Czy mogę sprawić, aby Preferencje iCloud zapomniały o starym AppleID (Mac OS SIerra)?


1

Z powodzeniem wylogowałem się z iCloud na Mac OS Sierra, ale teraz za każdym razem, gdy wchodzę do iCloud w Preferencjach, pokazuje stary AppleID. Czy jest jakiś sposób, aby iCloud całkowicie zapomniał o AppleID i zachowywał się, jakbym nigdy wcześniej się nie logował?


Żeby było jasne: wszystko, czego chcesz, to aby twój stary Apple ID nie był wstępnie wypełniony w Preferencjach systemowych> iCloud, z którego się wylogowałeś?
Redarm

Tak, @Redarm, właśnie tego szukam, a twoje rozwiązanie zadziałało dla mnie!
Jonathan Whiteley,

Odpowiedzi:


1

Szybka kontrola pokazuje, że wyjście z Preferencji systemowych i usunięcie folderu ...
~/Library/Accounts/
... a następnie kolejne wylogowanie i zalogowanie, pozbywa się wstępnie wypełnionego Apple ID. Następnie pojawi się nowe żądanie logowania od iMessage / FaceTime.

Poza tym wydaje się, że istnieje wiele rodzajów kont wymienionych w bazie danych w folderze „Konta”, więc może być konieczne ponowne zalogowanie się na te konta. Aby zobaczyć listę typów kont przechowywanych w bazie danych, uruchom tę komendę w Terminalu (można znaleźć w / Applications / Utilities, lub przez Spotlight):

echo 'SELECT ZACCOUNTTYPEDESCRIPTION FROM ZACCOUNTTYPE;' | sqlite3 ~/Library/Accounts/Accounts4.sqlite

... i naciśnij enter

Nie przetestowano tego pod kątem żadnych długoterminowych skutków ubocznych.


Usunięcie ~/Library/Accounts/folderu załatwiło sprawę. To było na dysk narzędziowy, na którym nie chciałem, aby jakieś konta osobiste były połączone, więc działało to dla mnie dobrze. Przyznaję, że nie wypróbowałem kodu powłoki (terminalu), więc nie wiem, czy zadziałałoby, czy co tam jeszcze było. Dziękuję Ci!
Jonathan Whiteley,

Po ponownym zalogowaniu ten folder jest generowany ponownie, co nie jest zaskakujące i jest prawdopodobnie „fabrycznie nową” (tj. Pustą) wersją bazy danych sqlite. Podany kod zwraca dość długą listę typów kont nawet w tej domyślnej bibliotece, więc przynajmniej wskazuje, jakie konta będziesz musiał zalogować się ponownie, jeśli usuniesz Accountsfolder. Dzięki jeszcze raz.
Jonathan Whiteley,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.