Czy istnieje formalny sposób na odwrócenie kolejności listy w Apple Numbers?


2

Na przykład mam listę liczb w kolumnie. Chciałbym mieć kolejną kolumnę, która bierze wszystko, co jest na tej liście i odwraca kolejność wyświetlania listy. Czy można to zrobić za pomocą funkcji w Apple Numbers?

Odpowiedzi:


1

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z tej INDIRECTfunkcji. Jeśli podasz ten ciąg "A1", otrzymasz wartość aktualnie znajdującą się w komórce A1.

Powiedzmy, że lista liczb znajduje się w kolumnie A, a my chcemy odwróconą listę w kolumnie B. Powiedzmy, że jest 10 wierszy.

Więc: musimy stworzyć te formuły:

B1 = INDIRECT("A10")
B2 = INDIRECT("A9")
B3 = INDIRECT("A8")
...
B10 = INDIRECT("A1")

Dobrze. Pierwszym znakiem łańcucha, który tu podajemy INDIRECT, jest zawsze „A”, więc możemy to po prostu zapisać na stałe.

Teraz potrzebujemy odwróconego numeru wiersza. Zobacz powyższe formuły: jeśli jest 10 wierszy, odwrotność rzędu 1 to 10. Odwrotność 2 to 9 itd. Tak więc: odwrotność rzędu R to całkowita liczba rzędów - R + 1 .

Ta funkcja ROWS(column name)da nam całkowitą liczbę wierszy obecnie w column name. Funkcja ROW()da nam numer wiersza R (jeśli użyjemy ROW()formuły w komórce B5, zwróci liczbę 5).

Więc ... umieszczenie formuły INDIRECT("A" & ROWS(A) - ROW() + 1)w każdej komórce w kolumnie B działa dla mnie, używając Numbers 3.6.1 na Macu.

Zrzut ekranu z liczbami, pokazujący listę liczb w kolumnie A, kolumnie B z odwróconą listą oraz formułę POŚREDNIE omówione w odpowiedzi

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.