Jak mogę rozwiązać problemy z moim powolnym laptopem MacBook Air 13 z 2015 r.?


1

Mam 2015 Early MacBook Air 13 ”, 1.6 Ghz, 4 GB RAM, 128 GB SSD (z 90 GB wolnego miejsca) z systemem MacOS High Sierra 10.13.6.

Kiedy używam Safari z otwartymi tylko 4-5 oknami, zwalnia. Muszę kliknąć na coś kilka razy, aby zadziałało, a wiele razy wskaźnik padu zmieni się w koło kolorów, co oznacza, że ​​zwalnia.

Ciągle myślę, że potrzebuję więcej pamięci RAM lub CPU jest maksymalny. Nie mam nic uruchomionego w tle i zamknąłem wszystkie moje aplikacje, ale to się nadal zdarza.

Jak mogę rozwiązać ten problem?

AKTUALIZACJA

Właśnie użyłem Google Chrome i wszystko jest normalne, IE nie ma powolności, nie czeka 3 sekundy, aby coś się stało.


Po pierwsze, witamy w Ask Different! :) Mam nadzieję, że znajdziesz tę stronę jako przydatny zasób. Twoje pytanie jest bardzo podobne do problemu XY. Zasadniczo masz problem (X) i zdecyduj, że rozwiązaniem jest Y, a teraz przyszedłeś tutaj zadając pytanie dotyczące Y, a nie rzeczywistego problemu. Czy mogę zasugerować, że twoje pytanie naprawdę musi dotyczyć problemu, który masz, gdy MBA działa powoli? Jestem pewien, że nasza społeczność może ci w tym pomóc, chociaż potrzebujemy dodatkowych informacji (np. Ile masz wolnego miejsca na dysku, co masz na myśli) działa wolno , jaki system MacOS jest zainstalowany)
Monomeeth

Dziękujemy za dostarczenie dodatkowych informacji i wyjaśnienie pewnych kwestii. Uwaga dla przyszłych odniesień można edytować Twoje oryginalne pytanie, aby dostarczyć dodatkowe informacje. W rzeczywistości, czy możesz to zrobić teraz, aby poinformować nas, co (jeśli w ogóle) próbowałeś już rozwiązać? Kiedy zacząłeś zauważać spowolnienie? Czy zbiegło się to z czymkolwiek innym (np. Nowym systemem MacOS, nowym oprogramowaniem, nowym sprzętem)? Czy możesz wyjaśnić, jakiej przeglądarki używasz i czy próbowałeś użyć innej, aby sprawdzić, czy to robi różnicę?
Monomeeth

Corey, cieszę się, że korzystanie z Chrome nie powoduje żadnych problemów. Chociaż może to być odpowiednie obejście problemu, nadal nie udało nam się dotrzeć do sedna problemu z Safari - ale możesz być z tego zadowolony. Jeśli chodzi o inny pytanie o zastępczą płytę logiczną: (1) bez numerów części niemożliwe jest udzielenie ostatecznej odpowiedzi, chociaż oryginalna płyta logiczna MacBook Air 1,8 GHz powinna pasować do oryginalnego MacBooka Air 1,6 GHz tego samego rocznika / rozmiaru, w oparciu o informacje, które nam przekazałeś, nie wydaje się, żebyś zyskał coś z podniesienia poziomu logiki.
Monomeeth

Poza tym nie sądzę, aby istniała tablica logiczna 1,8 ghz, ten sam rocznik / rok .. ale jest 2,2 ghz LB tego samego roku / rocznika. Czy to będzie działało?
Corey V

Cześć Corey, żeby wyjaśnić, ta strona działa najlepiej, ponieważ każde pytanie jest odrębnym pytaniem. Początkowo zmieniliśmy cel tego pytania, aby rozwiązać problem, który miałeś, a nie rozwiązanie, które uważałeś za potrzebne. Jeśli nadal martwisz się o Safari problem, możemy kontynuować rozwiązywanie tego problemu (można jeszcze spróbować kilku rzeczy).
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.