Jak wyłączyć iMessage na zepsutym iPhonie?


20

Jak mogę wyłączyć iMessage dla numeru telefonu, jeśli iPhone, do którego jest podłączony, został zniszczony? Moja siostra upuściła iPhone'a do wanny, więc teraz używa starszego telefonu spoza Apple. Ilekroć wysyłam jej wiadomość, jest ona wysyłana jako iMessage (a nawet mówi „Dostarczone”), ale jej urządzenie nigdy nie odbiera wiadomości.

Jedyną informacją, którą mogłem znaleźć, był ten artykuł z bazy wiedzy Apple, który stwierdza, co następuje:

Jeśli planujesz przenieść kartę SIM lub numer telefonu z iPhone'a na urządzenie, które nie obsługuje iMessage, najpierw wyłącz iMessage w Ustawieniach> Wiadomości. Jeśli tego nie zrobisz, inne urządzenia z systemem iOS mogą najpierw spróbować wysłać wiadomość za pomocą iMessage, zamiast tego za pomocą SMS lub MMS.

Ponieważ jednak ten iPhone został zniszczony, nie możemy przejść do ustawień, aby wyrejestrować jej numer telefonu.


Czy którakolwiek z informacji tutaj pomaga? apple.stackexchange.com/questions/27274/…
KatieK

Odpowiedzi:


5

Najprostszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pomocą techniczną Apple (jak wyjaśnia ten artykuł ), ponieważ faktycznie mają inżynierów, którzy mogą modyfikować urządzenia i numery telefonów powiązane z twoim (lub innym Apple ID).

Więc, po prostu skontaktować się z pomocą techniczną firmy Apple .


2
To bardzo przydatny rozwój. W przeszłości Apple nie pomagał w usuwaniu rejestracji dla iMessage, ale uzyskanie pomocy od dostawcy jest lepsze niż moja odpowiedź, że czekam na wygaśnięcie rejestracji (co, jak sądzę, było naprawdę wszystko, co można naprawdę zrobić w grudniu 2012 r.).
bmike

4

Spróbuj zalogować się do swojego iPhone'a przy użyciu jej Apple ID i tam wyłączyć ustawienia iMessage. W najgorszym przypadku musisz włożyć jej kartę SIM do telefonu i dokonać zmian.


1
Nie sądzę, że jest to związane z kartą SIM. iMessage odbywa się za pośrednictwem konta Apple, a nie numeru telefonu.
Jim McKeeth,

@ jim bez Sima Nie mogę znaleźć sposobu na usunięcie mojego numeru z iMessage po kilku godzinach próbowania wielu rzeczy, w tym informacji w tym temacie. Więc myślę, że to rzeczywiście jest związane z kartą SIM.
Jeff Atwood,

4

Natrafiłem na ten sam problem, ale nie ze zepsutym iPhonem. Mam Nexusa 5, aby zastąpić mojego starego iPhone'a 4. Teksty mojej żony do mnie z jej iPhone'a działały jako iMessages.

Znalazłem ten artykuł, który pomógł mi rozwiązać problem.

Uwaga: jeśli nie masz już dostępu do iPhone'a, który używa numeru, który chcesz usunąć, zresetuj hasło Apple ID.

http://support.apple.com/kb/HT5538

To, co zrobiłem, to wyłączenie FaceTime i iMessage na moim telefonie (bez karty SIM). Zmieniono hasło do mojego identyfikatora Apple. Po tym teksty znów mi działały.2

Wejdź na https://supportprofile.apple.com/MySupportProfile.do , zaloguj się za pomocą jej Apple ID, kliknij Edit productsi kliknij „x” po prawej stronie iPhone'a. Kliknij Unregister.


Czy to faktycznie anuluje wiadomości z centrum powiadomień bez kontroli nad urządzeniem? Byłoby fajnie, ale nie widziałem tego zgłoszonego jako sposobu na wyłączenie dostarczania wiadomości - wystarczy usunąć go z listy urządzeń, aby ułatwić samoobsługę podczas kontaktowania się z AppleCare.
bmike

Mam urządzenia korzystające z iMessage, których nie ma na tej liście, więc zgaduję, że nie będzie to miało wpływu na iMessage.
NReilingh,


1

Z czasem to urządzenie wygaśnie jako miejsce docelowe wiadomości, ale ponieważ telefon został fizycznie zniszczony przez upuszczenie wody, jest wysoce prawdopodobne, że wiadomość „dostarczona” jest spowodowana zarejestrowaniem innego urządzenia Mac lub iOS dla iMessage, w przeciwieństwie do myślenia serwera wysłał wiadomość do działającego iPhone'a (gdy ten iPhone już nie działa).

