Czy istnieje sposób na wyłączenie powiadomień o aktualizacji w Mojave?


21

Czy po wyłączeniu wszystkich powiadomień można zatrzymać wyświetlanie powiadomień „Dostępne aktualizacje” w przypadku aktualizacji aplikacji i systemu?

  • Mam już opcję „Automatycznie aktualizuj mój komputer Mac” w Sys Prefs> Aktualizacja oprogramowania
  • Wszystko w „Zaawansowane ...” nie jest zaznaczone
  • App Store> Prefs> Aktualizacje automatyczne nie jest zaznaczone

Aby sprostać wyzwaniom związanym z ramkami, tak, regularnie wykonuję ręczne aktualizacje, ale gdy nie przeszkadza to w pracy. Nie, nie będę tolerować automatycznych aktualizacji i nie ma znaczenia dlaczego. Być może potrzebuję stabilnej konfiguracji do programowania, renderowania wideo lub po prostu nie lubię otrzymywać powiadomień o czymś, co może wymagać ponownego uruchomienia, zamknięcia krytycznych aplikacji lub zakłócenia w mojej pracy.


1
Wydaje się, że w powiadomieniach nie ma opcji ustawień, preferencji systemowych ani sklepu z aplikacjami.
JWBH

2
Aktualizacje systemu mają teraz swoje własne miejsce do zamieszkania w sys prefs w Mojave. Mimo to nie znalazłem sposobu, aby zatrzymać powiadomienia pochodzące z Aktualizacji oprogramowania lub App Store.
JWBH

2
Mojave dokucza mi każdego dnia na temat aktualizacji, ale wolę skupić się na pracy i aktualizacji za tydzień. Nie ma opcji powiedzenia „Przypomnij mi za tydzień”. Miałem nadzieję, że zatrzymam monity, wyłączając automatyczne aktualizacje i pobieranie. Niektóre pliki aktualizacji są już pobrane. Czy mogę usunąć 2,8 GB plików i pobrać je później? Nie. Nawet z nie sudo. "Operacja niedozwolona". Apple nie tylko nęka mnie codziennie, ale zmusza mnie do przechowywania plików, których nie chcę. To tak, jakbym nie posiadał mojego komputera i po prostu wynajmuję go od Apple, więc będą mnie niepokoić, gdy będzie to dla nich wygodne.
Kyle Tolle,

5
Przesłałem raport o błędzie dotyczący tego problemu (i uważam, że należy go sklasyfikować jako błąd, a nie „sugestię”) za pomocą Asystenta opinii firmy Apple i zachęcam wszystkich do zrobienia tego samego. Jeśli chcesz zamieścić w swojej opinii zalecenie, w jaki sposób Apple może rozwiązać ten problem, myślę, że najlepiej byłoby dołączyć do niego App Store w Preferencjach systemowych powiadomień.
GuyGizmo,

3
@GuyGizmo Świetny pomysł. Oto link do tego feedbackassistant.apple.com i tutaj jest szablon do użycia w opisie gist.github.com/jordanglassman/a4915130d84f3e3d4638b5212d6edfa9
jordanpg

Odpowiedzi:


4

Nie

Po godzinach spędzonych na telefonie z technikami Apple odpowiedź brzmi po prostu, że obecnie nie ma sposobu na wyciszenie powiadomień. Mają różne obejścia, takie jak odinstalowanie aplikacji, które mogą mieć aktualizacje lub wyciszenie wszystkich powiadomień, ale niestety wszystkie mają niepożądane skutki uboczne.


Wsparcie AppleCare nigdy nie powie Ci o rozwiązaniach, które nie są oficjalnie obsługiwane . Jeśli istnieje sposób, aby to zrobić, przeglądając ustawienia systemu za pomocą terminalu i majsterkując przy różnych rzeczach, nie oczekuj, że się od nich dowiesz. (Ponieważ chociaż to rozwiązanie może być dla Ciebie świetne , twoja mniej doświadczona babcia spróbuje tego samego, zrobi jakiś kluczowy krok źle i sprawi, że jej Mac nie będzie nadawał się do użytku ... a potem obwini Apple'a) To smutne, ale tak po prostu jest.
Mentalista

To prawda, ale powinienem dodać, że obejmuje to badania zewnętrzne, które przeprowadziłem, a także inne sugerowane rozwiązania wygenerowane przez to pytanie.
JWBH

2

Właśnie znalazłem to obejście:

  • Utwórz kopię zapasową i usuń /Library/Bundles/OSXNotification.bundle
  • uruchomić softwareupdate --ignore macOSInstallerNotification_GMw terminalu

[ http://osxdaily.com/2018/10/26/stop-upgrade-macos-mojave-notifications/]


Jestem już w Mojave, czyli korzystam z wersji 10.14.1. Czy to rozwiązanie działa również w przypadku innych aktualizacji (drobne aktualizacje zabezpieczeń systemu operacyjnego, aktualizacje App Store)?
JWBH

Dotyczy to tylko konkretnego przypadku aktualizacji samego systemu operacyjnego. PO odnosi się do powiadomień, których nie można wyłączyć po aktualizacji do Mojave.
jordanpg

@JWBH Przepraszam, źle odczytałem pytanie.
Pascal

2

Jeśli chcesz wyłączyć aktualizacje dla określonych aplikacji, możesz użyć softwareupdate --ignore.

Wykonaj wszystkie poniższe czynności w Terminalu

Zacząć od

softwareupdate -l

aby wyświetlić listę wszystkich dostępnych aktualizacji,

defaults read /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate.plist

aby znaleźć identyfikator aplikacji, którą chcesz zignorować, a następnie

softwareupdate --ignore 'Identifier'

zignorować aktualizację. Powinien natychmiast zniknąć z Aktualizacji oprogramowania w Preferencjach systemowych.


Po uruchomieniu polecenia list pokazuje tylko aktualizację Mojave, a nie aktualizacje aplikacji. To samo z listą identyfikatorów, nie wyświetla żadnych aplikacji, tylko „Aktualizacja systemu macOS 10.14.6”. Czy to również ma pokazywać aktualizacje aplikacji? Czy coś brakuje?
JWBH

1
  1. Jestem pewien, że włączenie trybu Nie przeszkadzać, aby Centrum powiadomień spełniło swoją rolę?

  2. Po wykonaniu sudo defaults read com.apple.SoftwareUpdatei zmianie wartości AutomaticCheckEnabledi / lub CriticalUpdateInstallw razie potrzeby zawsze możesz sudo defaults write com.apple.SoftwareUpdate CatalogURL -string 'https://127.0.0.1'. Nigdy więcej nie otrzymasz powiadomienia o aktualizacji. Oczywiście nie aktualizacja, ale ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.