Wyświetl wszystkie aplikacje czcionek?


22

Czy istnieje aplikacja Mac do przeglądania wszystkich znaków czcionki?

Wydaje się, że książka czcionek nie ma tej funkcji.

Odpowiedzi:


38

Książka czcionek ma widok, który wyświetla wszystkie glify dostarczone przez czcionkę - po prostu wybierz Podgląd - Repertuar na pasku menu:

Fontbook podgląd wszystkich glifów

Możesz także uzyskać podgląd czcionki za pomocą Quick Look: wybierz plik czcionki (z / Library / Fonts) i naciśnij space.


19

Często używam map postaci i postanawiam stworzyć taką, do której masz dostęp z dowolnego miejsca za pomocą interfejsu internetowego i nie wymaga instalacji.

cechy

  • Wybierz własny plik czcionek
  • Dostarcza informacje o czcionce i postaci
  • Możliwość kopiowania znaków
  • Obsługuje TTF / OTF
  • Obsługuje czcionki ikon
  • Płynny interfejs
  • Nie wymaga instalacji
  • Nie jest wymagane przesyłanie serwera

Zrzut ekranu

Imgur


1
Ten interfejs internetowy jest niesamowity dzięki za udostępnienie z naszym.
Murat ÖNER

3

Chyba jesteś na Lwie - prawda?

Ponieważ w systemie Snow-Leopard można to uzyskać, wyświetlając „przeglądarkę znaków” z menu wprowadzania lub uruchamiając bezpośrednio, /System/Library/Input Methods/CharacterPalette.appjak opisano tutaj, i wybierając widok „Glif”.

przeglądarka znaków

widok glifu

Sprawdź nowe emotikony (teraz będące częścią standardu Unicode;) czcionką DejaVu

Ale jeśli nadal masz dostęp do instalacji Snow-Leopard , możesz skopiować z niej aplikację CharacterPalette.app /System/Library/Input Methods/CharacterPalette.appi będzie ona działać na Lionie, nie zalecałbym zastąpienia wersji Lion, ale raczej pozostawienie SnowPalter jako osobnej aplikacji - dlaczego Apple musi przede wszystkim pogorszyć sytuację?

Jak możesz przeciągać i upuszczać glify z palety znaków Leoparda, ale nie z nowej książki czcionek Lion ...

Pomysł ten został zainspirowany Czy można używać mapy postaci jako samodzielnej aplikacji?


1
Niestety, Apple złamał to okno dialogowe w Lion, tak jak powiedziałeś… jest teraz prawie całkowicie bezużyteczne.
Konrad Rudolph

1
Wygląda na to, że nie jest to już opcja: apple.stackexchange.com/a/298587/13220
wyświetli się

2

Alternatywnie w Preferencjach systemowych -> Międzynarodowe w zakładce Menu wprowadzania dostępna jest opcja umieszczenia palety znaków na pasku menu, która może (między innymi) pokazywać wszystkie glify w określonej czcionce, jak nazywany jest glif i pozwala ci aby wstawić znak do dokumentu lub pola tekstowego.


2
W 10.7 Lion to, co sugerujesz, nie jest już możliwe w przeglądarce postaci.
Tom Gewecke,

1
Co mnie tak bardzo zirytowało (!), Że skopiowałem SnowLeopard „Character Viewer” z / System / Library / Input Methods / CharacterPalette.app do mojej nowej instalacji Lion (nie jako zamiennik, ale jako osobna samodzielna aplikacja) - i zgadnij co: to działa ! Byłem bardzo szczęśliwy: D - Pomysł został zainspirowany przez apple.stackexchange.com/questions/20165/…
iolsmit

1
Cholera - lubię Przeglądarkę postaci. Dziękuję za aktualizację.
David Rouse,

2

Niestety system Snow Leopard /System/Library/Input Methods/CharacterPalette.appnie działa już w nowszych wersjach systemu macOS. Na przykład w High Sierra (10.13) natychmiast się zawiesza.

Być może w tym momencie naszą jedyną opcją są aplikacje takie jak PopChar X.

Nawet nie sądzę, że jestem zadowolony z PopChar, ponieważ wydaje się, że nie ma tak silnego wyświetlania liczbowego w tabelach itp., Więc konieczne będzie dalsze badanie tej ścieżki w poszukiwaniu różnych opcji, które mogą istnieć w przypadku opcji natywnych .


Tak smutne, próbuję znaleźć punkty kodowe dla nowych ikon czcionek Catalina SF, ale nawet ich specjalna aplikacja SF Symbols nie pokazuje punktów kodowych, których użyły do ​​swoich glifów (wszystkie są w prywatnym bloku). Nie chcę wydawać 40 USD na PopChar tylko po to, aby to zdobyć. Jabłko jest do bani.
Lothar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.