Czy jednoczesne ładowanie przewodowe / bezprzewodowe w przypadku iPhone'a jest szybsze?


31

Pewnego dnia moja młodsza siostra podłączyła iPhone'a za pomocą kabla Lightning do ściany, a następnie umieściła podłączony telefon w stacji ładującej.

Ona przysięga to sprawia, że za telefon szybciej i nie będą mnie słuchać jej powiedzieć, że inżynierowie prawdopodobnie nie zaprojektować w ten sposób.

Czy jest jakaś formalna dokumentacja od Apple, w której wspominają ten przypadek użycia (i czy faktycznie faktycznie ładowałby telefon szybciej?) Podejrzewam, że nic poza dokumentem napisanym przez Apple nie wystarczy, by przekonać jej opinię.


Nie może, ale nawet gdyby mógł, limit iPhone'a w dzisiejszych czasach to prawdopodobnie stan naładowania baterii, a nie to, jak szybko można wlać elektrony. Gdybyś był w stanie nakłonić go do szybszego ładowania, prawdopodobnie skróciłbyś żywotność baterii - być może potrwa to tylko kilka miesięcy. (Całkowite przypuszczenie)
Bill K

2
@BillK jej logika brzmiała mniej więcej tak: „Możesz ładować szybciej, podłączając inny blok zasilania do ściany, więc wyraźnie jest jeszcze miejsce na rzeczy, które mogą iść szybciej. Po prostu naśladuję mocniejszy blok, ładując również z innego źródła ! ”
scohe001,

Ach, przepraszam, masz rację - muszę uważniej przeczytać.
Bill K

8
„ładuj szybciej, uzyskując inny blok mocy” - tylko do pewnego momentu. Aby nadmiernie uprościć, „naciskasz” wolty, ale nie możesz „naciskać” wzmacniaczy. Wzmacniacze są „ciągnięte” przez ładowane urządzenie, więc jeśli podłączysz iPhone'a do ładowarki 0,5A .. jest powolny, ponieważ bez względu na to, jak mocno ciągnie telefon, jest on zagłodzony. Jeśli podłączysz go do ładowarki 2A [np. IPad], pobierze tylko 1A .
Tetsujin

1
@BillK Nie bardzo, Li-ion lubię to szybko i mocno. Tym, co ogranicza żywotność, jest ładowanie do końca i rozładowywanie do zera. Ale producenci telefonów już ograniczyli te w oprogramowaniu, nie ma się czym martwić.
Agent_L

Odpowiedzi:


58

Twój iPhone nie ładuje się bezprzewodowo po podłączeniu do USB. Jeśli Twój iPhone jest podłączony do komputera za pomocą USB lub jeśli jest podłączony do zasilacza USB, Twój iPhone ładuje się za pomocą połączenia USB.

Źródło: Jak bezprzewodowo ładować iPhone'a 8 lub nowszy .


Czy powodem tego jest to, że coś się zepsułoby inaczej? A może może być zbudowany inaczej, aby oba mogły działać jednocześnie?
Fabian Röling

1
@ FabianRöling To może być dobre pytanie na electronics.stackexchange.com
Andreas

1
Zakładam, że jest to to samo, co pytanie o dwa gniazdka ścienne: nieco bardziej skomplikowane niż zwykłe rozdzielenie kabla, ale łatwe do wykonania.
Fabian Röling

2
@ FabianRöling Najprawdopodobniej jest to analiza kosztów i korzyści. Przyniosłoby to pewien koszt, aby umożliwić telefonowi ładowanie z dwóch źródeł jednocześnie. Korzyści byłyby znikome, ponieważ użycie 2 ładowarek niweluje zalety zarówno systemów bezprzewodowych (wygoda), jak i przewodowych (wydajność), więc prawie nikt z nich nie skorzystałby. Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że to możliwe. Większe cegły ścienne są już szeroko dostępne, lepsze pod każdym względem i rozumiane przez konsumentów, więc po co wkładać wysiłek w coś, czego nikt by nie zauważył?
Agent_L
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.