Czy istnieje klient iMessage dla systemu Windows?


72

IPhone mojej żony ma system iOS 5, a zatem iMessage jest zainstalowany. Chciałbym móc z nią porozmawiać na moim komputerze z systemem Windows. Jakie są dostępne opcje? Czy istnieje klient Windows lub jakakolwiek strona internetowa, która może zapewnić pomost?


3
Nie ma, ale zawsze warto podzielić się opinią na temat tego, co chcesz zobaczyć.
da4

1
Czy zdajesz sobie sprawę z jakichkolwiek prób inżynierii wstecznej w celu przeniesienia iMessage na inne platformy? Czy to w ogóle realistyczne?
mdrozdziel

Czy inny klient czatu byłby dla twojej żony opcją rozmowy z tobą?
Thorbjørn Ravn Andersen

Co z XMPP? Istnieją klienci dla prawie każdego systemu operacyjnego, w tym Windows i iOS: xmpp.org/xmpp-software/clients
Sarge Borsch

Odpowiedzi:


39

Od maja 2016 r. Jedynymi oficjalnymi klientami iMessage są systemy iOS i OS X. Niestety nie masz szczęścia, używając go w systemie Windows.

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby klienci iMessage dla platform innych niż Apple zostaną wypuszczeni w przyszłości. Jest to główny punkt sprzedaży dla platform Apple, a zatem nie w interesie Apple jest tworzenie wersji Windows (lub Android, Linux itp.). Dodatkowo ma dość skomplikowane protokoły szyfrowania i bezpieczeństwa, co prawdopodobnie utrudnia, a nawet uniemożliwia opracowanie nieoficjalnego klienta.


Dzięki! Mam nadzieję, że w przyszłości znajdzie się przeciwna odpowiedź, ale na razie tyle.
Hand-E-Food,

Wersja beta Wiadomości dla komputerów Mac została wydana dzisiaj, więc chociaż nie jest jeszcze dostępna, wyobrażam sobie, że klient Windows nie jest zbyt daleko.
Marcel

2
@Marcel: iMessage dla Windows ... Jestem pewien, że Apple „zajmie się tym” - może zaraz po tym, jak w końcu zaczną przenosić FaceTime na Windows. :-) Kto naprawdę wie, ale firma Apple jest zainteresowana kierowaniem ludźmi, aby pozostali w stosie technologii Apple.
Edward Brey,

12

Jak wspomniano powyżej, obecnie nie istnieje klient iMessage dla systemu Windows. Twoje pytanie wydaje się jednak szersze: Twoja żona ma iPhone'a, masz komputer z systemem Windows i chcesz mieć możliwość komunikowania się ze sobą.

Istnieje wiele opcji, które mogą umożliwić komunikację.

Jeśli chcesz dosłownie czatować, możesz użyć wbudowanej funkcji połączeń telefonicznych w Gmailu (wymaga wtyczki) na komputerze, aby zadzwonić na iPhone'a żony.

Jeśli chcesz pisać i wyświetlać się na ekranie, zarówno komputery z systemem Windows, jak i telefony iPhone są dostarczane z klientami e-mail.

Jeśli chcesz wysyłać wiadomości bardziej zoptymalizowane pod kątem krótszej komunikacji, możesz utworzyć konto wymiany Google Voice i wysyłać wiadomości SMS między bezpłatnym interfejsem Google a telefonem żony. Aby uniknąć opłat SMS-owych na telefonie żony, będzie musiała zainstalować aplikację Google Voice i wysyłać wiadomości za pośrednictwem aplikacji.

Jeśli istnieją określone funkcje iMessage, które chcesz wykorzystać, a metody te nie pozwalają, wyjaśnij swoje pytanie, aby wyróżnić funkcje, których tu brakuje.


Masz rację! Wystarczy nawet oprogramowanie do czatowania, takie jak MSN. To wywołuje alarmy dźwiękowe zarówno w systemie Windows, jak i telefonie iPhone.
Hand-E-Food

10

Nie, nie ma dostępnego klienta iMessage na komputer z systemem Windows.

iMessage jest oparty na zastrzeżonym, binarnym i zaszyfrowanym protokole (źródłowa Wikipedia ) z certyfikatem urządzenia po stronie klienta, co sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie został on poddany inżynierii wstecznej i wdrożony w aplikacjach innych firm (chociaż podejmowane są próby ).


nawet nie klient zewnętrzny?
TheXed,

@ TheX, nie, zaktualizowałem swoją odpowiedź o dodatkowe informacje.
Gerry

3

Jeśli Twoje urządzenie jest zepsute, możesz kupić ulepszenie Remote Messages od Cydii (3,99 USD, obecnie) i używać iMessage za pośrednictwem interfejsu internetowego z dowolnego miejsca (w tym komputer PC).


0

Możesz założyć konto Skype, pobrać Skype na komputer, nakłonić żonę do założenia konta i pobrania aplikacji Skype, wszystko za darmo, a także możesz rozmawiać na czacie wideo i wysyłać sobie wiadomości, tak jak FaceTime i iMessages

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.