Przywróć strzałki paska przewijania (lub ich funkcje)


2

Do celów przepływu pracy nadal używam eMaca z 2003 r. Z Leopardem i całkiem brakuje mi niektórych jego funkcji w nowszych, mniej cywilizowanych wersjach systemu operacyjnego. W szczególności paski przewijania z boku okna (które można zmusić do wyświetlenia systemu operacyjnego, choć znacznie mniejsze niż kiedyś), miały ikony strzałek, które poruszały się w górę o jeden ekran w dół. Jeśli jeden został naprawdę ustalony, to ustawienie preferencji pozwalało na wyświetlanie strzałek zarówno powyżej, jak i poniżej paska przewijania.

W nowszych wersjach systemu operacyjnego, z którymi utknął nowy sprzęt (powiedzmy, wszystko, co nie ma dużej nazwy kota), jest jakiś sposób (ustawienie preferencji, AppleScript, aplikacja pomocnicza itp.), Aby przywrócić ikony strzałek do przewijania w górę a dokładniej w dół o jeden ekran na kliknięcie, czy, w przeciwnym razie, przywrócić ich funkcjonalność z myszy / gładzika? Page Up / Down nie jest tak naprawdę rozwiązaniem, ponieważ wymaga obu rąk.


Jeden ekran na kliknięcie można wykonać za pomocą spacji, o ile nie znajduje się w polu tekstowym lub nie jest sterowany myszą, coś takiego jak SteerMouse może zrobić coś takiego.
Tetsujin,

Spacja działa podczas zjeżdżania w dół, ale nie w górę i nie w obszarach tekstowych - i nadal wymaga przejścia do klawiatury, a nie myszy / gładzika.
Daniel

Może coś w rodzaju steermouse; im więcej przycisków, tym więcej masz opcji. Używałem go przez lata na starym MX-518, aż do jego smutnej śmierci, ledwo dotykałem klawiatury, chyba że pisałem. Mam teraz MX Master i jestem zmuszony do korzystania z kontrolki Logitec, co nie jest tak dobre.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.