Macbook pro 2018 z przegrzaniem Mojave po podłączeniu do zewnętrznego monitora


2

Korzystam z MacBooka Pro (15 cali, 2018 r.) Z Mojave 10.14.1. Kiedy podłączam MBP do zewnętrznych wyświetlaczy (przez HDMI lub za pomocą adapterów Thunderbolt 2), temperatura rośnie rozsądnie (tj. Temperatura procesora wynosi stale ponad 90 °) i wentylatory zaczynają szybko pracować (tj. Ponad 50%) często, nawet jeśli wykonuję bardzo proste zadania (np. pisanie w programie Word przy kilku kartach Chrome otwartych za pomocą Stackoverflow).

Nie jestem pewien, czy problem zaczął się od Mojave, czy też nie jest związany z wersją systemu operacyjnego.

Zastanawiam się, czy istnieje sposób na ograniczenie tego irytującego przegrzania oraz aktywności fanów podczas korzystania z zewnętrznych monitorów.


Nadal jesteś w granicach tolerancji, więc technicznie nie przegrzewa się. Czy Twój MBP ma dyskretną kartę graficzną lub zintegrowaną kartę graficzną (Intel)?
Allan

Cóż, nie jestem ekspertem od frameworków graficznych, ale widzę zarówno Radeon Pro 555X, jak i Intel UHD Graphics 630 na karcie systemowej. Na karcie monitorów wydaje się, że oba używają Radeon Pro 555X. O ile nadal nie znajduję się w strefie tolerancji, naprawdę chciałbym ograniczyć to zjawisko (nadmiernego) ogrzewania. :) Czy istnieje sposób, aby to kontrolować?
floatingpurr

Masz więc dyskretny procesor graficzny. 100 ° C jest (z grubsza) granicą, więc jesteś w granicach tolerancji. Pamiętaj, że potrzebujesz przetwarzania, aby utworzyć bufor ramki dla dodatkowej nieruchomości wyświetlania; to nie jest darmowe. Fani pracują zgodnie z oczekiwaniami.
Allan

1
Nie ma problemu, jeśli działa w ramach specyfikacji. Pamiętaj, że wentylatory są zaprojektowane tak, aby rozkręcały się, aby zachować spokój.
Allan

1
Rok 2012 był prawdopodobnie najlepiej zbudowany (ostatni w swojej linii) MBP z odpowiednim odprowadzaniem ciepła i solidnym obwodem. To niekończące się dążenie do rozrzedzenia maszynki ma swoje nieodłączne koszty (jednym z nich jest rozpraszanie ciepła).
Allan

Odpowiedzi:


1

Wyższa moc GPU w niektórych MacBooków Pro stawia się dużo więcej niż moc w watach na niską moc GPU.

Powodem, dla którego robi się tak gorąco po podłączeniu do monitora, nawet gdy korzystasz z Worda lub Safari, jest to, że wyjścia wyświetlacza są podłączone do dedykowanego procesora graficznego - jeśli używasz zewnętrznego monitora, dedykowany procesor graficzny (grafika karta) jest w użyciu niezależnie od tego, jak wymagające jest obciążenie. To kładzie większy nacisk na układ chłodzenia, powodując wyższe niż przeciętne temperatury;) To jest powód. Wypróbowałem wszystkie moje 6 komputerów Macbook Pro i wszystkie zachowują się tak samo. Przełączając się na dedykowaną kartę graficzną, nie można po prostu korzystać ze zintegrowanej przysłony.


1
Nie zrozumiałem ostatniego zdania. Czy istnieje sposób na zmianę?
floatingpurr

0

15-calowy MacBook Pro 2018 ma dwa procesory graficzne. Procesor graficzny AMD musi być aktywny, gdy podłączony jest ekran zewnętrzny. Nie ma możliwości użycia wewnętrznego procesora (Intel) do ekranów zewnętrznych.

Moim zdaniem hałas wentylatora jest jedną z głównych niedogodności dla MacBook Pro. Kiedy jestem zbyt sfrustrowany, czasami używam Turbo Boost Switchera , co trochę pomaga. Volta to podobna aplikacja, ale wydaje się, że nie działa z MacBookami 2018. Obie aplikacje wyłączają tryb turbo procesora , co oznacza mniejszą prędkość, ale także mniejsze zużycie energii i mniej hałasu.


Nie publikuj identycznych odpowiedzi na różne pytania. Zobacz ten post Meta, aby uzyskać dodatkowe informacje
Allan

@Allan Właśnie natknąłem się na ten post Meta - zdezorientowany
n1000

0

Złamałem głowę przez 3 miesiące i w końcu zadziałało tylko jedno rozwiązanie. Zainstaluj aplikację Sterowanie wentylatorem, a następnie zwiększ prędkość wentylatora do 5000 obr./min. Wszystkie problemy z ogrzewaniem zniknęły. Teraz, niezależnie od tego, czy jest to zewnętrzny wyświetlacz, czy ciężkie aplikacje, Mac jest zawsze fajny.


1
Co z hałasem? :)
floatingpurr

@ flloatingpurr Używam sterowania wentylatorem Macs z ustawieniami ustawionymi na 55-58C (używam 24-calowego monitora zewnętrznego). Wentylatory pracują z prędkością 2k rpm, nieco wyższą niż domyślnie, ale nadal niezauważalną. Po zbliżeniu procesora do> 58, fani włączają się ale szybko to ochłodzę. Chyba, że ​​używasz ciężkich aplikacji na procesor. Jedyny problem, jaki mam, to wysokie kernel_task cpu, zadanie dla użycia procesora w wysokiej temperaturze, ale nie zdarzyło się to w przeszłości.
edin-m
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.