś zmiany w moim wolnym czasie, aby uwzględnić nowe linie.
Olgun Kaya,

2
Tak, ale ignoruje podział linii :(
Gerry

Schludny, mały i super szybki. Ale zgadzam się z ostatnim komentarzem: tak naprawdę nie działa jako zamiennik edytora tekstu, gdy chcesz dobrze spojrzeć na pliki tekstowe oparte na linii. Szkoda, pojedyncze pole wyboru z napisem „pokaż po liniach” lub coś takiego sprawi, że będzie to idealne narzędzie.
GhostCat mówi Przywróć Monikę

21

Uważam, że MacVim jest całkiem dobry w otwieraniu dużych plików.

Jest nawet wtyczka, która przyspiesza, jeśli plik jest naprawdę duży.

(Jeśli nie chcesz go skompilować samodzielnie, możesz pobrać plik DMG, aby zainstalować go w wersji gotowej).


1
Wersja wiersza polecenia vimjest już dostępna w Terminal.app.
mouviciel

To prawda, ale skoro mówił o BBEdit i Textmate, założyłem, że chce aplikacji graficznej, a nie wiersza poleceń.
Loïc Wolff

vim pomógł mi edytować plik tekstowy + 512 MB. Chciałbym, żeby istniało coś takiego jak EM Editor ( emeditor.com ) dla komputerów Mac.
fnurl

Zabij Vima ogniem.
Magicode,

Z łatwością znalazłem i zastąpiłem plik 1,06 GB w MacVim i LargeFile. znakomity!
Andyg8,

6

BBEdit jest w zasadzie standardem otwierania dużych plików tekstowych na komputerze Mac. Otworzyłem przy nim kilka dobrych rozmiarów, a BBEdit nawet się nie spocił.

Jak duży plik mówisz? A ile pamięci RAM ma Twój komputer Mac (zarówno zainstalowany, jak i bezpłatny)?


Edytowano, aby dodać…

Bare Bones wydało dziś BBEdit 9.6 i zgodnie z uwagami do wydania 1 (w części Zmiany):

Teraz można otwierać pliki znacznie większe niż wcześniej; pułap nie jest nieograniczony, ale nie jest już ograniczony istniejącymi wcześniej ograniczeniami w systemie operacyjnym.

Wydaje mi się, że warto go zaktualizować (bezpłatnie dla każdego z BBEdit 9.x) i spróbować ponownie.

1 Jeśli nigdy wcześniej nie czytałeś informacji o wydaniu Bare Bones, powinieneś. Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany BBEdit. Nawet jeśli nie interesujesz się Bare Bones. Nawet jeśli ogólnie nie interesujesz się edytorami tekstu. Są takie dobre. Tak naprawdę. Ia! Ia! Pnoies fhtagn!


+1 za polecenie BBEdit i „Iä! Iä! Pnoies fhtagn!”. Moim ulubionym do tej pory jest „saronitowe buty kucyków zostały wzmocnione tytanem i zastosowano wzmocnienie, które zwiększa prędkość zarówno do ziemi, jak i do lotu o 30%”.
Philip Regan,

Przejrzałem poprzednią wersję BBEdit dla Macworld i byłem bardzo rozczarowany, że nie pozwolono mi umieścić „Brak rzeczywistych kucyków” w sekcji „Wady”.
Dori

4

Sprawdź Sublime Text 2 . Jest to jeden z najlepszych na rynku.


1
I Sublime Text 3 szybciej niż poprzednia wersja.
Vetal4eg 24.04.13

7
Pracowałem z plikiem dziennika 1,37 GB wygenerowanym przez analizę pliku binarnego 13 GB, a obie wersje Sublime Text były imponujące. Otworzenie pliku zajęło minutę lub dłużej, a próba wpisania ciągów wyszukiwania spowodowała tymczasowe wirowanie pizzy śmierci, podczas gdy program wykonywał niepotrzebne wyszukiwania mojego częściowo wpisanego tekstu. 010 Editor, mimo że ma nieporęczny interfejs, jest dość szybki i stabilny w porównaniu.
Bob Murphy

Sublime Text jest przydatny w przypadku plików średniej wielkości, ale próba otwarcia pliku 50 GB (z 12 GB pamięci RAM) powoduje awarię.
skan

3

TextWrangler to świetne narzędzie do otwierania edycji i zapisywania dużych plików. Nie polecałbym jednak, jeśli do kopiowania i wklejania dużych ilości treści. Użyj go, jeśli nie chcesz zajmować się interfejsem / poleceniami vi. Jak wspomniano Loic, MacVim to świetna aplikacja, jeśli znasz się bardziej na vi.


1
Biorąc pod uwagę, że TextWrangler jest młodszym bratem BBEdita, zgaduję, że ktoś, kto już korzysta z BBEdit, nie znajdzie tam niczego nowego.
Dori

1

Jeśli czytasz tylko plik, użyj polecenia „mniej”. Możesz nawigować i przeszukiwać plik jak vi, ale znacznie szybciej i bez nieprzyjemnych problemów z pisaniem „linia za długa”. Jest to nieocenione narzędzie do pracy z dużymi dziennikami produkcji.


Istnieje również viewsesja vi tylko do odczytu.
lhf 13.12.12

@ lhf mniej działa na oknie pliku, vi wczytuje cały plik w pamięci.
Thorbjørn Ravn Andersen

Nie chce tylko czytać, chce edytować. Mówi tak w tytule swojego pytania.
mysomic

1

Jeśli masz do czynienia z plikami przekraczającymi 2 GB, polecam 010 Editor . Nie załaduje całego pliku do pamięci, co oznacza, że ​​możesz go używać do otwierania plików większych niż dostępna pamięć RAM, a czasy otwarcia będą znacznie krótsze (otwarcie pliku 7 GB zajęło około 20 sekund).
0

Moim pierwszym wyborem jest SlickEdit . Wygląda na nieco staroświecki, ale nie widziałem żadnego innego edytora, który tak szybko radziłby sobie z dużymi plikami (nawet GB tekstu) i wciąż oferował mnóstwo funkcji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.