Czy iTunes w chmurze / iTunes Match ma jakikolwiek wpływ na synchronizację ocen między urządzeniami?


12

Korzystając z iTunes Match, mam tendencję do ściągania utworów na mój telefon lub komputer Mac, kiedy tylko mam ochotę ich posłuchać, a następnie usuwam je z urządzenia do woli. Jaka jest zatem historia z liczeniem gry i - co ważniejsze - ocenami?

Jeśli ocenię utwór na telefonie, czy ocena zostanie rozpowszechniona na komputerze Mac (lub odwrotnie) za pośrednictwem usługi iCloud, czy też jedynym sposobem synchronizacji tych danych między urządzeniami jest synchronizacja przewodowa / Wi-Fi przez iTunes?

A jeśli wymagana jest synchronizacja z iTunes, jakie ustawienia synchronizacji są konieczne, aby moje oceny i liczby odtworzeń zostały skopiowane na różne urządzenia bez konieczności synchronizacji samych utworów, tak jak musieliśmy to zrobić w czasach sprzed iCloud?

Odpowiedzi:


3

Sprawdzę komputer, gdy wrócę do domu, ale za każdym razem, gdy aktualizuję oceny na moim iPhonie, zdecydowanie występuje aktywność sieciowa (przędzarka sieciowa jest wyświetlana za każdym razem, gdy zmieniam ocenę). Zdecydowanie aktualizuje bibliotekę iTunes Match. Czy zaktualizuje komputer w domu, muszę to zobaczyć.

Nadal czekam na przesłanie około 600 piosenek.

Edycja: Potwierdziłem, że oceny i liczba odtworzeń zdecydowanie są natychmiast aktualizowane. Zmiana komputera na urządzenie zajmuje trochę dłużej. Jedna z moich piosenek zniknęła z telefonu w drodze do pracy, ponieważ przypadkowo usunąłem ją z meczu poprzedniej nocy i jej rozpowszechnienie zajęło trochę czasu.


1
Oceny i liczba odtworzeń zostaną ostatecznie przesłane do iTunes, jeśli zostaną zmienione / odtworzone na urządzeniu iDevice (data odtwarzania nie jest aktualizowana). Nie jestem jednak pewien, czy jest odwrotnie, jeśli to zadziała, opóźnienie czasowe wynosi ostatecznie> 10 minut.
nohillside

3

Właśnie wykonałem test i mogę potwierdzić, że oceny są zsynchronizowane z iCloud. A dał utwór 5-gwiazdkową oceną na moim iPhonie 4S, a 5-gwiazdkowa ocena pojawia się na moim MacBooku Pro (przy okazji dość szybko).

EDYCJA
Właśnie wykonałem jeszcze kilka testów, a oceny pojawiają się w ciągu 1 lub 2 minut!


1

Nie udało mi się pobrać moich utworów na iPhonie, aby zsynchronizować oceny z powrotem do iTunes przez synchronizację przewodową, synchronizację bezprzewodową lub dopasowanie przez iTunes. Nie jestem pewien, czy dzieje się tak z powodu dopasowania iTunes, ale nigdy nie miałem tego problemu przed meczem iTunes.


Głupie pytanie, ale czy masz włączoną funkcję iTunes Match w telefonie i czy Apple ID jest używany w Settings -> iTunes & App Storestym samym Apple ID co iTunes Match na komputerze Mac? Ponieważ doświadczyłem tego samego zachowania, co inni w tym wątku; oceny rozpowszechniają się między moim komputerem Mac i iPhone'em.
Dan J

0

iTunes Match nie ma nic wspólnego z twoimi prawdziwymi utworami. Po prostu dopasowuje twoje utwory do tego, co jest w iTunes, w jednym celu oszczędzania przestrzeni Apple i przepustowości dzięki przechowywaniu danych iCloud.

Zasadniczo, gdy synchronizujesz po wykonaniu iTunes Match, synchronizuje się dokładnie w ten sam sposób, ale zamiast wysyłać muzykę, zamiast tego odwołuje się do ścieżki iTunes Match, do której urządzenie może uzyskać dostęp.

Zasadniczo wszystkie dane oprócz faktycznej zawartości dźwiękowej zostaną zachowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.