Dlaczego Skype używa 100% mojego procesora lub więcej i jak mogę to naprawić?


8

Dzisiaj po raz pierwszy użyłem Skype'a w wersji Mac na moim nowym MacBooku Air 11 ”z systemem Lion - v10.7.2 .

Ku mojemu zdziwieniu proces wykorzystywał ponad 100% procesora, temperatura procesora poszła zgodnie z oczekiwaniami, a wentylator oszalał! Co więcej, bateria zmieniła się z pełnej w krytyczną po zaledwie godzinie rozmowy wideo.

Właśnie teraz otworzyłem Skype, aby uzyskać numer wersji - v5.3.60.1093 - bez aktywnych czatów i połączeń, użycie procesora spadło do 135,9% w mgnieniu oka!

Wydaje się, że ten problem dotyczy wszystkich forów Skype , ale nie mogę znaleźć rozwiązania.

Jeśli ktokolwiek może poprowadzić mnie w kierunku realnego rozwiązania, byłbym wdzięczny!


1
Może warto wypróbować wersję beta Skype'a, wersja 3.4. Istnieje szansa, że ​​naprawili ten problem. Ale bądź ostrożny; Oprogramowanie w wersji beta nie jest stabilne ani obsługiwane. Pobierz Skype Beta tutaj .
Nathan Greenstein,

Odpowiedzi:


8

Znalazłem tę poprawkę w wątku społeczności Skype :

Zamknij Skype, a następnie w katalogu domowym poszukaj folderu o nazwie Library / Caches / com.skype.skype i usuń lub zmień nazwę tego folderu, a następnie uruchom Skype ... użycie procesora powinno wrócić do normy.

Jeśli nie możesz znaleźć tego folderu, otwórz terminal i po prostu wpisz:

$ open ~/Library/Caches/com.skype.skype

1
Ponowne uruchomienie Skype'a (bez czyszczenia pamięci podręcznej) rozwiązało problem. Ale wyczyszczenie pamięci podręcznej i tak nie zaszkodzi.
nohillside

v 6 12, nie rozwiązałem tego. chociaż kamera internetowa Google ma ten sam problem ...
Jokoon

1

Problem występuje we wszystkich wersjach 5.xi 6.x. Jeśli jednak przejdziesz na wersję 2.8, użycie procesora będzie normalne (3,5% przy wersji 2.8 vs. 149% przy wersji 6.x). Jedynym problemem jest to, że czaty wideo nie będą już działać. Ale jeśli ich nie użyjesz, nie będzie problemu.

Utrzymuję wersję 6.x dla czatów wideo i 2.8 dla całodziennego biegania. Więc jeśli ktoś poprosi mnie o rozmowę wideo, po prostu proszę, aby poczekał, aż ponownie uruchomię skype.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.