Jak mogę uniemożliwić Safari ponowne otwieranie kart z ostatniej sesji?


12

Kiedy ponownie otwieram Safari na moim Macu Mini, ciągle otwierają się te same karty, które były otwarte przed jego zamknięciem (lub przed wyłączeniem Mac OS X). Rezultat jest taki, że operacja zajmuje zbyt dużo czasu, zwłaszcza po ponownym uruchomieniu komputera Mac.

W panelu preferencji opcja „Przywróć okna podczas zamykania i ponownego otwierania aplikacji” jest już wyłączona, ale Safari wciąż otwiera karty otwarte w ostatniej sesji. Sprawdziłem również w moim MacBooku z systemem Mac OS X 10.7.2 i ta opcja nie zmienia zachowania Safari opisanego w tym pytaniu.

zrzut ekranu

Czy jest jakiś sposób, aby zmusić go do nie otwierania wszystkich kart? Spojrzałem na jego preferencje, ale nie znalazłem niczego, co mogłoby mi pomóc. Czy jest jakiś inny sposób wyłączenia tej funkcji?

Odpowiedzi:


13

Wyjdź z ⌥⌘Q lub uruchom w terminalu

defaults write com.apple.Safari NSQuitAlwaysKeepsWindows -bool false

2
Działa idealnie. Teraz Safari otwiera się szybciej i mogę uzyskać dostęp do żądanej witryny bez czekania co najmniej 2 minut. Dziękuję Ci.
kiamlaluno,

Możesz także przytrzymać Shift podczas otwierania Safari (nie działa to, gdy aplikacje są otwierane za pomocą Spotlight lub Alfred) lub odznaczyć Przywróć okna po zamknięciu i ponownym otwarciu aplikacji w panelu preferencji Ogólne.
Lri,

1
Co to jest „Terminal”? Powiedzieliście, że wpiszcie to w terminalu. Co rozumiesz przez terminale? Co to jest terminal?

1
Macintosh HD / Aplikacje / Narzędzia / Terminal.app
IconDaemon

1
@jaepage Różnica polega na tym, że w przypadku mojej odpowiedzi nadal można zapisać stan przy wychodzeniu, jeśli wyraźnie to powiesz (za pomocą skrótu klawiaturowego lub menu), natomiast w przypadku innej odpowiedzi nie możesz.
Gio,

8

To zachowanie jest funkcją wznawiania .

Wyłącz za pomocą terminalu

Jeśli chcesz tylko wyłączyć wznawianie dla safari, wpisz to w terminalu:

defaults write com.apple.safari ApplePersistenceIgnoreState YES

Jeśli chcesz ponownie ustawić funkcję wznawiania, po prostu napisz NIE, używając tej samej składni.

Wyłącz za pomocą TinkerTool

Ta aplikacja daje dostęp do dodatkowych ustawień preferencji i pozwala aktywować ukryte funkcje w systemie operacyjnym.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


TinkerTool wykonuje wszystkie te polecenia za Ciebie; robi to samo, co polecenie terminalu, tylko z interfejsem użytkownika
frumbert,

Nie mogę uwierzyć, że Apple ukrywa takie zachowanie. Cóż, mogę w to uwierzyć i nienawidzić. Dzięki za właściwe polecenie.
Foliovision,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.