Konfigurowanie serwera internetowego z nazwą domeny na iPhonie


Odpowiedzi:


1

Tak, to jest rzeczywiście możliwe. Możesz używać dowolnego oprogramowania serwera WWW na iPhonie - a stamtąd konfiguracja jest dokładnie tak, jakbyś miał serwer WWW z nazwą domeny na dowolnym innym komputerze / serwerze:

  • Musisz kupić nazwę domeny

  • Musisz skonfigurować usługę DNS dla nazwy domeny

  • Musisz ustawić rekord A w DNS dla statycznego adresu IP iPhone'a lub alternatywnie skonfigurować DynDNS, jeśli Twój iPhone ma dynamiczny adres IP

W praktyce jednak nie warto mieć serwera internetowego na iPhonie. Wystąpią problemy z umieszczeniem aplikacji serwera w tle, uśpieniem / wyłączeniem iPhone'a, zbyt szybkim zużyciem baterii, możliwymi problemami z łącznością z Wi-Fi, zbyt niską przepustowością itp. Niektóre z nich można złagodzić przez użycie na przykład kablowego połączenia Ethernet i stałe podłączenie ładowarki, ale nie będzie to praktyczne.

Oprócz tych problemów przekonasz się, że oprogramowanie do obsługi stron internetowych ma ograniczoną liczbę rozszerzeń / wtyczek, które możesz zainstalować (zwykle nie ma ich w ogóle), i zazwyczaj będziesz w stanie hostować tylko zawartość statyczną (tj. Nie ma skryptów ASP / PHP itp.).

Spójrz na przykład na DraftCode, jeśli chcesz uruchamiać skrypty PHP na telefonie:

https://solesignal.com/draftcode/

Jeśli chcesz po prostu uruchomić prosty serwer internetowy bez zawartości dynamicznej, możesz na przykład spojrzeć na „Aplikacja serwera WWW z łatwym udostępnianiem plików”:

https://itunes.apple.com/us/app/easy-file-sharing-web-server-app/id554620332?mt=8

Jeśli jesteś programistą, możesz stworzyć własną aplikację serwera WWW za pomocą frameworków / bibliotek takich jak Criollo lub GCDWebServer:

https://criollo.io

https://github.com/swisspol/GCDWebServer


Czy istnieje sposób, aby serwer WWW działał, nawet jeśli jest w tle?
ina
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.