Shift – Command – Strzałka w lewo / w prawo zaczęła przełączać karty w MacOS Mojave Finder, koliduje z ruchem tekstu?


15

Często muszę zmienić nazwę dłuższych nazw plików w Finderze. Kiedyś robiłem Shift+ Command+ /, aby zaznaczyć tekst od kursora do początku / końca pola.

Ale w macOS Mojave nagle ta kombinacja zaczęła przełączać się na poprzednią / następną kartę Findera - więc kiedy używam skrótu, edycja nazwy pliku jest anulowana i przełączam się na nową kartę.

Nie dzieje się tak w macOS High Sierra i jest opisane w dokumencie wsparcia Apple, skrótach klawiaturowych Maca jako:

  • Shift – Command – Strzałka w lewo : Wybierz tekst między punktem wstawienia a początkiem bieżącej linii.

  • Shift – Command – Strzałka w prawo : Wybierz tekst między punktem wstawienia a końcem bieżącej linii.

Czy to błąd? Czy istnieje znane obejście?

Odpowiedzi:


11

Jeśli ustawisz własny skrót do poruszania się między kartami okna, kombinacje Shift-Command-Strzałka będą działać jak poprzednio.

Aby ustawić własny skrót:

  • Otwórz Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Skróty
  • Wybierz Skróty aplikacji u dołu.
  • Kliknij przycisk +, aby dodać skrót.
  • Upewnij się, że wybrano „Wszystkie aplikacje”
  • Wpisz dokładne nazwy poleceń, w systemie angielskim będą to „Pokaż poprzednią kartę” i „Pokaż następną kartę”. Sprawdź to w menu Okno w Finderze, jeśli nie jesteś pewien.
  • Dodaj preferowany skrót, aby przełączać się między kartami w dowolnym kierunku

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Dzięki, to brzmi świetnie, ale mogę umieścić tam nic oprócz za cmd+tab/ cmd+shift+tabktóry chcę: /
Tomáš Kafka

3

Zdecydowana większość pól tekstowych w systemie macOS (w tym w aplikacjach innych firm) obsługuje skróty klawiszowe Emacsa do poruszania się po tekście. Używają one Ctrlklucza zamiast Commandi dlatego są mniej prawdopodobne, że zostaną losowo odwzorowane przez zmiany w systemie operacyjnym.

W konkretnym przypadku możesz użyć Ctrl+Shift+Ai, Ctrl+Shift+Eaby zaznaczyć tekst od kursora odpowiednio na początek lub koniec linii. Skróty te można wprowadzać całkowicie lewą ręką, co może nawet trochę przyspieszyć.

Inne przydatne skróty: Ctrl+Ai Ctrl+Eprzesuń kursor na początku lub na końcu linii, odpowiednio, podczas Ctrl+KUsuwa tekst od kursora do końca linii. Pełne listy skrótów są publikowane w różnych miejscach w sieci; możesz na przykład sprawdzić tę stronę .


Ponadto, jeśli często zmieniasz nazwy plików w Finderze, rozważ użycie narzędzia do zmiany nazw wielu plików wbudowanego w Finder. Po prostu wybierz wiele plików, kliknij je prawym przyciskiem myszy (lub kliknij, przytrzymując klawisz Ctrl / dwa palce) i wybierz polecenie „Zmień nazwę N elementów ...”. Pojawi się okno dialogowe, które umożliwia wykonanie prostych przekształceń nazw (dodawanie tekstu, zastępowanie tekstu lub formatowanie nazw po kolei).


2
Dzięki! Nie lubię uczyć się skrótów Emacsa, ale wydaje się, że to jedyny możliwy sposób. Dziękuję Apple :).
Tomáš Kafka

Prawdę mówiąc, nauczyłem się ich od przyjaciela wiele lat temu i dopiero niedawno dowiedziałem się, że były to skróty klawiszowe Emacsa. Sam nie używam emacsa :)
nneonneo,

1

Zmiana skrótu w ustawieniach systemu pomogła mi.

Właśnie zmieniłem polecenie na: command+ shift + lub , którego nigdy nie używam w wyszukiwarce, więc wybrałem konkretny wybór dla wyszukiwarki.

Może być konieczne otwarcie go na wszystkie aplikacje w zależności od tego, jak zachowują się okna zapisywania aplikacji

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.