Akumulator szybko się rozładowuje, a funkcja dotykowej informacji zwrotnej nie działa


2

Mam 13-calowego MacBooka Pro Retina na początku 2015 roku. Kilka dni temu pracowałem nad arkuszem kalkulacyjnym, a potem nagle zawiesił się (czarny ekran przez kilka minut). Gdy w końcu ponownie się uruchomił, reakcja na dotyk Haptic przestała działać. Po więcej użycie Stwierdziłem, że bateria rozładowuje się szybciej i kiedy zamykam pokrywkę ze 100% naładowania w ciągu nocy, przychodzę do niej rano i jest znacznie poniżej 50% naładowania.

Myślę, że zresetowałem SMC bez zmian. Zaktualizowałem oprogramowanie do Mojave V10.14.

Czy ktoś jeszcze miał ten problem lub jakieś pomysły na naprawę?

Z góry dziękuję.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
bmike

Odpowiedzi:


1

Prostym rozwiązaniem problemu rozładowania baterii jest to, że jest to wadliwa bateria (która może się nawet zdarzyć z nową częścią - jest to mniej prawdopodobne, ale się zdarza) lub wadliwa karta logiczna.

Prostym rozwiązaniem dla dotykowego sprzężenia zwrotnego jest zła karta logiczna, zły kabel (ewentualnie ponowne podłączenie) lub zła część.

Tak więc teraz masz dwa uderzenia w płytkę logiczną i prawdopodobnie możesz otworzyć i ponownie podłączyć wszystkie kable, zanim zaczniesz wymieniać części, aby odizolować to od jednej awarii lub dwóch awarii.

Jeśli chodzi o triage oprogramowania, możesz przetestować, pobierając i instalując nowy, nowy system operacyjny na zewnętrznym dysku USB. Nawet wolny dysk będzie działał w celu sprawdzenia, czy procesor ma niski poziom monitorowania aktywności i wykonał test czasu działania, aby sprawdzić, jak szybko akumulator rozładowuje się w stanie bezczynności i uśpienia. Pozwala także przetestować dotykową informację zwrotną na świeżym systemie. Nienawidzę, abyś poszedł na więcej napraw sprzętu, jeśli istnieje przyczyna programowa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.