Jak znaleźć numer IMEI i numer seryjny iPhone'a przed sprzedażą?


15

Sprzedaję mój iPhone 5s, ponieważ chcę go uaktualnić do nowego. Numer IMEI wymieniony na tylnej stronie urządzenia jest porysowany.

Jak ustalić numer IMEI i numer seryjny urządzenia.

Czy jest jeszcze coś, na co trzeba zwrócić uwagę przed oddaniem iPhone'a?


1
Witamy w Ask Different :) Jaka jest wersja iOS działająca na twoim iPhonie. Możesz to ustalić, przechodząc do aplikacji Ustawienia → Ogólne → Informacje i poszukaj elementu zatytułowanego Wersja.
Nimesh Neema

Odpowiednia strona Apple, pokazująca większość różnych miejsc, w których można znaleźć
szukane

Odpowiedzi:


18

Możesz łatwo ustalić numer IMEI i numer seryjny, przechodząc do aplikacji Ustawienia → Ogólne → Informacje i szukając pól o nazwach IMEI i numeru seryjnego (wraz z szeregiem innych informacji).

Istnieje również dokument pomocy technicznej Apple zatytułowany Znajdź numer seryjny lub numer IMEI na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch, przez który warto przejść.

Innym kluczowym krokiem, który należy podjąć przed oddaniem iPhone'a, jest upewnienie się, że zsynchronizowałeś wszystkie ważne dane (kontakty, zdjęcia, notatki itp.) Z iCloud. Pamiętaj też, aby utworzyć kopię zapasową telefonu iPhone, jeśli chcesz przywrócić go na nowym telefonie iPhone. Kopię zapasową można utworzyć na iCloud, komputerze Mac lub komputerze z systemem Windows za pomocą iTunes.

Po utworzeniu kopii zapasowej wszystkich ważnych danych użytkownika wyloguj się z usługi iCloud. Aby wylogować się z iCloud, przejdź do aplikacji Ustawienia, dotknij swojej nazwy wyświetlanej ze zdjęciem profilowym (powinien to być pierwszy element tuż pod paskiem wyszukiwania), przewiń w dół i dotknij Wyloguj się (ostatni element pokazany na czerwono).

Możesz również zostać poproszony o wyłączenie funkcji Znajdź mój iPhone . Zrób to, stukając w iCloud na tym samym ekranie, a następnie stuknij w Znajdź mój iPhone. Przełącz, aby wyłączyć przełącznik pokazany przed Find My iPhone.

Podczas wylogowywania iPhone wyświetla monit o wybranie między usunięciem lub zachowaniem danych (kontaktów, notatek, przypomnień itp.) Lokalnie na urządzeniu. Zaleca się usuwanie danych z urządzenia podczas ich rozdawania. Jako dodatkowy środek bezpieczeństwa zaleca się przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia. Zrób to, przechodząc do aplikacji Ustawienia → Ogólne → Resetuj i dotknij Wymaż całą zawartość i ustawienia. Może zostać wyświetlony monit o podanie kodu dostępu do urządzenia.

Po skasowaniu urządzenia nie konfiguruj go ponownie przed oddaniem. Można zobaczyć numer IMEI nawet na iPhonie, który nie jest skonfigurowany.

Zaleca się przejrzenie dokumentu wsparcia Apple Co zrobić, zanim sprzedasz, oddasz lub zamienisz iPhone'a, iPada lub iPoda touch i postępujesz zgodnie ze wszystkimi oficjalnymi wytycznymi.


3
Dziękuję bardzo za pokazanie instrukcji. Pozwól mi śledzić ich jeden po drugim.

3
Dziękujemy za udostępnienie łatwych do zrozumienia informacji i instrukcji. Udało mi się ich śledzić i zresetować iPhone'a.

2
ICCID jest unikalny dla twojej karty SIM i powinien być również zaciemniony.
DoubleD

1
@DoubleD Nie jestem pewien, jak wrażliwy jest ten identyfikator, ale nadal jest widoczny w historii edycji. W razie potrzeby mod może pomóc zmienić historię, więc nie jest to już możliwe. Zostawię Nimeshowi decyzję, czy warto flagę mod.
JAD

1

Po prostu wpisz * # 06 # od ciebie iPhone, aby otrzymać numer IMEI.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.