„Przytrzymaj Cmd-Q, aby wyjść” z Chrome


57

Czy ktoś jeszcze zauważył, że Chrome odmawia natychmiastowego zakończenia pracy CmdQ?

Zdarza się z jedną lub kilkoma otwartymi kartami ...

Wszystkie inne aplikacje, które uruchamiam, można zakończyć, wpisując / stukając krótko CmdQ, ale Chrome nalega, że ​​muszę trzymać przez znaczny okres czasu.

To staje się denerwujące, jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


80

To jest zmiana - Chrome uważa, że ​​jest to prawidłowe zachowanie domyślne i wysłał to włączone.

  • Możesz dwukrotnie nacisnąć polecenie Q - przytrzymaj, a następnie nacisnąć i zwolnić Q dwa razy szybciej, niż chcesz - Q Q
  • Lub zmień ustawienie domyślne, aby dostosować je do swoich oczekiwań i wszystkich innych programów - patrz poniżej, aby zmienić ustawienie domyślne

Wybierz Chrome na pasku menu i usuń zaznaczenie Ostrzegaj przed wyjściem (⌘Q)

Zrzut ekranu głównego menu Chrome

Można to również znaleźć w Preferencjach Chrome ( Cmd,), w sekcji Wygląd :

Preferencje Chrome - Wygląd


18
Dziękuję Ci! Konieczność przytrzymania klawisza doprowadza mnie do szału.
braitsch

21
Możesz zgłosić tę treść, jak chcesz. Ale menedżer produktu dla Chrome na Maca powinien zostać zwolniony za to, że to naruszenie domyślnego zachowania wytycznych Apple dotyczących interfejsu użytkownika w Chrome. To jest okropne.
ctpenrose,

2
Polecenie wyjścia i zamknięcia jest tak blisko siebie, że niektórzy ludzie mylnie wciskają Q zamiast W i tracą dane aplikacji internetowej. Jeśli Chrome nie ma otwartych okien, zamknie się natychmiast, ale jeśli masz otwarte okna, musisz przytrzymać, aby zamknąć Chrome, chyba że go wyłączysz.
netrox

Ludzie @netrox mogą użyć skrótu cmd + shift + t lub przejść przez menu, aby odzyskać wszystkie swoje strony i karty. To naprawdę nie jest problem, a Google jest po prostu denerwujące imo.
Tim Wachter,

Jeśli interesuje Cię historia tej dziwnej decyzji projektowej, zapoznaj się z niesławnym numerem 147 - bugs.chromium.org/p/chromium/issues/… Postawa twórców Chromium w tym temacie „umieć najlepiej” przez długi czas wyłączony z Chrome.
Simon

3

Nadal jestem zadowolony z udzielonej odpowiedzi, ale przypadkiem dowiedziałem się, że przytrzymanie polecenia i dwukrotne dotknięcie Q powoduje natychmiastowe wyjście pomimo wybrania tej opcji.

Dowiedziałem się tylko, że często muszę rzucić chrome na komputerach w laboratorium ...


-2

Dzieje się tak, gdy masz otwartych wiele kart. Chrome potrzebuje czasu, aby indywidualnie zamykać karty. Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie czasu jest zamknięcie niepotrzebnych kart lub użycie aplikacji o nazwie „Onetab”, która automatycznie zamyka karty i zapisuje je wszystkie w jednej karcie. Następnie, jeśli wydasz polecenie q, będzie działać lepiej. Mam nadzieję, że to ci pomogło.


Dzięki za odpowiedź, próbowałem tego z jedną lub kilkoma otwartymi kartami, a jego zachowanie jest takie samo, bez względu na to, czy jedna czy 4 ... Zaraz wyruszę i znajdę „Onetab” ...
Solar Mike

6
Kelly Choi nie jest tak naprawdę przyczyną problemu, jak stwierdzono w innej odpowiedzi
Luciano

Nie dla mnie też, otwórz nowe chromowane, pojedyncze okno pojedyncze okno i bez kart, musisz dwukrotnie nacisnąć Q, aby wyjść lub bawić się z domyślną preferencją, aby to zmienić z powrotem.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.