Jeśli mój komputer Mac jest podłączony do sieci Ethernet i Wi-Fi, z czego będzie korzystać? [duplikować]


Odpowiedzi:


26

Możesz wybrać preferowane połączenie w Preferencjach systemowych -> Sieć. Następnie użyj ikony koła zębatego i wybierz „Ustaw zlecenie serwisowe ...”.

Twój system ustali priorytet połączenia na pierwszej pozycji.


7
Czy możesz ustawić korzystanie z obu jednocześnie?
Cullub

14
@Cullub To bardzo trafne pytanie, ale także o wiele bardziej skomplikowane, niż możesz sobie wyobrazić. Dwa interfejsy mogą być podłączone do tej samej sieci lub dwóch różnych sieci. A jeśli jest to ta sama sieć, czy używa obu adresów IP? A jeśli to dwie różne sieci, ale obie sieci używają tego samego zakresu adresów IP? I czy w obu sieciach działa ta sama wersja IP lub różne wersje IP, czy też jedna lub obie działają z dwoma stosami? Jak wybierany jest adres IP i interfejs wychodzący? Czy spodziewasz się, że użyje ECMP? Czy komunikujesz się między dwoma urządzeniami obsługującymi MPTCP?
kasperd

4
Och, rozumiem, że to może nie działać (lub przynajmniej poprawić coś) w wielu przypadkach; Zastanawiałem się tylko, czy w niektórych przypadkach podłączenie do Wi-Fi i Ethernet byłoby korzystne.
Cullub

1
Jednym z powodów korzystania zarówno z sieci Ethernet, jak i Wi-Fi może być połączenie dwóch różnych sieci jednocześnie
Kevin Grabher

1
Jakie są domyślne preferencje w systemie macOS? Czy ma to znaczenie, jeśli ktoś jest podłączony (lub odłączony) jako pierwszy? Co się stanie, jeśli masz podłączonych wiele adapterów Ethernet Ethernet?
Dai
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.