Nie można zmienić rozmiaru okien na podzielonym pełnym ekranie w MacOS Mojave podczas korzystania z zewnętrznego monitora


45

Używam MacOS Mojave na 13-calowym Macbooku Pro z zewnętrznym monitorem 4K (skalowanym do 2560 x 1440).

Podczas uruchamiania dwóch aplikacji w trybie podzielonego ekranu pełnoekranowego nie pozwala mi zmienić położenia „podziału”, który kontroluje udział ekranu dwóch aplikacji, chwytając pionowy pasek.

To zachowanie może się wydawać na tym nagraniu ekranu .

Wszelkie pomysły, jak to rozwiązać? Czy to tylko błąd, który wymaga naprawy?


z jakich aplikacji korzystasz
Ruskes

2
@Buscar 웃 w tym przypadku Firefox i Iterm2, ale problem występuje niezależnie od używanych aplikacji. Nie przesuwam paska separatora, ponieważ mi na to nie pozwala. Po kliknięciu i przeciągnięciu pasek pozostaje.
harryg


3
MacOS Mojave 10.14.3 i ten problem nadal występuje.
Sajib Acharya

1
Nadal obecny w 10.14.6. Jak powiedzieć Apple !? Wydaje się szalone, że błąd jest tak oczywisty przez tak długi czas.
Ned Twigg,

Odpowiedzi:


59

Obejście: Przeczytaj gdzieś, że aby uzyskać (tymczasowo) pasek zmiany rozmiaru, przeciągnij jedno z podzielonych okien przy tytule na drugą stronę monitora. Pasek pozostanie przez chwilę. Zmień rozmiar i, jeśli to konieczne, przełącz ponownie okna. Działa dla mnie na zewnętrznym monitorze LG w Mojave.


2
Chciałem tylko zaznaczyć, że ta odpowiedź działa konsekwentnie (szczególnie w przypadku wielu wyświetlaczy i podziałów). Dzięki!
LeslieOA

2
mogę również potwierdzić, że to działa
harryg

Używam rozszerzonego wyświetlacza. Jeśli orientacje moich ekranów są LEWE / PRAWE, powyższa propozycja zmiany rozmiaru działa. Jeśli jednak moje ekrany mają orientację TOP / BOTTOM, to nie działa. Dotyczy to tylko mojego rozszerzonego wyświetlacza, a nie wbudowanego monitora.
anand1st

3

Odkryłem, że jeśli klikniesz pasek tytułu, będziesz mógł przeciągnąć okna przez kilka sekund.

Uważam, że jest to celowe, aby zapobiec przypadkowym zmianom podziału ekranu.

Możliwe więc, że jest to zgodne z projektem.


Wciąż nie jest naprawiony, ale dzięki Bogu powyższe rozwiązanie OBEJŚCIA działa!
taranaki,

Pamiętaj, że masz tylko jedną szansę na zmianę rozmiaru po najechaniu myszą. Jeśli przegapiłeś, a drugi kursor nie zmieni kursora. Musisz kliknąć ponownie.
Nakilon,

2

Mam ten sam problem… Pracuję nad tym, zmieniając rozmiar okien w widoku podzielonym na ekranie MacBooka, a dopiero potem przeciągając je na monitor zewnętrzny, ale to „rozwiązanie” jest oczywiście dalekie od ideału: / Mam nadzieję, że naprawią to wkrótce .


0

Obejście: Podczas umieszczania rzeczy na pełnym ekranie, nie umieszczaj niczego na pełnym ekranie, zamiast tego przytrzymaj zielony przycisk rozwijania w lewym górnym rogu, poczekaj, aż strona zmieni kolor na niebieski, niż wybierz stronę, wybierz drugą aplikację, teraz masz pasek w środek możesz przeciągać w lewo / w prawo.


0

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • podziel okno na ekranie komputera (pulpit 1)
  • zmieniaj ich rozmiar, jak chcesz
  • Pomniejsz (używając 4 palców na padzie), aby zobaczyć wszystkie pulpity (okna).
  • wybierz, przeciągnij okno z komputera i upuść je na monitor zewnętrzny

0

To właśnie mi się przydarzyło ....

Wydostałem się z niego, przesuwając trzema palcami w górę podkładki pod mysz. To zabierze cię do widoku, w którym możesz zobaczyć wszystkie spacje na raz. Następnie najedź myszką na to miejsce za pomocą rozszerzonej aplikacji - da ci to możliwość zminimalizowania. Kliknij to.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

To irytujący błąd, który wielokrotnie zgłaszałem Apple.

Najlepszym obejściem, jakie znalazłem, jest przesunięcie myszy na górę ekranu, aby obniżyć pasek tytułu, a następnie kliknąć pasek tytułu.

Musisz się pobawić i wypróbować pasek tytułu dla każdego okna. Jeden z nich wyświetli tymczasowo wskaźnik zmiany rozmiaru.


0

Potwierdzony rozbity w Mojave 10.14.6. Potwierdzony głównie naprawiony w Catalina 10.15.3. Mówię głównie naprawiony, ponieważ suwak można regulować tylko wtedy, gdy prawa strona ma ostrość. Jeśli fokus znajduje się po lewej stronie , nadal nie można zmienić rozmiaru suwaka. Ale jest to bardzo łatwe obejście, które nie było możliwe aż do Cataliny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.