Jak mogę łatwo dodać partię plików do kolejki HandBrake?


27

Jak dodać wiele plików do kolejki jednocześnie w HandBrake ?

Słyszałem, że do kolejki można dodać wiele plików, wybierając folder. Ale kiedy wybieram folder jako źródło, dodawany jest tylko pierwszy plik, a nie wszystkie pliki.

Czy coś brakuje?


1
Czy ten przewodnik pomaga w wyodrębnieniu kroku, w którym pojawia się błąd, abyśmy mogli pomóc w dalszym ciągu? osomac.com/apps/osx/handbrake-batch

Odpowiedzi:


38

Po dodaniu folderu jako źródła kliknij opcję Plik> Dodaj wszystkie tytuły do ​​kolejki


Nie mogę uzyskać ustawień mających zastosowanie do wszystkich plików. Wybieram dodaj wszystkie tytuły do ​​kolejki, a następnie pyta, czy chcę użyć bieżących ustawień, klikam tak, ale ustawienia wydają się zresetowane.
Harry

2
@Harry Myślę, że musisz zapisać bieżące ustawienia jako ustawienie wstępne.
Antony Stubbs

To jest niepoprawne. Plik> Dodaj tytuły do ​​kolejki ...> Zaznacz wszystkie tytuły, które chcesz> Dodaj. Prawdopodobnie musisz także przejść do Preferencje> Ogólne> Pliki wyjściowe> „Włącz Automatycznie nazwij pliki wyjściowe”
Jonny,

5

Zastanawiałem się nad automatyzacją HandBrake za pomocą interfejsu wiersza poleceń (CLI) i Automatora. Oto samouczek, który zawiera wiele szczegółowych informacji na temat korzystania z interfejsu CLI, choć myślę, że przetwarza on tylko jeden plik na raz, a nie buduje kolejkę: http://www.mactalk.com.au/18/87490-guide-convert -movies-ipod-format-one-click-finder.html

Szukając rozwiązania odpowiedzi na to pytanie, natknąłem się na wątek na temat korzystania z Hazel (zamiast Automatora - nie za darmo): http://www.noodlesoft.com/forums/viewtopic.php?f=4&t=859&p=3356 # p3356

Biorąc pod uwagę nakład pracy, który wykonuję przy konwersji filmów, rozważam wypróbowanie tej opcji, ponieważ może ona pomóc w innych zadaniach, takich jak kopiowanie do iTunes i mojego serwera NAS.

Dla odniesienia, oto link do Przewodnika CLI HandBrake: https://trac.handbrake.fr/wiki/CLIGuide


4

Oto twoja odpowiedź. Jest to dodatek do hamulca ręcznego dla Automatora.

Pobierz najnowszy plik zip, otwórz go, kliknij dwukrotnie akcję automatora, aby dodać akcję hamulca ręcznego do Automatora.


4

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad integracją HandBrake / Automator, napisałem wpis na blogu dotyczący niestandardowej usługi, którą wykonałem za pomocą Automatora, która używa AppleScript do komunikacji z CLI.

http://dovfrankel.com/post/37269517618/using-handbrake-on-a-list-of-files


Cześć. Czy możesz zmodyfikować skrypt, aby zawierał napisy?
Harry

@Harry Nie mogę wymyślić dobrego ogólnego sposobu dodawania napisów, który byłby odpowiedni dla wszystkich. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, aby dodać go do AppleScriptdziałającego, ten link powinien pomóc: trac.handbrake.fr/wiki/CLIGuide#SubtitleOptions W ten sposób otrzymasz swoje napisy dokładnie tak, jak lubisz.
Dow

@Harry to narzędzie jest niesamowite. Przelewam to, żeby się uczyć. :-)
Danijel-James W

0

Jedynym sposobem skonfigurowania wielu plików do przetwarzania jest użycie przycisku „ Dodaj do kolejki ” (lub Bskrótu) w hamulcu ręcznym.

Jest to zgodne z projektem, ponieważ hamulec ręczny wymaga określenia folderu docelowego i nazwy pliku dla przekonwertowanego pliku wideo. Gdybyś był w stanie dodać wszystkie pliki do folderu, w jaki sposób Handbrake poznałby unikalną lokalizację wyjściową i nazwę każdego renderowanego pliku? Nie zgaduje tych rzeczy, wymaga od użytkownika ich określenia dla każdego renderowania.

Po ustawieniu każdego pliku w kolejce możesz użyć przycisku Start (lub Sskrótu), aby poinformować hamulec ręczny, aby zaczął przetwarzać kolejkę.


Dziękuję, doceniam twoją odpowiedź, ale chodź, ta If you were able to add all files in a folder, how would Handbrake know the unique output location and name for each rendered file?sama lokalizacja co w poprzednim pliku? Nie zmieniaj nazwy? Lol.
Harry,

@Harry będziesz musiał poradzić sobie z twórcami Handbrake. Nie napisali żadnej logiki, aby odgadnąć nazwę pliku wyjściowego. Zauważysz, że tak jest w przypadku ładowania nowych plików wejściowych, dane wyjściowe pozostają takie same. Nie napisałem tego, więc twoje skargi na mnie giną.
Ian C.

W rzeczywistości ZAWSZE zgaduje nazwę wyjściową przy wyborze pliku źródłowego. Jest taki sam jak oryginalna nazwa pliku z nowym przyrostkiem.
Andreas Wederbrand

@andreas tak, zostało ulepszone od czasu napisania tego pytania i odpowiedzi.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.