Możesz również aktywować ten SMS na nowym urządzeniu i postępować zgodnie z procesem potwierdzania wyrejestrowania (lub przenieść swoje konto na nowy numer)


0
 • Użyj iPhone'a znajomego, przejdź do Settings>iTunes and App Store
 • Wyloguj się z konta Apple ID, a następnie zaloguj się do konta Apple ID
 • Następnie wyłącz iMessage w obszarze Settings>Messages
 • Wyloguj się w ten sam sposób i zaloguj się ponownie na Apple ID swojego znajomego
 • Ponownie włącz iMessage Settingsi spróbuj wysłać wiadomość na swój telefon

To natychmiast rozwiąże problem.


to nie działa - liczba jest wygaszona w Ustawienia> Wiadomości i nie mogę jej odznaczyć.
Jeff Atwood,

iMessage używa oddzielnego konta od iTunes. Moja żona i ja udostępniamy konta iTunes, ale mamy unikalne konta iMessage. Twoja odpowiedź nie ma sensu.
andleer

0
 • Najpierw zdobądź iPhone kompatybilny z iMessage.
 • Po tym będziesz musiał wykonać reset główny (który usuwa wszystko) na tym telefonie, więc upewnij się, że ten iPhone nie należy do kogoś, kto dba o wszystkie swoje rzeczy.
 • Następnie wyjmij istniejącą kartę SIM z iPhone'a i zaloguj się na konto iMessage swojej siostry.
 • Ważne jest, aby zrobić to za pomocą FaceTime, aby iPhone nie powiązał numeru siostry z kontem na tym iPhonie.
 • Włóż kartę SIM siostry do telefonu.
 • Wyłącz iMessage i FaceTime.
 • Wyjmij kartę SIM z iPhone'a, a następnie przejdź do Ustawienia> Ogólne , przewiń w dół do Resetuj . Stuknij Resetuj , a następnie stuknij Wymaż całą zawartość i ustawienia . To powinno natychmiast rozwiązać problem.

0

Trochę skowronka tutaj, ale czytałem na forach Apple, że zresetowanie hasła Apple ID natychmiast spowoduje przekroczenie limitu czasu między starym numerem telefonu i dowolnym kontem iMessage. (Niestety nie mogę znaleźć linku ...)

Nie-skowronkowa część tutaj polega na tym, że wiem, że to skojarzenie ostatecznie wygasa. Kilka tygodni temu miałem dwa iPhony, każdy z własną działającą kartą SIM i numerem telefonu. Jeden z telefonów został wyczyszczony, a karta SIM wyrzucona. Podczas gdy stary numer telefonu i powiązany adres iMessage pozostały na kilka dni, ostatecznie zniknęły.

https://appleid.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MyAppleId.woa/


0

Jedyną rzeczą, która działała dla mnie, była zmiana mojego AppleID na inny adres e-mail. To coś resetuje po ich zakończeniu i następnego dnia zacząłem ponownie otrzymywać wiadomości tekstowe od osób, które wcześniej wysyłały iMessages.


0

Dobry i pewny sposób to zrobić:

Przejdź do dostawcy telefonu komórkowego, na przykład AT&T. Niech zrobią „wymianę karty SIM” na nowym telefonie. Będziesz musiał podać swój numer telefonu i identyfikator. Zmienią numer karty SIM powiązanej z Twoim kontem. W zależności od hojności sklepu, do którego się wybierasz, będzie to kosztować 0-5 $


-2

Znajdź swoją siostrę w Kontaktach w telefonie iPhone. Zmień jej aktualny numer telefonu komórkowego z „iPhone” na „Mobile”. Daj mi znać, czy to działa!


Jej numer jest już wymieniony jako „telefon komórkowy”.
Stephen Jennings,

4
To tylko tag, mogę umieścić tam wszystko, co chcę, Apple nie używa tego w iMessage.
Loïc Wolff,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.